Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiálny text distribútora)

Virusman666

Nádherný film, řekl bych, že zde kapánek podhodnocený, nevím, co by si už zasloužilo plný počet, když ne tento film. Jo, je složitější na pochopení, pro pomalejší není nic jednoduššího, než si ho pustit znovu. Mě osobně při jeho sledování naskakovala místy i husí kůže, kdo neviděl, přichází o moc... ()

gédé

Herecký výkon Jeniffer Lopez těžko hodnotit, protože její fyzický vzhled značně podlamuje objektivitu hodnocení. Ovšem nadchla mě pozoruhodná koláž původních nápadů a citací z dějin výtvarného umění (v jedné scéně se například mihne proslulé okno ze Saudkových fotografií) použitá při zobrazení vnitřního světa člověka. Už kvůli ní (a Jeniffer) stojí film za vidění. ()

TotalFilm

Být psychopatickým masovým vrahem je v dnešní době pěkná fuška. Když odkloníme krví podlitý pohled od motivů jednání, které má často kořeny v trudné minulosti, je třeba šokovat své okolí buď počtem (nejlépe brutálně znetvořených) obětí, nebo důmyslnou (nejlépe abnormálně sadistickou) metodou, jak si při likvidaci svých bližních počínat Carl Stargher takovou metodu měl. Nebohá oběť, která mu padla do oka, byla nejprve unesena a posléze vhozena do neprodyšné skleněné cely, kam pomalu, ale jistě přitéká voda - to vše za asistence čtyř zvědavých kamer. Stoprocentní úmrtnost zaručena. Pod vodou dýchat nelze, ani když je člověk filmovou hvězdou perverzního domácího videa. Tolik fyzikální zákony. Žádný, byť sebelépe zalévaný strom však neroste do nebe a FBI není spolek na ochranu zvířat. Schizofrenikovi s druhým já v podobě novodobého vodníka Česílka nebylo dopřáno ukájet se nad svými navlhlými obětmi dlouho. Neviditelná ruka božích mlýnů zasáhla ještě před smečkou ochránců zákona a bestie upadá do bezvědomí, z nějž není návratu. Případ by mohl být klidně uložen ad acta, kdyby v mokré cele uprostřed vyschlé pouště nečekala na svůj neradostný konec nová oběť. Čtyřicetihodinový závod se smrtí začíná. Catherine Deaneová je dětská psycholožka praktikující revoluční metodu, díky níž je za pomoci moderní techniky schopná proniknout do podvědomí svých pacientů ležících v komatu. Ano, chápete to správně. Právě ona se stává tou vyvolenou, jež má z hlubin mysli vyrvat sadburovo tajemství a zachránit nevinný lidský život. Stargherův krví nasáklý mozek není ale vhodným místem pro romantický výlet. Morbidní obrazy psychopatovy pokřivené mysli se mísíš brutálním násilím a nechutnými výjevy. Svět zvrácených představ se chvílemi mění v hororovou cestu ke zmíněným kořenům v trudné minulostí a svou neúprosnou pokřivenou logikou připomíná o mnoho děsivější dreamland, než jaký nám kdysi nabízel Freddy Krueger. Tarsem Singh ve své režijní prvotině dokonale zúročil své zkušenosti s natáčením hudebních videoklipů. Nemilosrdně pálí na diváka ze všech zbraní a zahlcuje jeho smysly širokou škálou depresivních zvuků a obrazů. Thriller o masovém vrahovi se tak okamžitě mění v hororovou story, spolehlivě vyvolávající příjemné mrazení u silnějších jedinců a záchvaty nevolnosti u těch slabších. Na druhou stranu, stejně jako u videoklipů, tu schází pečlivě vygradovaný příběh, o překvapivém vyvrcholení ani nemluvě. Ale koho zajímá děj, když před sebou máte lákavou nabídku na výpravu do nejtemnějších a nejkrvavějších zákoutí lidské mysli? Neváhejte dlouho. Tuhle jízdu hrůzy si nesmíte nechat ujít. ()

PCHE

Ano je to klipovité, a postavené na efekt, príbeh samotný nie je až taký postatný, ale tá vizuálna a obrazová stránka je dokonalá a v kine s dobrým zvukom vás určite zmrazí a nepustí až do samého záveru. Tarsem sa inširoval z rôznych zdrojov, ale robí to umne a s vkusom. Tí, čo to videli dabovane v TV vo formate 4:3 videli totiž úlne iný film aký bol povôdne natočnený a vysielaný v kinách. ()

kachnacekk

Hůů, takový malý výlet do pomatené mysli sadistického dosti vyšinutého vraha, jehož potřeby zabíjet dívky souvisí s ne zrovna laskavou výchovou jeho matky. Pokud se chcete nad filmem zamyslet, tak pak možná o tom, jak by asi vypadala vaše vlastní mysl, nejvíc mě zaujal rozporcovaný kůň s ješetě tlukoucím srdcem, to byl vskutku imozantní záběr. No a protože mám ráda Jeniffer další kladné body. ()

gu-staff

Ty čtyři dávám hlavně za ten úžasnej výtvarnej vizuál, kterej mi místama bral dech, a za výkon D'Onofria v roli psychopata. A taky za kameru, která byla hodně účelná, a skvělá. Nesnášim Lopezovou. ()

Dr.Abe

Dobré zpracování snů. Sen je ohromná insprirační bomba a pestrost nápadů ze které se dá těžit. V kombinaci s tímto žánrem, mi přišlo zpracování velmi zdařilé a zajímavé..... ()

Alfonso198

Nedokážu říct jak je možný, že mě madam Lopézová ukovala k televizi, ale stalo se. Svět "po připojení" byl, aspoň pro mě, výtvarně dokonalej... Je to nějakej pátek, co sem to viděl, takže na herecký výkony si už moc nepamatuju, ale vim, že sem před koncem prostě nedokázal odejít... ()

Nerajohn

Vizuální orgie tomuhle filmu, ať má jakkoliv zvláštní scénář, prostě dominují a přitáhnou člověka k obrazovce jako magnet. ()

aluminius

Spočiatku som mal predsudky voči Jeniffer Lopez a chvíľu mi trvalo kým som sa odhodlal pozrieť si tento kúsok a rovnako súhlasím,že v skutočnosti sa jedná ako tu bolo pár krát povedané o psychothrillerové klišé (námet a podobone...), no audio-vizuálny zážitok bol pre mňa tak silný,že si tých 5 hviezd nemôžem odpustiť. ()

bulawaio

4/10. Mám rád případy, kdy se ve filmech točí žánry, ale tady mi to prostě vůbec nesedlo. Linie je strašně rozkolísaná a zajímavé scény střída nuda. Ano, je vidět velký rozpočet i celý herecký ansábl se snaží hrát, ale mě to prostě přišlo příliš předvídatelné a laciné. Možná někdy příště. Jennifer Lopez mě sice přesvědčila o svých vizuálních kvalitách, ale o těch hereckých v tomhle případě nikoliv. ()