Alchymie duše

• Južná Kórea Guwoneui Tongyeok (viac)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

Recenzie používateľa Nam.94 k tomuto seriálu (3)

Alchymie duše (2022)

Velmi povedené, scénář originální, hlavní postavy měli správnou chemii a celkově se mi to jeví pozitivně. Abych řekla pravdu, trošku mě děsil počet epizod a 25 hodin co tenhle seriál má, ve finále to ale nebylo nic strašného. V každé epizodě se něco děje a příběh se nevleče. Těším se na těch dalších 10 epizod, konec to má momentálně vcelku otevřený takže v druhé sérii můžeme čekat dá se říci cokoliv, doufám že mě nezklamou :D I když už teď je pro mě zklamání, že Naksu bude hrát jiná žena... nevim jestli nová herečka bude schopná pokračovat v tom, co vytvořila tahle. Prostě ta chemie s tím jejím žákem, to její přehrávání, podlejzavost celkově její osobnost v první sérii k Naksu patří a nevím jak to ta nová bude schopná dobře zahrát.. celkově tomu dávám 8/10 nezařadilo se to mezi mé nejoblíbenější kdramata ale určitě to stojí za zkouknutí, je to fakt paráda. Zařadila bych to mezi 5 nejlepších kdramat roku 2022. Děj, efekty, práce s kamerou, hudba, herci, vtipy, chemie, vážné okamžiky, všechno funguje dokonale. ()

빛과 그림자 (2022) (S02)

První série měla víc "ikonických" a zábavních chvilek, tady to spíš fungovalo na chemii hlavních postav a zabíjení duší. Obě série jsou dobré, na hlavní herečku v 1.s jsem si dlouho zvykala kvůli jejímu nevšednímu chování a vzhledu, teď mi chybí. Na Bu- Yeon jsem si teď taky docela zvykala protože je sice krásná ale nemá v sobě charisma jaký měla Modeok. Obě slečny jsou moc talentovaný a popravdě ani nevím, jestli jsem Naksu team nebo Mudeok team (:D) protože obě herečky role zvládly úžasně. Lee Jae-wook (Uk) konečně mohl ukázat jaký potenciál v sobě má, do teď byl známý jen z Nikdo (seriál) (2019) přičemž tam měl docela nesympatickou postavu kterou moc lidí nemělo rádo, teď ale konečně dostává úspěch a pozornost jakou si zaslouží. Celkově se mi všechni herci líbili, zaporáci byli na facku kladné postavy jste si rychle oblíbili. Příběh je originální, napínavý a akční u kterého jsem se alespoň já vůbec nenudila. Díly nemusely být tak dlouhé a nějaké scénky by nemusely být tak protahované ale ve finále to neškodí. Klidně bych se koukala i na 3 sérii pokud by byla :D i když ani nevím jestli tam je možné ještě něco vymyslet aby se dalo pokračovat. Ost se mi taky moc líbilo. Za mě je Alchemy of Souls nejlepší fantasy- romatický kdrama 2022... ()

Epizoda 3 (2022) (S02E03)

Vy jste tu všichni tak hnusný:(( mě to neskutečně baví, sice to není tak vtipné jako bylo s Mudok, celkově je Uk takový chladnější, smutný ale zatímco vás to nudí mě to fascinuje, i přesto, že ho jeho "bývalá" láska zabila stále na ni s nadějí čeká a kdyby se objevila, přijme ji s otevřenou náručí. Role Lee Jae-wooka pro mě není vůbec zklamání! A jsem neskutečně ráda, že má AOS dostatečné dosahy aby ukázala, jaký je Jae-wook úžasný herec.. Pujon sice není tak vtipná jako Mudok, jediné v čem je "lepší" je, že je hezčí ale v komediálních chvilkách malinko zaostává i přesto, je většina chvil co by měla být vtipná opravdu vtipná je. Samozřejmě by se mi Mudok po boku Uka líbila víc ale Pujon mi taky nevadí, včera jsem zkoukla 3 díl a nemůžu se dočkat až uvidím 4, doufám, že se stane to, co si přeju. Chemie nezi hlavními herci nefunguje ale taky jak by mohla? Uk je zlomený ze ztráty Mudok, Pujon je "poprvý" dlouhodobě mimo svůj pokoj. Závěr: druhá série mě neunavuje, nezklamala mě. Je to úžasný i když je to v úplně jiném módu než byla 1. série to ale neznamená, že je horší. ()