Nikdo

• Južná Kórea Eojjeoda balgyeonhan haru (viac)

Dospívající dívka se snaží změnit osud, který jí byl určen. Zjišťuje totiž, že je jen vedlejší postava ve smyšleném světě. (Netflix)

skorpik42

Práve som zažila pohladenie na duši. Hlavní hrdinovia boli sympatickí, verila som im keď sa rozvíjali ich city, aj keď za sebou žialili. Držala som im palce od začiatku až do úplného konca. Dej je neopozeraný, a preto to vrelo odporúčam každému, kto je prejedený klasických doram. ()

Tirkus

Celkem zajímavý nápad byl skvěle zpracován prvních 7 dílů, poté se seriál mění v pomalý sled "romantických" scén mezi hlavními dvěma postavami, který pro mě zrovna moc nefungoval. Nejen, že se jejich vztah téměř nikam neposouvá, jelikož každou chvíli jeden z nich ztratí vzpomínky nebo zmizí, ale Ha-ru má v téměř všech scénách stejný výraz bez jakýkoliv emocí a tu jejich zamilovanou chemii jsem mezi nimi fakt necítil. Mrzí mě, že v druhé části seriálu jde spousta nápadů a dějových linek z první půlky do pozadí, příběh z předchozí knihy mě skutečně nenadchl a některé skvělé vedlejší postavy by si zasloužily mnohem více prostoru (scény ve kterých byl Do-hwa byly suprový). Nejvíc mě ale štve, že asi nejzajímavější postavou celého seriálu je Baek Kyung, který si projde pořádným character developmentem, zatímco Ha-ru je perfektní muž bez jediné chybky, který vše dělá naprosto dokonale (chápu, že tohle je "vlastnost" téměř všech hlavních mužských postav v kdramách, ale v těch ostatních tihle hrdinové mají aspoň nějaké emoce a není to až takovejhle extrém). V posledních 3 dílech se děj lehce rozjede, ale závěr je zase neskutečně natažený a ani ne tak uspokojující. Jo a ještě je vtipný, jak si seriál dělá srandu z autora onoho smyšleného světa, protože píše samé klišé a přehnané dialogy, ale pak tvůrci dělají to samé ve vážných momentech. ()

Jirka_Šč

Trailery https://m.youtube.com/watch?v=j79HxH-ybkQ ■ Proč jen 3*? Mohli to vykrátit o pár epizod a děj z “předešlého komixu” mě spíš otravoval. Jako celek 70%. Na druhou stranu mi překvapivě sedly poslední dvě epizody. Ale popořádku: Extra-ordinary You (překlad korejského názvu zní: A Day I Discovered - přičemž slovo "den" je současně jméno konkrétní postavy) hraje velmi zajímavě s tím, že si několik postav uvědomuje, že jsou v komixu - na rozdíl od těch, kteří si to neuvědomují, nezapomínají, co se stalo mimo pódium ve stínové zóně (a mohou mít vizi skriptu budoucího děje), uvědomují si, když jsou kdykoli vytaženy ze stínové zóny a hozeny do nové scény (občas dostávají vyloženě klacky pod nohy). Postavy se tváří tvář tomuto více či méně snaží žít svůj život a najít štěstí alespoň ve stínové zóně. Autor je zatracován, označován za krutého, současně je možné ho zkusit prosit nebo se k němu modlit. Celá myšlenka s komixem je docela originálně sympaticky promyšena - ve chvílích, kdy jsou postavy nuceny plnit na pódiu přání autora, často slyšíme, co se jim v té chvíli honí hlavou - jediné, co vytýkám, je onen děj z předešlého komixu v druhé polovině seriálu. Nevzpomínám si, kdy jsem viděl něco podobného. Kdyby to méně natahovali a učinili ještě kompaktnější, mohlo být super. ■ “Jsem vedlejší postava. Stále ji vidím jen zezadu.” ■ “Při další scéně už budeš suchý.” ■ “Jsem rád, že její charakter tentokrát autor nezařadil.” ■ “Autorovi schází kreativita.” ■ “Pro mě jsi hlavní charakter.” ■ “Je to jedno. V další scéně si to nebudou pamatovat.” ■ P.S. Herečka v hlavní roli, Kim Hye-Yoon, zde na ČSFD zatím není zařazena. Doslova "nemá jméno". ()

Eawy

Po dlhej odmlke pri hľadaní poriadneho romantického seriálu, som sa dočkala. Stal sa snáď zázrak. Extraordinary you, je natočené podľa známeho Webtoonu, možno práve toto je dôvodom, prečo si získa vašu pozornosť. Keď som si prečítala originálnu synopsis, očakávala som, že sa bude jednať o niečo podobné ako bolo W: Two worlds, ale opak je pravdou. Napriek tomu, že tu viete, že sa jedná o imaginárny svet vytvorený nejakým autorom, imaginárny a vymyslený vám v podstate nepripadá, lebo "vonkajší" svet nikdy nevidíte. Autor/ka mangy vám pripadá ako niekto krutý, kto sa nestará o svoje postavy, nemá poriadnu fantáziu a recykluje postavy a príbehy. Bohužiaľ, toto sa deje veľmi často a nielen pokiaľ ide o spisovateľov mangy a komiksov, ale aj o filmy, knihy, či hocakú tvorbu. Osobne sa mi veľmi páči myšlienka, že vedľajšie postavy a tzv. Extra si môžu dovoliť meniť príbeh, pretože ich nemá autor dokonale premyslených. A to je pravda, ak ste v živote niečo písali, či kreslili, určite ste si boli istí hlavným motívom, len tie vedľajšie ste doplňovali neskôr. Herci celého seriálu sú milí a získajú si vás. Dokonca aj extravagantný učiteľ hudby, či učiteľka výtvarnej. 90% ()