Alchymie duše

• Južná Kórea Guwoneui Tongyeok (viac)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

Recenzie používateľa Still_I k tomuto seriálu (3)

Alchymie duše (2022)

1. série téměř nekoukatelná kvůli brutální stopáži. Od 2. série jsem se nemohla odtrhnout. (recenze na stránkách sérií) ()

Série 1 (2022) (S01)

Celkový dojem mám asi jako ze seriálu Ztraceni - ať už tvůrci nakonec přidali cokoliv, stejně to nikdy nedávalo smysl. Brutální - a zbytečná - stopáž. Začalo mě to bavit až asi po 5. díle (po pěti hodinách!). Kdyby 20 epizod stáhli na 10, bylo by to koukatelné. Velké množství zbytečných a nedořešených "side questů", místo držení se hlavní linky. Která ve finále ani nijak nedopadla. Snaha o vysvětlení, jak funguje magie tohoto světa se minula účinkem, když se pak s pravidly hýbalo, jak se zrovna komu hodilo.... Snad první K-drama, kde jsem si fakt přála, ať hlavní pár neskončí spolu. Dynamika mistr-žák byla prostě divná. Na hl. hrdinku jsem si zvykala dlouho, byla nesympatická... Můžu vyzdvihnout pár vtipných momentů a hezký vizuál. Tím to ale končí. ()

빛과 그림자 (2022) (S02)

1. sérii raději zapomenu a budu předstírat, že šlo o nepovedený úvod k sérii 2. (Kdyby ten úvod stáhli na 2h namísto 20h, bylo by to koukatelné) Konečně vyměnili herečku a chemie mezi hl hrdiny tím začala fungovat. Časově jsme se posunuli o tři roky dopředu, děj a vztahy ale zamrzli na místě, protože se spolu (z nějakého záhadného důvodu) poslední tři roky nikdo nebavil. Snesitelný počet vedlejších linek = mnohem kratší stopáž = mnohem lepší výsledek. Měla jsem pocit, že dost věcí je zde inspirováno příběhy z mytologie. V asijské mytologii se ale bohužel nevyznám, nemůžu tedy být konkrétnější. Zápletka s želvou k popukání. Až mě téměř mrzí, že tady to končí. Od této série se mi těžko odtrhávalo. ()