Časy sa menia

• Česko Časy se mění (viac)

Antoine úspěšně podniká ve stavebnictví a v marockém Tangeru dohlíží na stavbu komplexu v bezcelní zóně. Hlasatelka Cecile je vdaná za mladšího muže a má s ním dítě. Kdysi byli milenci a Antoine na svou lásku stále nemůže zapomenout. Jejich setkání po třiceti letech je katalyzátorem řady událostí. Na jejich konci stojí zjištění, že celý svět, kultury, města, lidé a jejich vztahy podléhají neustálému pohybu a změnám. Všechno se mění rychleji, než jsou si postavy ochotny připustit. Jednoduchý příběh se složitým pozadím staví na hereckých výkonech Gérarda Depardieuho a Catherine Deneuveové. Techiné svedl tuto dvojici hereckých hvězd dohromady před kamerou již posedmé. (Febiofest)

Yardie

Tak tohle mě moc nebavilo. Bylo to takové podivné, chladné, strašně rozsekané a roztěkané a jakoby to nedávalo smysl jako celek. Byly to různé příběhy o lásce a vztazích, které se týkaly stejných osob, ale v podstatě neměly dohromady nějakou celistvost. Bylo to takové divné. Velice zajímavá byla jen kamera. Jinak se mi to nějak extra nelíbilo. Howgh! ()

togaf

Nezajímavá nuda, kde vám je jedno jak to skončí. Depardieu jako ufňukaná vtěrka, Denevue nemá povahu pro jistotu žádnou. Aspoň že ten její mladší manžílek rád plave a producíruje se většinu filmu v plavkách. Vedlejší linie se synem-gayem a arabskými dvojčaty je snad ještě horší než gerontofilní hrátky slavnější dvojice. Rádoby intelektuální romance, která se nepovedla. ()

pakobylka

Melancholické - a trochu deprimující. Přestože každá z postav nakonec dospěje k nějakému rozhodnutí - a také ho bez dlouhých odkladů uskuteční, závěrečné titulky ve mně vyvolaly zvláštní, mírně nespokojený a skličující pocit, že snímek je rozehraný … a nedohraný. Možná i proto, že mě daleko víc zajímal Sami - syn hlasatelky Cecile, než oba hlavní protagonisté :-) … 3,5* ()

Snorlax

Deneuve opět v roli ženy žijící mimo Francii. Jen vyměnila Indočínu za Maroko. A hlavně se Deneuve propracovala k tomu, že nestačí před kamerou pootáčet vnadami, že je potřeba i hrát. A s přibývajícími léty jí to jde stále lépe a lépe. V tomhle komorním dramatu o stárnoucí ženě, která touží po lásce a porozumění, dokonce svou prací převálcovala Depardieuho. Film sám si nezaslouží pět hvězdiček, je spíše na čtyři, ale místní obdivovatelé IronManů a Godzill byli poněkud zaskočeni absencí počítačových efektů, mečů tryskajících lávu a metajících kotrmelce, takže se pokusím snímku alespoň jeho mírným nadhodnocením poopravit reputaci. ()

Aelita

Dinosauři v jiném světě. Když se nedá vrátit zpět a není jasné, co čeká vepředu, aspoň se na chvíli zastavit a jen být. ___ Staří herci, nová kamera, zanimovaná padající zemina, která zahraje roli přepínače, příliš hodně nebo málo tolerance - film pro starší diváky natočený stylem pro mladé. Dinosauři se musí přizpůsobit nebo vymřít. ()