Hollywoodské hvězdy - Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cusack) jsou dokonalými symboly Hollywoodu. Ve svých rolích dokázali přivádět k slzám filmové fanoušky a plnit kapsy producentů miliony dolarů. Prostě pravá "Zlatíčka pro každého". Idylce je však už nějaký čas konec. Před osmnácti měsíci se žárlivý Eddie pokusil svou hereckou partnerku a manželku v jedné osobě zabít, protože ji přistihl s milencem - ctižádostivým španělským hercem, s nímž si Gwen začala při natáčení jejich posledního společného filmu. Eddie se léčí z depresí a také Gwenina hvězda září bez partnera jen na půl. A producent Dave Kingman má uvést do kin jejich poslední film. Pro všechny je to poslední šance na záchranu. Jak ale dostat znesvářené hvězdy na společnou promotion, aby se hned první den nezabily. To je úkol pro zkušeného tiskového agenta Lee Phillipse (Billy Crystal), kterému šlape v jeho funkci na paty ambiciózní, ale neschopný mladíček. Lee má v záloze tajnou zbraň. Kiki Harrison (Julie Roberts) pracuje jako asistentka krásné, sebevzhlíživé megastar Gwen. Náhodou je také její sestrou. Pro nemotornou a málo sebevědomou Kiki nebyl nikdy život ve stínu slavné sestry snadný. Víkend s oběma zlatíčky najednou a s bulvárním tiskem v zádech také rozhodně není pohodovou záležitostí. A Kiki si uvědomuje, že konečně musí začít žít vlastní život. Opětovné setkání se švagrem jí k tomu poskytne dost dobrý důvod. Situace se stává čím dál napjatější, dojde na rvačku i intriky a to navíc nikdo netuší, co skrývá ve svém tajemném studiu výstřední režisér Hal Weidmann. (oficiálny text distribútora)

VanTom

Milá romantická linka s "ošklivým káčátkem" Julií Roberts drží v rámci své škatulky vyšší standard, zatímco satira rozmarných hollywoodských hvězd (režisérů, producentů, novinářů) si vylamuje zuby na tuctovém stereotypu, zvýrazněném ještě (lascivní) situační komikou. Korunu tomu nasazuje křečovitě umělé finále s promítáním "opravdového" filmu a potleskem vestoje (plus s vtípky o délce penisu). ()

Gemini

Limonádoidní pohodovka s manipulačními prvečky Kříšťálově čistého Billyho (neplést s grosse Standou, ten byl křišťálově průzračný), maniakálním úletem starého dobrého Christophera Walkena, dokonale debilním nabíječem Hanka Azarii (jako že ho hraje, ne že tam má nabíječe) a dalšími srandotvůrci... jo a někde mezi tím má být to hlavní, a sice trojúhelník pohádkového prince (který je ale bohužel víc Cusack než kusanec), nepohádkové Popelky (roztomilá Julia Roberts) a pohádkové zlé sestry (velmi správně lacině působící primadona Catherine Zeta), který by to vlastně měl táhnout. To poslední bohužel nevychází, ale kvůli na jazyk si šlapajícímu Hektorovi (nevím, jak mluví v originále a celkem mě to nezajímá) jsem ochoten si to jednou za pár let zopáknout a dumat nad tím, proč to byl v USA takový hit, že se přetáčel konec. Dávám 60%, protože i přes jistou dávku ironie nakopávající celebritózní vztahy a svazky, stejně jako komerční zoufalství producentského sboru napříč uměleckým světem to prostě ani zdaleka nešlape tak jak by mohlo. ()

6thSun

Lidem po ránu nevanou z úst zrovna jahody, což platí bez výjimky, to se nedá nic dělat. Není příjemné, když se na vás hned po probuzení někdo rozhovoří z bezprostřední blízkosti. Kromě filmového světa. Tam si lidé dělají důkladné jazykové výtěry okamžitě po otevření očí a ještě se u toho smějou. Taky bez výjimky. Kromě jediného případu, kterým je tento film. V něm jsem poprvé (a taky naposled) viděl, jak si herci (Julia a John) zakrývají mordu novinama. Bravo! ()

filipvrbik

Bída, naprosto nevtipná, tupá, nudná a neromantická "komedie" ... Když jsem si četl obsazení, čekal jsem mnohem víc - ale i taková jména Jako Julia Roberts, jako by nebyla ve své kůži, prostě totálně zpackaný projekt - ale zas tak moc se nedivím, scénář napsal Billy Crystal a s ním je to vždy průšvih...20% (za snahu a Christophera Walkena) ()

Mortemiss

No dobrá...... film jsem přežvýkala několikrát a odnesla jsem si z něho ponaučení, že nesmím věřit své sestře (kdybych nějakou měla) a obzvláště jejímu ex příteli. Přestava že si taková kočka, jako je Gwen, najde takovýho měxickýho vola o velikosti penisu její rtěnky, mi nešla na mozek. Jinak zábavný film bez kapky rozumu. ()

• Zpočátku měl režírovat Billy Crystal, po přečtení scénáře se ale Roth rozhodl režii převzít. Crystal se ujal produkce. (PußyMagnet)
  • Gwen používá v hotelích krycí jméno "Holly Golightly". Catherine Zeta-Jones si tuto praktiku chtěla vždy v reálném životě zkusit. (PußyMagnet)
  • Billy Crystal napsal původně roli Eddieho pro sebe, ale když se režie chopil Roth, dostal Crystal roli publicisty Leeho. (PußyMagnet)