Saiki Kusuo no Psi-nan - Season 1

(séria)
Promo
Japonsko, 2016, 10 h (Minutáž: 25 min, Alternatívna 120x5 min)

Predloha:

Šúiči Asó (komiks)

Hiroši Kamija, Ai Kajano, Micuo Iwata, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Makoto Jasumura, Eidži Takemoto, Satoši Hino, Ajaka Suwa, Ai Kakuma (viac)

Druhák na střední škole Kusuo Saiki jako dítě přísahal, že své schopnosti uchová v tajnosti. I tak mu ale dělají v životě problémy. (Netflix)

Promo

TruthPreveal

Je to komediální anime, nebudu se tu moc rozepisovat páč není proč. Tohle anime se nebude líbit všem. Saiki K má specifický druh humoru, který se né všem bude zamlouvat. Takže rozhodně dokážu pochopit nízká hodnocení některých uživatelů. Já osobně jsem se bavil, ba dokonce bylo i pár scén kdy jsem vyprskl smíchy. Humor je jednoduchý a je ho tam plno, což mně osobně jako jednoduchému jedinci vyhovuje. Není místo prázdné a pořád se tam něco děje. Děj tu prakticky není (což se větou co jsem psal hned předtím dává krásně smysl no :D ), anime se odehrává v cca pětiminutových úsecích, takže není vlastně důvod děj ani hodnotit. Určitě se na tohle anime nedívejte pokud jste s anime začali teprve nedávno, protože by jste se v určítých pasážích jako někdo kdo anime ještě tolik nezná, mohli ztrácet. Každopádně pro někoho kdo už nějaký ten pátek anime sleduje, bych tuhle komedii doporučil. Saiki K je za mě vtipné anime s příjemnými charaktery co vás zabaví a rozesměje. Ikdyž musím znovu zmínit, určitě to není každého šálek kávy. 4 hvězdy (8/10) No a jde se na druhou sérii. ()

kukkik

Námět, zpracování a celkově všechno by bylo moc fajn ale formát krátkých na sebe víceméně nenavazujících klipů tomu naprosto nesluší a ubíjí jinak zábavnou myšlenku. Udělat z toho plnohodnotný seriál o délce dílu alespoň 20 minut a víc, předpokládám, že minimálně u mě by na 4 hvězdy dosáhl. Takhle tedy 1/5 ()

Monoxid

Toto je vlastně parodie na smršť seriálů s OP superhrdiny, mimozemšťany, vojáky v utajení... doplňte si sami. Saiki se snaží zapadnout. Chce, aby si ho nikdo nevšiml, chce vystudovat střední s průměrným skóre a chce v klidu pojídat kávové želé. A je pro to ochotný obětovat cokoli... Většinu času maskuje a napravuje, co sám způsobil, zbytek času napravuje, co způsobili jeho šílení spolužáci (najdete tu v přemrštěné podobě skoro každý stereotyp). Vidím, že se to tu s velkou slávou nesetkalo. Inu, zda je to zrovna váš šálek kávového želé zjistíte pouze tak, že se mrknete na první epizodu... (Na MAL to má 82%) ()

Víteček

Yare Yare. Komediální seriál parodující hlavně na začátku spoustu klišé v jiných anime. Nejsem ani nějaký expert, který by měl nakoukány desítky anime a přesto jsem přesně věděl, jaká témata jsou parodována. A většinou jsem se dost pobavil. Sledoval jsem to ve formě 20 minutových epizod na Netflixu a myslím, že většinu času to fungovalo dobře. Bylo to hezky parodické, ale často i vtipné samo o sobě a s dobrým komickým načasováním. Jasně, není to vždy trefa do černého, ale častěji se dostavilo pobavení, než trapné rozpaky. Postupem času, hlavně ve druhé řadě už to nepřinášelo tolik nových zajímavých nápadů, bylo tam větší množství zdaleka ne tak dobrých segmentů a častěji se to opakovalo, ale pořád to nebylo špatné. První řadu bych ohodnotil 4*, druhou spíš 3* ale jako celek jsme spokojen, tudíž celkově za 4*. ()

Jeoffrey

Příběhy o chlapci co má snad všechny nadpřirozené schopnosti, na které si člověk vzpomene a náležitě jich využívá...Četl jsem spoustu komentářů, jak moc je to vtipné ale buď to vtipné není, nebo nemám smysl pro humor, protože mě to nijak extrémně nebaví. Prostě občas se stane, že vám nesedne styl humoru a já se obávám, že tohle je přesně můj případ. Animace mě neoslovila, hudbu jsem nezaznamenal, charaktery se mi příliš nelíbili. Možná, že někoho jiného to bude bavit, ale já se nudil. Drop po třech dílech a 2/10 ()