Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2017) (S01)

Drahá, výpravná a vcelku snesitelná dvoudílná dobová podívaná, za kterou se ČT určitě stydět nemusí. Oba dva díly nabídly slušný příběh, který zaujal, dovolím si dokonce tvrdit, že druhý díl byl lepší než první. Kotek mi kupodivu do role padl, spíš jsem měl problém s představitelkou Marie Terezie, asi bych si tam dokázal představit jinou herečku. Ale jo, tady se to ČT povedlo za 70%. ()

A Woman at War (2019) (S02)

Přibylo krve, samých keců, ubylo romantiky. Co zůstalo jsou krásné lokace, drahé kostýmy a historicky slušně poučný příběh. Trošku to vzalo jiný směr, ale i tak to bylo koukatelné. Čtvrtý díl jede v podobných kolejích, ke konci se zcela vytrácí hezká akční hudba, žádná romantická se nekoná, i když filmový příběh k tomu směřuje. Škoda. Jinak konec jak z červené knihovny. Hudba: Roman Kariolou ()

Season 3 (2021) (S03)

Tak na závěr série to žádná velká bomba to nebyla. Spíše vše pokračuje v nastolených kolejích, jen ještě více ubylo záběrů z říše (myšleno chudý a (s)prostý lid) a přibylo záběrů z hostin, oslav a svateb. Ano, velkolepé a honosné záběry se povedly. Ale vypovídající hodnota nikde. Víme, jak se žilo panovnici a jejímu dvoru (to víme už od prvního dílu), nevíme, jak to vše panovnice a její poddaní řešili. Prostě viděli jsme pozlátko bez práce a užitku. No hlavně že víme, proč v pozdějším věku Josef II. rád navštěvoval nevěstince.  Rozhodně film není zklamáním, ale čekal jsem víc. ()