Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2017) (S01)

Obrovská středoevropská spolupráce ve snaze přivést na televizní obrazovky nejzajímavější pohled na život jedné z nejvlivnějších žen nejen evropské historie. Není se čemu divit, že se našlo spousty scén, které vyloženě nudí a vadí konečnému vizuálu tohoto experimentu. Ale casting se povedl na jedničku a České televizi i následný dabing všech nečeských herců. Jen já osobně mám za to, že by se podstatnější náhled do Mariiných nejdůležitějších životních chvil dal smrsknout do kratší, pohodlnější stopáže. ()

A Woman at War (2019) (S02)

Divácky vřele přijatá velkokapacitní středoevropská spolupráce o společném kusu novověkých dějin se po 2 letech vrátila a už jen proto, že se příběh posunul blíže k tomu zajímavějšímu období Mariiny vlády, se i kvalita samotného TV filmu dosti zlepšila. Asi nikdy nebudu mít potřebu vidět byť jeden z dílů znovu, avšak jako příjemné kostýmní drama jsem si Marii Terezii užil, zejména kvůli skvělému výkonu Vojty Kotka a trefnému přeobsazení naší mocné císařovny. ()

Season 3 (2021) (S03)

Téhle velkokapacitní středoevropské koprodukční sérii se podařilo dokázat, že každým dalším dílem se dá zlepšovat a ne naopak a poslední náhled do života nejslavnější české panovnice se vyvedl skoro na jedničku. Další změna hlavní představitelky vítána, stejně tak jako fokus na její děti, jehož zpracování se jeví jako mnohem působivější zápletka než v dílech předchozích. Dobrá práce. ()