Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa slunicko2 k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2017) (S01)

Červenoknihovní pohádka pro dospělé. 1) Uspěchaně povrchní, historicky nepřesné a především bulvární zpracování našich dějin trpí, ač se to na první pohled možná nezdá, omezeným rozpočtem (možná jen produkce a režie neuměly správně finance rozdělit) a vpravdě nepatřičným používáním současné hovorové češtiny._____ 2) Dílo není ani ryba, ani rak. Film nepůsobí výpravně (navzdory rozpočtu), ale ani chudě. Není historicky věrný, i když postrádá lapsy tak typické zejména pro americkou produkci. Není to zábava, ale ani se nenudím. Hezky se na něj kouká._____ 3) Zaujal mě 29letý medvídkoidní Vojtěch Kotek a výborný 54letý Karl Markovics (Evžen Savojský)._____ 4) Výstižný koment: flanker.27***. ()

A Woman at War (2019) (S02)

Do třetího a čtvrtého dílu Vojta Kotek zhubl a vyloženě mu to sluší. 1) Méně už nafouklé císařovně._____ 2) Nasládle cukerinová pachuť je stále přítomna._____ 3) Historicky pochybné ztvárnění panovnice, dvorských mravů i některých událostí mě vadilo více, než v prvních dvou dílech, asi proto, že to zde je okatější. ()

Season 3 (2021) (S03)

Pořád stejné. 1)  Závěrečný díl nijak neuhnul z předchozích čtyřech ani co do historické akurátnosti, ani pokud jde o bulvároidní zaměření na sex._____ 2)  Noví jsou jen někteří herci, z nichž mě zaujali především 33letý přitažlivý Aaron Fries (Josef II.) a mile živelný 21letý Jindřich Žampa (Leopold)._____ 3)  Je z našich dějin, hraje tu spousta našich herců a rovněž díky velké výpravě se na snímek hezky kouká. Fajn. Některé filmy nemají ani to. ()