Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa petrsv k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2017) (S01)

Herci v pohodě (snad nejlepší je Stivínová), natočené je to taky dobře, ale celkově to zabírá příliš malé časové období. Proč? Vždyť je to škoda. O jedné z nejvýznamnějších panovnic v Evropě by měl film říkat mnohem víc. Tento se příliš zaobíral nepodstatnými věcmi, zatímco ty důležité zmíněny nebyly. Chvílema to začíná připomínat telenovelu a já už koukám po hodinách. To je prostě špatně. Bohužel takový je dnešní trend. Jsem moc rád, že tvůrci zvolili jazyk blízký dnešnímu divákovi a že film občas odlehčili. ()

Season 3 (2021) (S03)

Rozhodně nejlepší díl ze všech. Tvůrci se nejspíš poučili a vyvarovali se chyb především z prvních dílů. Výborně zahráno, kamera, prostředí. Lépe mohl být vyvážený zvuk a maskéři zapomněli, že nestárne jen panovnice a její manžel. Myslím, že spolupráce všech zemí se vyplatila a nebylo by na škodu natočit ještě pokračování o Josefu II. ()