Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2017) (S01)

Komentáře, které na nás nechtěně vyskakují u každého filmu patří lidem, kteří jsou na CSFD už dlouho. A čím dál více jsem přesvědčen, že už tady jsou MOC dlouho. Tím bych ovšem nechtěl vyzdvihovat výtvory těch, kteří znají život jen na sítích. Televizní minisérie Marie Terezie mě mile překvapila a bavila. Kecy o historické pravděpodobnosti tohoto filmu nepatří k ohodnocení FILMU a vůbec mě ta „pravda“ ani nezajímá. Jsem rád, že nešlo ani o polodokumentární podání, jako v případě jiných historických pokusů na naší půdě. Fakta si může každý najít a přečíst sám. Jako divák jsem byl spokojen s nečekanou výpravou - lokace, komparz a skvělé kostýmy. A známým hercům v historických kostýmech šlo jejich postavy věřit. A přesto, že šlo o hodně barevnou a načančanou podívanou, byl film hlavně konverzační a tento tón mě také bavil. A pro všechny mravopočestné kritiky: kdyby tam nebyl ten sex, tak jak byl, tak to bych byl fakt hodně naštvaný! ()

A Woman at War (2019) (S02)

I když se mě první výtvor líbil, pokračovaní si s přehledem urvalo vítězství. Rázná změna a přechod od salónních intrik do terénu, důraz na válku i na moc církve. Opět velice výpravné a snad ještě více, než před dvěma lety. Tady se za historickou podívanou TV film nemusí vůbec stydět. ()

Season 3 (2021) (S03)

Opět hodně výpravné, ale jinak dějově méně atraktivní. Nejzajímavější byla proměna Kotka. ()