Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Goumen

Francouzi prostě komedie umí a tohle je jedna z nejlepších komedií vůbec. Duo debila a profesionalního zabijáka je skvěla kombinace a funguje perfektně. Hlavně na Kentána z Montarži a jeho hlášky asi jen tak nezapomenu ()

Drobek7

Výborná komedie s několika nezapomenutelnými hláškami. Nikdy jsem nebyl obdivovatel Depardieuho, ale toto je jeho vrcholné dílo. ()

blekekeke

Byl to dobrý nápad spojit tyhle dva kousky do sebe ... jeden by řekl, že se pomelou, ale ono z toho vzešlo takové to typické Francouzské le-parade ... ()

sotek13

Bohužel se musím ve své recenzi postavit proti ostatním a konstatovat, že hodnocení této krimikomedie je mírně nadhodnoceno. A to především díky dvěma skvělým hercům, kteří sice své role zvládli skvostně, ale jinak příběh pokulhává a k zasmání toho taky zas tolik není. V prvních dvou třetinách filmu mi přišlo, že se nic zásadního neděje a defacto sledujeme jen dítě v těle dospělého zloděje a zabijáka, který ignoruje všechno co může. Příběh se začne rozvíjet až když se dostanou hrdinové do opuštěné kavárny, ovšem dříve než se pořádně rozjede, tak je konec. Zápletka je šitá horkou jehlou a je tam jen proto, aby Reno s Depardieum mohli rozdat nějakou tu ránu. Pro mě byl tedy tento snímek zklamáním a musím jej hodnotit průměrnými 50% a to právě jen díky hereckým výkonům dvou velikánů francouzské kinematografie. ()

jjjerry

Suprová zábava. Nejsem fanda Depardie, ale tahle role mu skvěle sedí. Možná je to zásluha skvělého dabingu Jiřího Štěpničky. Jean Reno to skvěle doplňuje. Dnes už nezapomenutelné hlášky, vtipy na auta, na Opla atd hodně pobaví. "Jmenuju se Kentán a jsem z Montaržy..:-) " ()

Kub21

Parádní komedie, u které je stoprocentní šance, že se zasmějete.Kvalitní herecké obsazení a dobrý děj, to mě vždy zajímá jako první.První můj pocit, když jsem slyšel o tomto filmu byl, že to bude asi jen výmysl mého spolužáka.Mýlil jsem se, doma jsem zapnul kompjůtr a vygůglil jsem si to.Podíval, zasmál a držel jsem hubu, protože jsem si už nemyslel, že to bude nějaký žertovní projekt na YouTube. ()

sibskyn

Pár let zpátky jsem to viděl v televizi v českém dabingu a už tehdy se mi to líbilo. Teď jsem to zhlédl opět, ale pěkně už ve francouzském originále, no a musím říct, že je to dokonalá komedie. ()

Kontryhelka

Nádherná francouzská ztřeštěná komedie s více než skvělými herci. Francouzi prostě umí a já se tlemila od začátku do konce. Prostě Kentán z Montarží neměl chybu.Výborný výkon velikána Gérarda. Rubýýýý....... hóvno........... ()

BloomGeorge

Tuhle komedii mám uloženou a vrytou do paměti jak jen to jde a je to možné. Lepší komedii jsem nezažil. Nelze dále hodnotit a komentovat. Prostě se na to podívajte a přivrate si spooustu kapesníčků na slzy smíchu a že rozhodně budete cítit břicho bolestí jak se vaše bránice nezastaví. Prostě pecka komedie :-))))) ()

Kozlowski8

Velice příjemná oddychovka jek má být - vtipná, zábavná, příběh má hlavu a patu a není hloupý. Hlavní devízou filmu je ale famózní představení dvojice Reno - Depardieu. Především Gérard Depardieu v roli milého, naivního a (svým způsobem) hloupoučkého Quentina předvádí možná svůj nejlepší výkon v nejlepší roli. 80%. ()

Lojz@

Jean Reno a Gérard Depardieu = geniální kombinace! "Takže hledáme jeřábníka, ošetřovatele, zabijáka a debila!" Moje nej komedie, to nemá chybu! 5* ()

Peter.Coney

Chudák Quentin dostává v životě bídu za prostoduchou mysl, ale i za dobrý srdce. Smekám nad dabingem a režií, co dokázala se skromností vytřískat z některých nudných lokací tolik. Jedinej problém mám s uspěchaným koncem a první půlka filmu s poutavým intrem je mnohem lepší než půlka druhá, protože ztrácí na tempu a jde opravdu moc vidět, že hlášky vyčerpali moc rychle. Jean Reno si zaslouží pochvalu za nejlepší bitch face a vyjádření otrávenýho pocitu, pouhým mrkáním a pohybem očí. Není to geniální film, je to geniální blbost. ()

PTuranyi

Skvelá komédia, ktorá stojí hlavne na postave Gérarda Deparieu, ktorý svoje naivné scény vždy začína vetou "Som Quentin z Montargis." Depardieu zvláda úlohu hlúpeho zlodejíčka bravúrne a pripomína tak skvelé úlohy Pierra Richarda. Jean Reno mu už len robí kamennú kulisu. Výborný scenár predvádza mnoho vtipných situácií, kde sa môžu obaja hlavní hrdinovia predviesť. ()

Libb

už úvodní scéna byla něco naprosto dokonalého a naprosto neočekávaně děj nesklouznul k opakovanámu využívání jedné zápletky, ale děj je stále svěží a dynamický, objevují se nové tváře a nové zápletky. Výborná komedie ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)