Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

aichinka

Vynikající, pro mě jedna z nejlepších komedií... ty hlášky... Kentán je mozkem celé operace, diabetický sušenky a projímací marmeláda... Kdykoli se podívám znovu!!! ()

racing666

Tak tohle je prostě skvělá komedie v čele s vynikajícím Depardieuem a výborným Renem. Ty hlášky jsou tam prostě úžasný. Nemám, co vytknout. ()

yelcin

Keď som film videl prvý krát tak som od smiechu padol do kolien.G.Depardieu hraje svoju životnú komediálnu rolu a J.Reno mu slušne sekunduje. Nechcel by som mať za suseda Kentána z Montange , síce by bol dobrý,obetavý parták , ale asi by som sa z neho zbláznil.Konec síce nie je podľa môjho gusta pri takejto komédie ./videl som to na hospodu dvoch kamarátov./no už je to tam. ()

LucMosss

"Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. Máme hodně práce chlapi." Tak tato slova pro mne znamenají nezapomenutelnou frázi z nadprůměrné komedie, jež mne snad neomrzí ani po tolika shlédnutích... Mimochodem, kteří herci by se tak perfektně dokázali vžít do hlavních rolí? Depardieu pro mne přesvědčivě ztrvárnil nepřesvědčivé a Reno... Znám jen málo takových chladných pohledů... ()

BillieJoe

Jean Reno coby drsňák (a kde vlastně ne? :D) začne tak trochu nuceně spolupracovat se ztřeštěným kamarádským Gerardem Depardieu, s kterým v tomto filmu velice sympatizuji, protože je to taky takový hloupoučký pošuk a snílek jako já :-), na útěku z vězení. Je to roztomilý film o "nepřátelství" a následném přátelství dvou uprchlíků. Film mě náramně bavil od začátku do konce, nejvíc dost jsem měla, když Depardieu ukázal Renovi tu fotku s tak trochu jetým koněm a řekl:" Podívej, má oči po tobě!" :D :D Dávám 5*. Fakt, celou dobu je čemu se smát, protože ty hlášky a situace jsou výborný, byla jsem i dojatá, skoro jsem jim až záviděla, jaké dobrodružství spolu pri pronásledování prožívají. Upřímná, lidská komedie, na kterou se můžu koukat pořád dokola! Být vězněm ve Francii asi není až tak strašný :D ()

sh2H

Jedna z mých nej komedií. Zhlédla jsem to snad 100x a pokaždé mě 1/2 dostane tím skvělým humorem. Obrovské díky patří herci Depardieu, který byl pro tuto roli přímo stvořený! x) Doprovázeno skvělou hudbou. V druhé 1/2 to přešlo do trošku vážnější atmosféry, která výrazně ubrala vtipnost tohoto filmu, však konec byl úsměvný. x) ...95% ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Ve scéně, kdy jsou čtyři policisté káráni kvůli dvěma služebním vozů, které jim předtím Quentin ukradl, stojí tato auta v pozadí. Přitom je vidět, že obě mají zapnuté majáky, které blikají modře a oranžově. Následně po střihu naskakují policisté do vozů, ale na tom levém blikají už jenom oranžová světla. |×××| Když se Quentin snaží vysklít okno u Land Roveru, těsně před prvním nárazem do auta je na dveřích vidět vidět promáčklina v plechu od předchozích pokusů o záběr, při nichž se okno vysklít nepodařilo. |×××| Černému BMW se v průběhu filmu mění typy litých kol. |×××| Když Sandru zakopávají do země, tak na ní házejí hlínu. Při prvním hodu je vidět, že Sandra mrká. ()

HennessyVSOP

Nemám rád skoro nic co je z Francie, vyjma vína, koňaku a Jeana Rena. Nicméně tenhle film je vskutku geniální. Spousta komedií mi nepřijde ani vtipná a už vůbec důstojná ale tohle je opravdu dobrý kousek, který prostě stojí za zhédnutí. Depardieu hraje výjimečně dobře a film má spád, skvělé vtipy i nezapomenutelné hlášky. Jednoduše určitě stojí za zhlédnutí. ()

neficek

Těžko byste hledali film, kde se smějete od začátku až do konce a není to hovadina. Přesně to je Drž hubu. Úchvatné herecké výkony Gerarda Depardieu a Jeana Reno byly strhující. Gerard zahrál blbce tak dokonale, že to snad ani líp nešlo. Pro mne inteligentní zábava, která mne rozhodně nikdy nenudí. ()

Holusacek

Naprosto bezchybný film (i když jednu výtku bych měl -bylo to strašně urychlené což však téhle komedii jen prospělo.) Tenhle film jsem viděl vic než 6 a už nevím jaký byl první dojem.Ale jako dvojice si opravdu Reno s Kentánem sedli.Zkrátka je to kultovní film krerý je znám skoro celému světu. 4 hvězdy má zasloužené , možná i 5= 85%. ()

saillor

Komedie, jíž nelze nic vytknout. Jean Reno je sexy mlčící superdrsňák a Depardieu ukecaný blb k pohledání, který konečně našel "naslouchajícího přítele". Takovou chemii, která mezi nimi jiskří, jsem už dlouho u žádného dua neviděla.A nikdy bych nevěřila, že mě může pobavit něco tak prvoplánově přízemního jako prdící pytlík, ale u Drž hubu jsem se prostě hodinu a půl řehtala jako naprostej blázen. ()

imaginer21

Ty střihy mezi scénami jsou luxusní. Film, u něhož už název rozesměje, protože se mi nejednou stalo, že jsem musel odpovídat na otázku "Na co se to koukáš?" No to nemůžete odpovědět názvem filmu, aniž byste si uvědomili, co si tím způsobíte... ()

Vosje

Přesto, že mne k tomuto filmu přitáhl Jean Reno, musím konstatovat, že mne opět naprosto dostal Gérard Depardieu. A není to poprvé. Je důkazem jeho výborného herectví, že, ač ho vůbec nemusím, nakonec mne vždycky jako diváka přemůže. A ve dvojici s prvně jmenovaným pánem byli prostě neodolatelní. Smála jsem se od začátku do konce a už jsem ten film viděla několikrát, protože si ho pouštím kdykoliv si potřebuju zvednout náladu. Už se mi dlouho nestalo, abych si tak oblíbila některé scény a hlášky z nějaké komedie, jako v tomto případě. Film má svižné tempo, šarm a vtip a vyloženě potěší. A Depardieu je tak dobrý, že jsem mu jako divák na konci skutečně naletěla. :-) ()

Ondrew

Ultra brutalny herecky koncert francuzskych hereckych velikanov, na aky sa nezabuda. Jedna absurdna situacia strieda druhu, tempo je od zaciatku viac nez svizne, nikde ani stopa po nude. Ked som snimku videl prvy krat, smial som sa takmer bez prestania, no este i dnes ma jednotlive sceny dokazu dostat "do kolien". Kto neuvidi, ten zrejme neuveri :). 100%. ()

faktor_xx

Najlepšia komédia, ktorá ma vždy pri každom vzhliadnutí dostane...dvaja veľkí francúzski herci v roli chladného zabijaka a milého blbca...originálny príbeh, na ktorom sa vrství jedna vtipná hláška za druhou, jeden vtipný moment za druhým... jednoducho zábava :) Quentin: Víš, že máš oči jako kůň? ()

anonima

Parádní film, viděla jsem to nejméně desetkrát a vždy se mám čemu zasmát. Velmi vtipné, dobré hlášky, skvělá dvojka. "Ukradli další auto." "Dělají si snad sbírku?" :D ()

Flamik

Mám hrozně rád koně a ty máš oči jako kůň. Celou dobu jedna perla za druhou. Myslím že tadle "klasika" nikdy neomrzí. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)