Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Reverger

Jean Reno a Gérard Depardieu podávají ty nejlepší výkony, jaké snad jen v komediích jdou. Svižná, vtipná a nikdy nenudící komedie. Tenhle film prostě nikdy nikoho nemůže nechat v klidu, takže držet hubu a enjoy. ()

Ollie235

Dva nejlepší francouzští herci současnosti a poměrně velké množství vtipu. Mám tuto komedii rád, ale úplná špička to není. ()

Mikino00

Nevím co na tom všichni vidí, zase tak extra vtipné mi to nepřišlo, je tam pár povedených vtipů, ale nic extra to není. Depardieu je dobrý, i na stará kolena ještě umí zahrát. ()

gurmanik

Francouzské komedie mě nikdy nezklamou a tohle není výjimka. Nejvíc jsem se nasmál při scénách, kdy naši nesourodá dvojice postupně okrade mafiány, znovu mafiány, policii a znovu policii.. prostě pecka film, který pobaví. To by na 5* u mě nestačilo, přesto jsem jich 5 dal. Proč? Protože pobaví i na druhé, třetí a čtvrté zhlédnutí.. proto :) ()

Zhigi

Nejlepší francouzská komedie. Má jen 85 minut, ale film je tak svižný, že se v něm stihne přihodit více věcí, než ve většině jiných komedií. Film pokaždé dokáže zvednout náladu, ať už na něj koukám třeba posté. Dvojice Reno - Depardieu funguje perfektně (hlavně druhý jmenovaný je skvělý). Jasných 5* ()

Sochorisko

Tento film sem viděl už nesčetněkrát a stále a stále se válím po zemi, když se na něj koukám znova. Dokonalé hlášky, které sám občas v příhodné chvíli použiji, a herecké výkony, které bych hlavně ze strany Gerarda Depardieu chtěl vyzdvihnout. Perfektní komedie, kterou každý nad 10 let musí vidět ! Rád bych ale do filmu, nebo do 2 dílu :), doplnil, jak si konečně založí bistro, hrozně sem se na to těšil.. Nevadí. Tais toi ! (aneb. i francouzky umím) ()

Santino7

Vynikajúca komédia, ktorá je priam preplnená humornými chvíľami, o tie skutočne nie je núdza. Čo sa týka dvojice Reno & Depardieu, tak nemám slov. Okrem toho, že obaja nepochybne patria k súčasnej francúzskej hereckej špičke, a už len ich stretnutie je akousi oslavou a výstavným kúskom francúzskej kinematografie, tak boli absolútne skvelo zohraní a pevne verím tomu, že samotné natáčanie si museli užiť minimálne podobne ako my diváci (aspoň ja určite) pozeranie. O nesporných kvalitách svedčí aj fakt, že som to od prvého videnia mal možnosť vidieť už asi ďalších tri alebo štyrikrát a zakaždým mám z toho dobrý pocit a dokážem sa na tom pobaviť. Bodík strhávam len za záver, ktorý sa mi zdal, akoby bol natočený v časovej tiesni, je taký nemastný-neslaný, mohli sa s tým pohrať aj viac, škoda. Každopádne zvyšok filmu je parádny, niektoré útržky, dialógy či hlášky už poznám prakticky naspamäť. Raz darmo, Francúzi skrátka vedia... 4/5 ()

HonzaSim odpad!

12 let mi tato "supervtipná" komedie unikala a vím proč. Jestli něčemu nikdy nepříjdu na chuť, tak jsou to francouzské komedie. Ha, ha, ha. Teď se mám smát? Už? A teď? Ne. Hodnocení nejen přátel bylo vysoké a tak jsem se tedy rozhodl přepnout program, když už to běželo v tv. Jinak bych se k tomu asi nedokopal a možná by to bylo tak lepší. Opravdu jste viděli stejný film? Z čeho jste se smíchy popadali za břicho je mi velkou neznámou. Nehodnotili jste oblíbenost hlavních postav? Hvězdné obsazení bylo jediné, co mě na filmu zpočátku zaujalo. V podobných případech dávám symbolickou jednu hvězdu, kterou by si Depardieu a Reno zasloužili, ale je mi líto, ani tu nemůžu dát. I na pohřbu je snad víc humoru, zábava jak na hřbitově. Kupodivu jedno pozitivum bych našel. Francouzským filmům se začnu vyhýbat obloukem. (Nedotknutelní jsou dosud jedinou zářivou výjimkou.) Opět skvěle otráven z přehnaných názorů a superlativů. Procenta si zaslouží jen zmiňovaná jména a filmařské zpracování. Jediný vtip je na tom ten, že to má být komedie. Ani tentokrát určitě nepůjdu se stádem. 25% ()

KNicole

Film určující pro moje dětství. (Ano - v roce 2003 mi bylo pět let.) Jen přibližně od osmi do osmnácti let jsem ho viděla nejmíň desetkrát, a nejspíš jsem si ho oblíbila právě proto, že perfektně zapadal do mého tehdejšího mikrosvěta. Tvrdý život na českém východě, expresivní čeština a na ulicích dostatek živých vzorků z obou přihrádek - slabomyslných i padouchů. Do toho žádná valná konzumace příliš intelektuálního obsahu (natož starost s duchaplnějšími vtipy, než ten o prdícím polštářku) a pouto je na světě. Věřím tomu, že u řady lidí kultivovanějších poměrů a z civilizovanějších koutů republiky, kteří snídají Chopina a večeří Kanta, může film zůstat tzv. nepochopen. Já jsem ráda, že jsem byla odkojená na komedii kvalitního střihu a rovnou se dvěma hereckýma legendama naráz. ()

DavidBeko

Vynikajúca komedia! Jean Reno a Gérard Depardieu sú určite jedny z najlepších francúzskych hercov a v tomto filme to len potvrdili. Skratka super komédia na ktorú sa dá pozerat aj viac krát. U mňa má plný počet bodov. ()

newt17

"Nemůžeme ho zavřít do blázince. Není to blázen. Je to jen blbec. I když ti by se měli zavírat taky." Nene, měli by se posílat před kameru. Zvlášť pokud mají věčně dobrou náladu a komický timing jako G. Depardieu. ()

Jožin

Vynikajúca francúzska komédia, v spojení Jeana Rena a Gerarda Depardieua, plná scén pri ktorých musí každý lapať po dychu !!! ()

raky5

Francúzi opäť nesklamali. Úsmev z tváre mi nezmizol počas celého filmu, ktorý ubehol vďaka svižnému deju dosť rýchlo. Depardieu som nemal nikdy nejako obvzlásť rád, no v tomto filme sa mi páčil. :) ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)