Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Desgenais

Čekal jsem hroznou kravinu, navíc dabovanou, ale na tu autobusovou cestu to nebylo špatné :) nějaká ta klišé a nelogičnosti se dají odpustit, jako komedie to prostě funguje dobře ()

starbrejkr

Žánr francouzská bláznivá komedie 21. století? Hrůza! Gerard Depardieu v hlavní roli? Hrůza! Název? Hrůza! Výsledek? Vynikající!! Kdo by to byl řekl, že v dnešní době ještě dokáže někdo natočit takovouhle old school komedii bez fekálního humoru, otravné puberťácké muziky a oplzlých hlášek. Drž hubu je i přes svůj zavádějící název skvělou jízdou ve stylu francouzských komedií 60. až 70. let. A koneckonců i mnou silně neoblíbený Depardieu je velkou výhrou filmu, kdy je jeho prosťácký blbec naprosto dokonalou postavou. K Jeanu Renovi netřeba komentáře, tyhle role "mlčenlivách zabijáků", ať už úplně nebo méně vážně jsou pro něj jako šité. Slabých míst je minimum, film mě bavil jako celek a přestože jsem se chvíli bál uslzeného konce, dopadlo to ve stylu celého filmu. Moc příjemné překvapení ()

tomtomtoma

Příjemně svižná komedie, která je díky prostoduchému Quentinovi (skvělý Gérard Depardieu) velmi zábavná. A zábava začíná od setkání naivního, ale silného zlodějíčka a hlupáčka Quentina s vysoce profesionálním zločincem Rubym (Jean Reno). Následuje nevšední útěk z vězení, honičky po městech, přepadávání, krádeže a touha po pomstě Rubyho na sadistickém vůdci zločinců Vogelovi (Jean-Pierre Malo). V patách jim je samozřejmě policejní komisař Vernet (Richard Berry). Z dalších rolí stojí za zmínku šéf psychiatrie (André Dussollier) a jeřábník a opilec Martineau (Ticky Holgado). Výborná hudba pak svěle doplňuje svižně zábavnou podívanou s nejednou nevšední situací. ()

C0r0ner

"Ahoj, já jsem Quentin z Montargis." "Ty blbče, eště jí řekni, jak se menuju já!" "Jo, promiň. Tohle je Ruby Spito." // "Asi budou někde na venkově, slyšel jsem tam bučet krávy." // "Půlprdeláčí, dyť ty žereš jako bagr."... a desítky dalších dokonale vtipných momentů dělají z Drž hubu! jeden z nejvtipnějších filmů všech dob. Brečím smíchy pokaždé, když to vidím. 100% ()

Flynn

Depardieu je tu prostě šílený, skvělá komedie. Neuvěřitelné scénky ve vězení, Depardieu ukecává jednoho vězně za druhým, a následné patálie s útěkem a policejními auty jsou prostě k popukání. Skvělé, co dodat. Jedna z nej. francouzských komedií poslední doby. ()

zette

Komedie s vynikajicim hereckym vykonem obou hlavnich hrdinu, tim to ale pro me skoncilo. Krome par malo vtipku jsem se uz jen i pres kratkou stopaz hodne nudil, scenar dost slaby. ()

pakobylka

Vtipná, chytrá komedie, škoda, že ve své druhé polovině trochu ztrácí dech, jakoby si autoři najednou nevěděli rady se skvěle rozehranou partií. ()

MarekT

Francouzské konverzačky miluji, a když za nimi stojí jméno kalibru Francise Vebera, nemám co řešit. Bohužel, už nějakou dobu zastávám názor, že země vína a sýrů v posledních dvaceti letech společně s naším filmem jakoby ztratila smysl pro humor. Pan Veber ovšem je načichlý starou školou a i tzv. změna kinematografických poměrů (tzn. třeba snížené nároky na diváka) mu nezabraňuje v tom, aby byl schopen připomenout divákům zlaté časy evropské komedie. A Gérard Depardieu, kterého jsem i přes určité uznání k jeho osobě nikdy příliš nesledoval, je zde přímo skvostný (totéž mohu říct o dabingu Jiřího Štěpničky). Sice mi námět o tom, jak jeden je jednodušší a druhý si myslí, že to jen účelně hraje, přijde, jako bych už ho někdy viděl, ale nemohu říci, že bych se nebavil, a to i přes slabší momenty (také si myslím, že ke konci snímek nutně potřebuje umělé dýchání spolu se srdeční masáží). ()

gabin(a)

Když šli Jean Reno a Gérard Depardieu, dva výteční představitelé tvrďáků, po ulici převlečení v dámských šatech, myslela jsem, že smíchy umřu. Super film, jako ostatně všechno, co Francis Veber natočil (Blbec k večeři) nebo k čemu aspoň napsal scénář (Zvíře). Francouzská komedie se vším, co k ní patří a proč ji mám tak strašně ráda! ()

pufina

Gérard Depardieu umí skutečně skvěle překvapit a pobavit. Jean Reno sice není herec podle mého gusta, ale do té vtipné komedie skvěle zapadl. Dobře jsem se bavila :-) Quentin: ,,Mohla by nám ukrást naše věci." Ruby: ,,A co? Tvůj prdící polštářek a krávu v krabici?" ..Quentin: (křičí) ,,Ruby!" blázen: ,,Hóvno!" Quentin: ,,Ruby!" blázen: ,,Hóvno!" Quentin: ,,Co je ti, že pořád řveš "hóvno"?" blázen: ,,Hóvno!" Quentin: ,,Hóvno!" blázen: ,,Ruby! " ()

necisty

Mockrát jsem se zasmál, ale děj mě nenadchnul. Pořád se za něčím honili a pak to z ničeho nic skončilo, bez naplňených slibů. ()

Juto

Komédia, ktorá sa nespolieha na zastaraný alebo trápny humor. Palec hore pre Francisa Vebera (spisovateľ/režisér) za originálny a pútavý film! 8/10 ()

Martrix

"Jestli tomu dobře rozumím, musíme najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka"....zahlásí detektiv. A o chvíli později promlouvá zabiják k debilovi: "Vím přesně kdo jseš, děláš pro poldy a nechal jsi mě zdrhnout, abych vás zavedl k prachům. A hraješ blbce, abys mě obelhal. Jenže poslouchej, teď jsi to přehnal. Nikdo nemůže být takhle blbej." Podobných dialogů je v Drž hubu hromada. Verbální šťouchaná v duchu kvalitní francouzské komedie. Navíc s hereckými mastodonty té doby. Doby, kdy je ještě nadnášela sláva, kterou si oba plným právem zasloužili. I když se i dnes najdou velmi dobří herci, kteří by nás mohli bavit stejně jako Depardieu, podobný typ komedií se netočí. Nejspíš jsou skvělí scénáristé a režiséři, nahraditelní mnohem hůř. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)