Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Werca86

Komedie mě prostě baví. Když se podaří a neni to na princip prci, prci, prcičky apod. Pro zasmátí a dobrou pohodu doporučuji :)! ()

Eradin

Gérard Depardieu jako naprostý blb, kterého musíte milovat. Prostě jedna z mých nejoblíbenějších komedií posledních let. A Jean Reno se svýma koňskýma očima. To je prostě ÍÍÍÍHHHÁÁÁ!!! PPFFF!!!! ()

xcav8

Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. Jsme nezletilí, kašleme na poldy. Nejsme poldové, kašleme na nezletilí. ()

enzo_cz

Snad jediná francouzská komedie, kde si pamatuji téměř všechny repliky. Několikrát se mi stalo, že když jsem o tom vyprávěl přátelům, válel jsem se smíchy. To, s jakou lehkostí hraje Depardieu idiota, je neuvěřitelné. To se nedá popsat, to se musí vidět. Z mého pohledu jedna z nejlepších francouzských komedií za dlouhé roky. "Ať žije půlprdeláč" :-D ()

turboviking

Drž hubu je příklad naprosto, awesome dokonalé komedie. I když to vidím třeba po 15té tak se stejně řežu smíchy. Tohle je tak geniálně šílená komedie, jo za tohle si Veber zaslouží obdiv. Vždyť já se kolikrát směju už jen když se směje Quentin. Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis. Znal jsem afričana z Martiniku, byl z Antil :D ()

assassinGH

No tak tu asi niet čo povedať. Tento film som videl najmenej sto krát a stále nemám dosť. Tento film ma donútil plakať od smiechu už veľa krát. Gérard tu ako vždy zase zabodoval svojím humorom :) Skvelá dvojica a vydarený výber osobností tz. "debila a zabijaka". Tento film odporúčam každému kto sa chce poriadne zasmiať lebo tu je takých scén strašne veľa :) ()

66JIRINA

CELÝ FILM MY DĚLAL ÚSMĚV NA TVÁŘI - na počátku si pomyslím, panebože takový idiot a to bude v celém filmu??? to se nedá vydržet, ale po setkání s Ruby (Jean Reno),mě to začalo bavit. Ruby je drsnej chlapík, přesto milej, je zloděj samotář a individualista, je za krádež a ukrytí 20ti milionů, odsouzen a sedí ve vazbě. Do jeho cely přidají Quentina (Gérard Depardieu), nejukecanějšího vězně a blázna. Ruby se musí za každou cenu dostat ven. Sedí v cele tupě zírá a hlavně mlčí (způsob jak se dostat do blázince, odkud chce uprchnout) v tom přichází Quentin a navazuje řeč, tedy se marně o to snaží, Ruby mlčí a čučí. Quentin na Rubyho: „Na co koukáš? … můžu? Přisedne si: „ nic nevidím…, aha" kouká na zeď stejným směrem jako Ruby a uvidí pavouka, a povídá: "ten pavouk…, zkoušel jsem jednoho vycvičit, ale trochu mě zklamal, neměl dobrou vůli, dal jsem povel, ale on neposlouchal! A přitom to byly tak jednoduchý věci! zdůrazňuje Quentin ... Sedni! Lehni! Couvej! Nic koukal na mě." Cche che, směje se Quentin: "nevypadal že to chápe, hale možná jsem nebyl ten nejnadanější …." atd,atd - tak začalo neplánované přátelství pro Rubyho s Quentinem, se kterým nikdo nevydržel pro jeho pitomé nekonečné kecání. Film je jednoduchý a oddychový, docela se mi líbil. Výcvik pavouka a další stejně pitomé hlášky mě pobavily. .. jako psychiatr: Vyšetřil jsem ho, není to cvok. Je to malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti. ředitel věznice: Mluvte jasně, doktore! psychiatr: Dobrá, je to neuvěřitelný blbec. ()

Pythonator

„Ahoj, jsem Quentin a jsem z Montargi!” „Ty seš blbec, ještě mu řekni, jak se jmenuju já, ne?!” „Promiň. On je Ruby, Ruby Spito.” Jednoznačně ten nejlepší film od Francise Vebera a zároveň komediální životní role pro Depardieua. ()

Robino15996

Nemám príliš rád komédie ale toto je jedna z mála výnimiek. Reno a Depardieu to proste vedia. Až na ten záver ktorý bol taký trošku odfláknuty to bola prvotriedna zábava. 90% ()

venyczek

Vynikající Francouzská komedie. Na své si jistě příjdou milovnící tzv. trhlého humoru. Člověk musí na tyto filmy umět "přepnout" a smát se až do roztrhání kostí. Je to Ideální film pro celou rodinu, kde se zaručeně zasměje každý. ()

prostoreka

Drž hubu som videla XYkrát, vždy sa k nemu rada vraciam a smejem sa, akoby som ho nikdy predtým nepozerala. Výborný film, výborní herci, krásny humor. Za 5*. ()

StressMode

Odpověď na otázku o nejlepší komedii. Komediální Evergreen. Můžu se na to dívat, znovu a znovu a znovu do zblbnutí a stejně se budu tlemit jak pacient z Jihlavy. Prostě spojení chladnýho inteligentního pesimistickýho profesionála se zcela živým, optimistickým, ametérským debilem je dokonalý. Co Vám pudu povidat. Hlášky který už zlidověly, perfetkní vtip a scénář to sou hlavní esa filmu. Francouzskej humor ve vrchlný formě. Nu, a teď přichází ta část kdy musim kydnout nějakou tu špínu. Přemýšlím.Hmm. Kašlu na to :D ()

Tomik9

Neznám moc lidí kteří by tento film neznali přijde mi to taková klasika. A není se čemu divit v tomto filmu padají LEGENDARNÍ hlášky jako třeba "Ty máš oči jako kůn, já miluju koně" u tohoto filmu se nedá nezasmát, hlavně díky ukecanému Kentánovi v podání Gérarda Depardieu který je opravdu extrémně hloupý vlastně geniálně hloupý! Jeden z filmů na který se můžete podívat desetkrát a neomrzí vás. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)