Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Praxis

Skvělý Depardieu, který luxusně hlásí na božího borce Rena. Kombinace těhle dvou vyústí v mnoho bláznivých gagů a vykouzlí nejeden úsměv. 75% ()

ArsenalEagle

Já ani nevím, proč mě to poprvé před x lety neoslovilo. Po dobrých deseti letech jsem ale téhle francouzské klasice dal ještě jednu šanci a světe div se, je to vážně skvělá komedie. Inteligentní komedie plná patáliích a luxusních hlášek, ale také i výborných výkonů hlavní dvojky. ()

Džejkop

Bezprostřední zábavná oddychovka s neobvykle přitroublým Depardieum. Co ten v tom filmu dokáže za kousky je až k nevíře. Tu bučíčí kravičku chci taky. ()

Pierre

Drž hubu není rozhodně nejlepší film Francise Verbera. Chybí trochu myšlenka navíc jako třeba v Blbcovi k večeři. I tak je to ale velmi dobrá zábava kterou mohu jenom doporučit a Gerard Depardieu si v ní zahrál asi svou životní roli. Toho cvoka mu nejde nevěřit. ()

buldock

Herecký koncert dvou ikon současné Francouzské kinematografie v potrhlém příběhu dvou lupičů , které dá dohromady jak jinak než vězení a pořádný balík ukradených peněz. Nechápu jak mohl Jean Reno ve své roli udržet při natáčení tak strnulý výraz v obličeji , když kolem něj dělal Depardieu takové vylomeniny a bez přestání se jej snažil rozhodit. Inu páni herci se sešli a je to znát! Opravdu se vyplatí strávit oněch 85 minut s touto výtečnou komedií a já ji mohu jen a jen doporučit! Film: 86% ()

zipper111

U tohoto filmu jsem se třískal snad non-stop.Má to nějaké svoje kouzlo a určitě výjimečný scénář, takový docela inteligentní na Francouzské komedie. ()

Her0.89

I když Gérarda Gepardieua moc nemusím, tenhle film je pecka. S Jeanem Reno hrají perfektní dvojici drsňák-blb. U filmu se vždy směji a tím i velice dobře bavím od začátku do konce. Úkaz toho, že i komedie může být vtipná celá a nemusí obsahovat žádné trapné scény. "Měli by se stavět útulky pro blbce, ale představte si jak by ty budovy musely být velké." To co napsal Pacco je největší luxus a mluví to za všechno - Q:Ahoj! Jmenuji se Quentin, jsem z Montargis. V:Kašlu na to. Q:Nechce se ti mluvit? To se stává, že se ti nechce mluvit, když jsi v lochu dlouho, jak dlouho tu jsi? (ticho) Q:Znal jsem Afričana z Martiniku, kterej byl z Antil. V:Jo, byl z Antil byl Antilan vole, ne Afričan. Q:Jo byl Afričan, jmenoval se Josef. V:I Antilani se jmenujou Josef. Q:nevim... Q:No vidiš, teď už chceš mluvit, jak se jmenuješ? V:Josef. Q:Takže jseš Afričan! V:NE ANTILAN TY VOLE! Q:Jako ten druhej Josef, Afričan z Martiniku, kterej byl z Antil. V:Chceš mě vytočit?! Q:Ne, naopak, Afričany mám rád. ()

ABLABLABLA

Moje nejoblíbenější komedie. Vážně. I když slyším pořád ty samé vtípky dokola, vždycky se jim směju. Dvojka Jean Reno a Gérard Depardieu jsou naprosto úžasní. Ruby alá zpočátku mlčenlivý zločinec a Quentan z Montargie alá největší blbec na světě. Je zde spousta skvělých scén jako "útěk" z blázince...,"právě nám utíkají dva blázni, ne počkat oni se vrací..no ti co předtím utíkali, zase utíkají", nebo scénka s bučící krávou v krabičce a prdícím pytlíkem je nezapomenutelná... kráva, prd, kráva, která prdí :) A opravdu vždy kdykoliv film zhlédnu, si přehrávám scénu, kdy Quentin vyskočí na tu Albánku a poté se diví proč utekla - Ruby: "a ty se divíš, když na ni vyskočí takový hromotluk a řekne: Ahoj jmenuju se Quentan a jsem z Montargí (samozřejmě s jeho napodobujícím úsměvem) a Quentin na to: To je zajímavé, já to říkám vždycky a lidi na to většinou reagují kladně." Takže prostě skvělý scénář, režie, herci... Pro mě světová komedie století číslo 1. ()

gogos

Jak má vypadat vynikající akční komedie? Přesně takhle. Vynikající scénář, naprosto suveréní herecký koncert obou hlavních hvězdy. Snímek tak nahláškovaný, že se prakticky v kuse popadáte za břicho. Američtí tvůrci si z tohoto mustru mohou brát příklad! ()

jajinka

Velmi povedená komedie, dvojice Reno - Depardieu citlivě zvolená.. Na rozdíl od jiných rádoby komedií jsem se dobře bavila téměř celou dobu.. ()

Maq

Kriminální komedie. Kdo zná Blbce k večeři, nepřehlédne režisérský rukopis. --- Jenže kvalita scénáře postupně zřetelně klesá k tuctovým fórkům, bitkám a honičkám, až se v závěru dotýká pokleslé sentimentality. A Jacques Villeret je nesrovnatelně lepším blbcem než Gerard Depardieu. Většina komentátorů ho tady hodnotí příznivě, ale nemůžu si pomoct, mně se vůbec, ale vůbec nelíbil. ()

Mikita

Nerada to přiznávám, ale po dlouhé době se našlo něco, co mi nejen vykouzlilo úsměv na tváři.... Já brečela smíchy. Občas lacinější fórky, občas slzička dojetí. Vždyť je to v podstatě i smutné....když si Quentin, (Quentin from Montargis) plánuje restauraci U Dvou přátel. Ale pak si opravdu Rubyho získává a vše vypadá, že našel svého opravdového přítele. I konec je vyřešen lišácky a každý si ho může domyslet podle své vnitřní nátury. Sladkobolné a plné ohromného humoru. ()

Desperado

Prvú polovicu možno nazvať horskou dráhou plnou skvelých gagov. Druhá je už viditeľne slabšia, predovšetkým posledná tretina je tak trocha nudnejšia a zráža celkový dojem z filmu. Hlavnému hereckému duu niet čo vyčítať, hlavne Depardieu sa v tejto roli doslova našiel. Že by vlastná skúsenosť? ()

Damiel

Zápletka je velice jednoduchá a dech vám určitě nevezme, ale zato výkony Depardieua a Rena vás dokonale dostanou. Komické situace a všemožné gagy nejsou nijak samoúčelné a hlavně – nikdy směšné a trapné. Z těch nejlepších je třeba zmínit například scénky s kradenou hračkou, která vydává kraví bučení, „odhození“ pouličního zloděje mobilního telefonu do kontejneru s odpadky nebo několikanásobné kradení aut (mafiánských, policejních i civilních). Vtipné tempo poleví až na posledních dvacet minut, kdy na scénu vstupuje albánská emigrantka Katia. Možná je škoda, že se ho nepodařilo udržet až do konce. ()

PogoJoe

Povedená klasika Francise Vebera. Tento film mi připomíná kousky dvojice Depardieu-P. Richard, až na to, že v tomto filmu si ztřeštěného, sympatického "pošuka" střihl sám Depardieu a tvrďáka si zahrál také skvělý Jean Reno. Spousta úsměvných, ryze Veberových nápadů, klasická zápletka, skvělí herci vedlejších rolí, zkrátka taková příjemná oddechovka na večer. ()

katuska138

Nevěřila bych, že tihle dva můžou vytvořit takhle komickou dvojici. Neuvěřitelná zábava a smršť dialogů hodných válení se smíchy po zemi. ()

major.warren

Francouzská klasika z pera tvůrce Bezva finty i Muže z Acapulca. Veber z toho navíc udělal i chytrou krimi s krásným dramatickým podtextem a hlavně skvělými aktéry. Gérard Depardieu (Kentán) předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a Jean Reno (Ruby) od něj není příliš daleko. Společně tvoří jedinečnou dvojku, která se skvěle doplňuje. Drž hubu! je komedie, která vždycky pobaví a zároveň i dojme. Důkaz, že Francouzi filmy točit umí. Tenhle film nemá chybu! ()

Skip

Výborná komedie, v níž exceloval především skvělý Gérard Depardieu, coby blb k pohledání. Prakticky celý film nezavře hubu a je prostě neskutečný. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)