Africké královny - Královna Kleopatra

(séria)
  • Veľká Británia Queen Cleopatra
všetky plagáty
Veľká Británia, 2023, 3 h 1 min (Minutáž: 42–48 min)

Dokumentární drama, které se prostřednictvím rekonstrukcí a rozhovorů s odborníky zabývá poslední egyptskou panovnicí Kleopatrou a jejím bojem o trůn, rodinu i odkaz. (Netflix)

Amberjack odpad!

Kleopatra pocházela z dynastie Ptolemaiovců, tzn. ze starověkého Řecka nebo Makedonie. Určitě byla opálená od egyptského sluníčka, ale v žádném případě nebyla černoška. Navíc podnebí Egypta bylo tehdy (zřejmě) trošku příhodnějším místem pro život než dnes - víc zeleně, méně písku a rozhodně žádný Slunce, který by z bělošky dokázalo udělat černošku. Na přepisování historie ve prospěch černých lidí se dívat nebudu. Považuju to za nechutnej humus. ()

DDCC

Jestli tu někdo napíše "woke propaganda", tak mu pleštím zleva, zprava. Tohle je prostě plain stupid a Netflix by si měl předělat kategorie. ()

Mischak odpad!

Doba je žel taková, že v rámci ideologie se překrucuji dějiny. Sdělení, že Kleopatra byla "černá žena" je naprostý dějinný hoax, blud. "Dokument" velkolepě překrucuje dějiny a informace. Kdo zná dějiny, ví, že Kleopatra pocházela z rodu Ptolemaiovců. Zakladatelem tohoto rodu byl Ptolemaios I. Sótér, který byl jedním z generálů Alexandra Velikého. Byli to Makedonci čili Řekové. Velmi doporučuji prostudovat si genezi rodu Ptolemaiovců. A rozhodně přijdeme na to, že ani náhodou nebyla paní Kleopatra "černou ženou". Chápu že doba je ideově napjatá, ale takto přepisovat dějiny nelze. Kultura Woke a kultura BLM nebo jakákoliv podobná ideově podbarvená politika do historie nepatří a nepatří ani do hodnocení historie. Pak vznikají bludy jako je tento lžidokument. Bacha na to aby jsme se zítra nedozvěděli, že třeba pan Shakespeare byl taky tak trochu "černý muž" .... jo a ten/ta který tomu dal 5 hvězdiček: vrať se chudáčku do školy a zopakuj si celou základní školu a především učivo dějepisu a archeologie. A vzhledem k tomu, že Martin Luther King byl vzdělaný a pravdomluvný, jistě by tvůrce nepochvalil. Tuhle patlaninu by nesnesli snad  ani Malcolm X nebo chlapci od Černých panterů. Ti se v hrobě obrací. (Ale kladu si otázku, zda to třeba tvůrci nemysleli jako sci-fi?...) ()

PachoSK

Na Netflixe sa nám objavil taký nešvar, že sa im zapáčilo ohýbať dejiny, tak aby to vyhovovalo "rasovej rovnováhe". V dlho očakávanon životopisnom dokumente o Martinovi Lutherovi Kingovi sa má objaviť v hlavnej role Ryan Gosling a v ďalšom filme o Hitlerovi ho bude stvárňovať Will Smith. Odhliadnuc od toho bol tento dokument aj tak čajovým odvarom a premrhanými potenciálom. ()

DavKom

Dávám 5 hvězd jen abych tady na***l všechny nácky a rasisty, kteří hodnotí historický dokument jen podle toho, že historickou předlohu v jeho dramatické části hraje herečka s trochu tmavší barvou pleti. Jedná se o úplně normální, vcelku vysokorozpočtový a záživný historický dokument se zdramatizovanými pasážemi, takže pokud vás téma zajímá, rozhodně se nenechte odradit nízkým hodnocením, které je založené ZCELA na rasistických předsudcích a hlupáctví. ()

CreepyJoe odpad!

PŘEDMLUVA: Příslušnost k Ptolemaiovské dynastii: Kleopatra byla členkou Ptolemaiovské dynastie, která byla považována za egyptskou větví Makedonské říše. Makedonci a Řekové byli známi svou bílou pletí, a proto se tvrdí, že Kleopatra byla bílého původu. Mýtus o kráse a bílé pleti: V egyptské kultuře byla bílá pleť považována za znak krásy a aristokracie. Kleopatra, jako egyptská královna, by mohla být pod tlakem, aby se přizpůsobila tehdejším estetickým standardům, což by zahrnovalo preferenci bílé pleti. Umělecká zobrazení: Historické umělecké zobrazení Kleopatry často ukazuje její pleť jako světlou. Tato zobrazení mohou být ovlivněna estetickými preferencemi doby, ale někteří tvrdí, že by mohla sloužit jako důkaz pro její světlou pleť. Historické popisy: Některé historické zdroje popisují Kleopatru jako ženu s poutavým vzhledem a výraznými rysy, které jsou často spojovány s bílou pleťou. Tyto popisy mohou být interpretovány jako podpora tvrzení o bílé pleti. Mostafa Wazir, přední egyptský egyptolog, dokument přímo nazval falzifikátem Egyptské historie. ******** Ti co tvrdí opak poprosím o jeden historický text z té doby, který tvrdí, že to byla černoška ;-) Jedno historické vyzobrazní kleopatry z té doby, že byla černoškou, děkuji. ******** BYLA KLEOPATRÁ ČERNÁ NEBO BÍLÁ?! // MOJE TEORIE // Podle mě se pletou oba tábory, protože Kleopatra byla židovka, mám proto naprosto stejné důkazy a arumenty jako ti co tvrdí, že byla černá ba naopak! Je prokázána židovská přítomnost v Egyptě v té době! A všichni říkaj že měla velkej nos..víte kam tím mířím....mrk, mrk. Takže sorry lidstvo, kleopatra byla židovka a její barva kůže byla modrá, protože měla v krvi nadbytek methemoglobinu. Samozřejmě že pravdu mám já. ()

mapar odpad!

Mám docela zálibu koukat občas na velice špatné filmy, baví mě sledovat jak dopadne výsledek tvůrčího procesu, který buď byl pro všechny totálním utrpením, nebo ho naopak měli totálně v lokti. Toto je ale zcela jiný případ. Narozdíl od typického d-čkového filmu, který tvůrci "prostě nějak splácali", u tohoto věřím, že výsledek je přesně takový, jaký si ho tvůrci na počátku vysnili, žádné problémy při produkci ani ignorance, přesně takhle to chtěli udělat. Bohužel toto uvědomění u mě pouze vyvolalo ke tvůrcům až fyzický dávivý odpor. Některé herečky jsou docela hezké, i ta Kleopatra se docela povedla a myslím, že kdybych se na to koukal bez zvuku, asi bych to přežil mnohem lépe. Možná ještě tak někdo s poruchou paměti, který na konci věty hned zapomene na předchozí větu, by to taky dal, ale mě stačily dvě epizody. Velmi důrazně kohokoliv varuji na to koukat. Dokumentární hodnota nula. Jako film/seriál to nefunguje a nefunguje to ani jako špatný film/seriál. Je to prostě jen neskutečně blbé tím nejvíc nundým způsobem blbosti. ()

Desdel odpad!

Tváří se to jako dokumentární série ale ve výsledku se místo dložených faktů používají argumenty typu "moje babička povídala", spousta historických faktů se zde neskutečně překrucuje. ()

momomoo22 odpad!

Bože, stačí  úvod a je to celé  zlé.  Hraná  časť  je tak amatérska, zlí  herci. Scenár  zlý.  Dialogy otras. Moderná  hudba....Do toho hovoria o Kleopatre asi odborníci. A jedna začína s tým,  že jej baka povedala, aby neverila čo počula v škole a že Kleopatra bola čierna. Niektorí odborníci tam posobia rozumnejšie ako druhý..Z veľkej časti hovoria domnienky. Že musela byť čierna lebo nevieme, kto bola jej matka. Ako sa cítila.  Ake to tam na dvore bolo. A celkovo vyzobrazovana v hranej časti ako dobra kráľovná z nejakej rozprávky, ktorej záleží na poddaných. ()

Falanx odpad!

Asi nemá cenu zdůrazňovat fakt, že Kleopatra byla z rodu Ptolemaiovců, což byli původem Makedonci, potažmo Řekové. Rasistický hnus zvaný blackwashing. ()

Gigulina

Prej dokument.. pribeh stary pres 2000 let a soucasnici to vypravi jak kdyby u toho byli.. nikdy nereknou zdroje nebo na zaklade ceho k tomu dosli.. zkratka bohuzel slatanina, pokroucena historie.. je jasne, ze Cleopatra nebyla modrooka blondynka.. jeji skutecna podoba vsak neni znama dodnes a tak bohuzel i to tvrzeni, ze byla cernoska, je jen domnenka.. ()

Pascale odpad!

Jak by mohla být Kleopatra černoška, když pocházela z rodu Ptolemaiovců, kteří pocházeli z Makedonie? Tohle lízání černých pr*elí už mě od Netflusu fakt štve! Za chvilku bude černoch i Jindřich VIII. ()

SalvorHardin odpad!

Treba sa uz velmi nahlas ozvat proti prepisovaniu historie. Toto uz naozaj nielenze primomina Orwellovu 1984, toto uz je 1984. Toto je otvorene prepisovanie historie.Myslel som si, ze vrchol bol, ked z Anny Boleynovej spravili cernosku, ale aj z Kleopatry? Peniaze mohli radsej pouzit na to, aby spravili skutocny dokument o historii africkych kralovstiev a nie prepisovat historiu. Treba to este raz zopakovat: toto je propaganda a aktivne a otvorene prepisovanie historie. Je to akoby Ryan Gosling hral Martina Luthera Kinga, alebo D.-D. Lewis hral Baracka Obamu... ()

Flashback odpad!

Další pokus současných woke barevných producentek překroutit, nebo přesněji, naprosto záměrně lhát o doložených historických faktech. Za tyhle projekty opravdu zaslouží Netflix a celé woke hnutí tvrdě padnout na hubu - což se naštěstí už snad pomalu děje. ()

p4zz0m1r odpad!

Séria od netflixu, drzo nazvaná ako dokumentárny film hrubo prepisuje históriu a udalosti v klasickom Netflixovom štýle. Kontroverziu vyvolalo najmä nevhodné castingové obsadenie s cieľom vyvolať šok, ako povedal sama autorka, no pre každého aspoň trochu o históriu sa zaujímajúceho človeka ide o pľuvanec do tváre rovnako ako Egypťanom a Talianom. "Dokument" skresľuje nielen charakter Kleopatry ale aj ďalších kľúčových postáv do miery, keď prekrúca historicky zdokumentované udalosti. Na netflix sa za tento počin hrnú žaloby čo je oprávnené vzhľadom na rasistický podtón, keď ako autorka sama povedala, chcela vytvoriť legendu pre svojich ľudí (afroameričanov) prepisovaním dejín a privlastňovaním si histórie cudzích etnicít. Hrubo prepisujú etnické obsadenie Egypta ale aj celej severnej Afriky v klasickom americkom štýle. ()