Otec náš

• USA Our Father

Díky testu DNA zjistila, že má spoustu nevlastních sourozenců. A pak odhalí čachry s darovaným spermatem, které má na svědomí oblíbený specialista na neplodnost. (Netflix)

SpicyNugget

Jacoba jednoho dne díky testu DNA zjistila, že její otec není její otec. A že má nejméně 80 sourozenců. Jejich otcem je Donald Cline, lékař neplodnosti. Nastříkal do kelímku a oplodnil své klientky svým spermatem… Bleju. No, kauza je to zajímavá, chápu pocity dětí a pocity matek (jo, je to v podstatě znásilnění), ale jinak mě dokument nebavil. Děti pořád opakují jedno a totéž, bohužel je jich hodně, aby mě to nudilo. Cline z toho vyšel celkem dobře a to byl pro mě hřebíček do rakve. Nebavilo mě to. ()

Saxos

Nezajímavé. Kdyby chlapec něco porušil, tak speciálně v tom mravném USA, by po něm skočili, jak koza po flusu. Morálka? Na to si nehrál. Jména té haldy právníků, kteří na případ koukli, aby něco urvali, hlavně v mimosoudním vyrovnání, by závěrečné titulky prodloužili na několik hodin. Hlavně u takové kauzy, kterou propírá tisk. Státní úřad ho dostal jen proto, že jim zbytečně kecal. A to vyšel hodně levně, protože to nemají vůbec rádi. Závěr: nedoporučuji, dozvíte se jen, že to dělá víc doktorů, dárců málo - v té době potřeba čerstvé semínko, žádný mrážo. ()

MrEdDy

Totálně nemocný prase, co se ani neumí přiznat k tomu co dělal a opět je vidět co dělá kamarádství a peníze. Jo a abych si ještě rejpnul, tak o jeho duševním zdraví vypovídá i to, že je členem církve.. Ale co, vlastně to funguje a ta ho chrání, jak jinak, že.. A jako třešnička mého výlevu - těch prasat je mnohem víc a to číslo na konci v titulkách je jen to, o čem se ví.. A vy víte kdo je váš gynekolog? :) ()

Sidenius

Pro mě velice nevyvážený dokument, téma zajímavé, ale chtělo to daleko lépe uchopit. Některé otázky vůbec nebyly zodpovězeny, soudní systém v Americe je taky příběh sám o sobě (doporučuji American Crime). V neposlední řadě hysterie některých maminek byla spíše úsměvná s lehkým podtónem vytřískat z toho hlavně prachy. ()

jirikzaboj

“15x mě znásilnil a já o tom ani nevěděla.” Rozhodně silné a šokující téma případu, který je fakt nechutný. Poukaz na neřešitelnost 35 let starých případů a další omyl v justici, kdy vyhrává právo nad selský rozumem a vyvolává tak otázky, jestli je systém nastavený správným směrem. Ale to už je prostě Amerika, která žije precedensem a justice je jen jedna velká hra. Samotný dokument se točí bohužel v jednom kruhu a čekal bych o něco kratší délku. Ilustrační záběry byly často dost divné a upřednostnil bych především autentické záběry na reálné postavy all the time, než nahrané přehrávající situace. ()

OtokPag

Kdyby to nechali zpracovat Seznam a jeho tým “Šťastné pondělí”, mohlo to mít tempo a jistou úroveň… Ufňukané bloncky nudily a teatrální slzičky byly trapné 🤕 ()

Kralovna.Noc

Zajímavé téma,ale došlo těm stěžujím si dětem, že bez pana doktora by se prostě vůbec nenarodily? Došlo to jejich matkám? Já bych největší problém viděla ve zvýšené pravděpodobnosti incestu. ()