Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

Rob Roy

Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba. ()

MickeyStuma

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let s mladým a ještě poměrně neznámým Tomem Cruisem v roli dospívajícího primitivního mládence, která ho katapultovala do hvězdných výšin. Touhy a oddanost ho přinutí najmout si jakousi divokou 'call girl' do které se zamiluje, což vypramení ve spoustu problémů nemající blízkého konce a naopak se neustále prohlubující. Snímek na svou dobu představuje typický svět divokého dospívání. Tom má přirozený charakter a jiskru v oku. Byla to průlomová role se všemi pro něj typickými aspekty. Jeho kouzelný úsměv tenkrát omráčil nejednu puberťačku a tak plakát k filmu vysel v nejednom pokoji nad postelí. 80. léta tu jsou prezentována ve své nejlepší podobě, což už dnes sice vypadá poněkud podivně, ale tenkrát ještě nikdo nebyl tolik ovlivněn vymoženostmi doby současné. A tak se jedná o příjemnou nostalgickou podívanou, kterou už současná mládež bohužel nepobere. ()

sir-dave

Překvapivě chytlavý, možná naivní, ale vtipně pojatý podnikatelský teen film se začínajícím Cruisem, kterému teprve před pár lety narostlo ochlupení. Neposkrvněn Hubbardem utáhne celý film. Zdatně mu sekunduje mladá charismtická Rebecca De Mornay snad v životní roli. Abych nezapomněl dobře zakomponované songy. ()

Pecival

No ze začátku to vypadá poměrně slibně na nezávadnou, pohodobou blbinku o klasickém filmovém teen tématu (samozřejmě podaném tisickrát vkusněji než je k vidění dnes). Ale postupem času humor mizí a navíc mi Rebecca šla hrozně na nervy. A zas takový eso to taky není. Cruise je ok, škoda že mu scénář nedovolil udělat trochu většího samce (a že to on zase umí). Ikdyž chápu, že idál podobného filmu je tragéd... no tenhle byl ještě v mezích. Joe Pantoliano byl hodně fajn, škoda že nedostal víc prostoru. ()

Blazkowicz

Nějaké roky to už budou, co jsem to viděl poprvé a nijak zvlášť mi to v paměti neutkvělo. Bez dabingu mě to moc nebavilo. To se ale teď díky němu změnilo a nakonec se z toho vyklubala dost dobrá '80s záležitost. Tomík a ta jeho slečna to zahráli dobře a k tomu skvělá hudba. Možná bych si představoval trochu pestřejší konec. 4-* ()

• Scéna, kde Joeal (Tom Cruise) tančí na skladbu "Roll Old Time Rock N", byla celá improvizovaná. Scénář obsahoval pouze instrukci, aby herec tančil na rockovou hudbu. (Monco)
  • Automobil, na ktorom vo filme jazdí Joel (Tom Cruise), je Porsche 928 z roku 1979. (hollci)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům