Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

GTS_PUNK

Viktor Navorski (Tom Hanks) prichádza do Spojených štátov, aby splnil to, čo sľúbil svojmu nebohému otcovi. Medzitým, čo je v lietadle, však prebehne v jeho domovskej krajine vojenský prevrat a rozpúta sa občianska vojna. Navorski sa stáva obyvateľom "žiadnej" krajiny a preto nemôže opustiť priestory letiska. Vrchní letiska ho tam najprv bez problémov držia, ale neskôr sa ho pokúšajú všemožne zbaviť, pretože tu začína žiť svoj vlastný život, ktorý sa z pár hodín zmení na niekoľko mesiacov. Medzitým si Navorski nájde na letisku prácu, zoznamuje sa s ľuďmi, vytvára vzťahy a stále dúfa, že splní sľub, ktorý dal otcovi. Dostať sa von z letiska však (pre neho) nie je vôbec ľahké. Toma Hanksa a spielbergovskú filmovú školu si vo filme pozrieť vždy rád. Keď sa k tomu títo dvaja dokonca spoja, divák má záruku, že dielo, ktoré sa rozhodol sledovať, by ho nemalo v žiadnom prípade nudiť. A tak tomu je aj v tomto prípade s týmto netradičným námetom. Ten však funguje, najmä vďaka svojej jedinečnosti a faktorom, ktoré z neho v konečnom dôsledku robia dobrý film. Dej sa rozbieha hneď od začiatku, vyhýba sa dlhému predstavovaniu postáv a ponára diváka do toho, čo sa na obraze deje. Film si tak možno užívať hneď od prvých minút, čo Viktor Navorski vstúpi na americkú pôdu. Aj keď je deväť mesiacov dlhá doba, dvojhodinovke filmu nechýba nič k tomu, aby si človek nemohol predstaviť, že hlavná postava na letisku skutočne mohla žiť, živiť sa a dokonca sa zabávať. Ako veľmi je tento film absurdný, o to viac je zábavný, aj keď humorom dvakrát neprekvitá. Zabáva tak, že nenudí a je príjemnou oddychovou záležitosťou. K tomu mu samozrejme nepomáha len námet a jeho dejová línia, ale hlavná zásluha patrí samozrejme hercom. Tom Hanks ako "stratený" občan akejsi post-komunistickej krajiny miestami síce vystupuje ako najväčší popletenec na svete, ale zároveň mu to dodáva značnú porciu charizmy, vďaka ktorej na mňa v tomto filme pôsobí sympatickejšie než kdekoľvek inde. Catherine Zeta-Jones takisto pôsobí sympatickým dojmom, hoc sa obraze strávi značne menšiu porciu minút. Celý film skvelo dotvárajú milé vedľajšie postavy, najmä zamestnanci letiska, ktorí stoja za Viktorom. The Terminal je nielen filmom od renomovaného režiséra s hviezdnym hercom v hlavnej úlohe. Je to takisto aj film, ktorý dokáže naozaj baviť. Nebudete sa pri ňom možno toľko smiať, pretože na jeho pozadí je vybudovaný značne seriózny príbeh, ale dokonale si pri ňom oddýchnete. Netreba pri ňom veľa rozmýšľať, stačí sa len pohodlne usadiť a nechať sa vtiahnuť do príbehu, ktorý vás dozaista zaujme. Americká "happy-end" šablóna sa tu síce vyskytuje takisto, ale množstvo ostatných pozitívnych vecí diváka príjme k tomu, aby ju dokázal prekúsnuť. V tomto prípade sa ani nejedná o nič až tak hrozné. Odporúčanie je na mieste. ()

ZnalecH

Zajímavý film. Tom Hanks mě překvapil svou "angličtinou" a nepřekvapil svým geniálním hereckým výkonem. Jedná se o drama, u kterého se zároveň i zasmějete a k tomu vám ukápne i pár slz. Příběh je jednoduchý, zajímavý a co se týče prostoru, tak se téměř vše odehrává na "malém" sympatickém letišti. ()

RajAthen

Velmi příjemná záležitost a zajímavá myšlenka pro každého, kdo chvíli tvrdnul na letišti. Tom Hanks je opět perfektní, na začátku trochu nešika, následně trochu princ z pohádky. Pohádka je to každopádně pohodová a správně americká - a to nejen ve smyslu komunitní podpory místního hrdiny, ale také logiky letištního personálu, který opakovaně instruuje někoho, kdo jim nerozumí v angličtině, a následně jsou připraveni s postihy za jejich neuposlechnutí. ()

gemi

Jeden z těch filmů, které se dvě hodiny točí na pětníku, a přesto nenudí. Geniální scénář, ve kterém je všechno. Přátelství, láska k ženě i vlasti, naděje i beznaděj, poslání... Za zmínku stojí taky vývoj postavy. Ze začátku si člověk říká, co je to za debila, ale postupně si k němu najde cestu, a jakmile zjistí jeho motivaci, začne s ním soucítit a mít ho rád. Viděl jsem to snad potřetí a za pár let, až vzpomínky vyblednou, si to s chutí dám počtvrté. ()

Threepwood

Příjemé,na to,že to má 2 hodiny to uteklo velmi rychle.Pár věcí mi tam přebývalo a nějaké mi tam zase chyběly.A že je to od Spielberga bych vůbec nepoznal. ()

wito

prijemna oddychovka, na ktorej som sa celkom bavil. kazdopadne ma slabe miesta a urcite nie je tym najlepsim sustom od spielberga. za videnie to vsak stoji. 3 a 1/2. ()

D.awi.d

Spielberg je prostě dobrej a já mu to opět žeru.Takovej veselej film,s pár silnějšíma momentama a jak to funguje.A nejlepší je,že se nedal dohromady s tou letuškou a tak to má vcelku povedenej konec. ()

Bounded

Na svou délku stále velice zábavné, komediální a hlavně bez příliš amerického Happy-endu, kdy jsem se obával, že Viktor zůstane v Americe. ()

Tiiso

Hezký neurážející příběh, který ukazuje světu, že USA sice mají přísnou imigrační politiku, ale jsou tak dokonalá země, že i hned po příletu na letiště se dá vyrobit a uskutečnit velký americký sen, neboť je to země velkých možností. Díky Hanksovi, který zde přímo koncertuje a díky celkem v mezích možností logickému příběhu je tato komedie nadprůměrná a potěší celou rodinu. Přesně tak jak Steven dozajista zamýšlel. ()

Tamdydam

No jo, jistě. Režiroval to sám Spielberg, hlavní roli hrál samotný Tom Hanks a navíc se tomu nedá upřít jistá originalita, čili tu máme další klenot kinematografie. Tento film jsem musel chtě nechtě zhlédnout uvězněn v zájezdovém autobuse hned po Vratných lahvích a musím říct, že kontrast skromného, nenucenáho, samozrřejmého a inteligentního Svěrákova humoru vůči plitké, povrchní, nudné, klišovité, kýčovité vatě v podobě Terminálu byl takřka nevydýchatelný ()

john.h

Bylo to hezké. V některých situacích to Hanks zahrál tak přesvědčivě, že mi ho bylo až líto. Jen jsem nechápal, kde bral ty sušenky a hořčici s kečupem. Pochybuju, že by mu to dával někdo zadarmo hned několik dní, možná měsíců (celkem byl na letišti zhruba 9 měsíců). ()

Bumlaa

Výborný, i když trochu nadsazený, film. Dívat se na něj ale vydržíte dokonce. Tom Hanks opět ukázal svůj herecký talent a po shlédnutí filmu si v hlavní roli už nedokážu představit nikoho jiného. Catherine Zeta-Jones mu úspěšně sekunduje. ()

MRPitivier

Steven Spielberg natočil komedii bez speciálních efektů! I přesto je to svižný a velice zábavný film, který se opírá především o scénář, tedy kvalitní příběh a excelentní herecké výkony, především Toma Hankse! Zajímavý nápad, natočit film v takovém prostředí, nedivím se Speilbergovi, že do toho šel, příběh měl potenciál a ten byl využit na 100%. Příjemné, nenáročné, vtipné... co víc si přát! Doporučuji přistání na JFK v N.Y.C. a s Tomem Hanksem strávit parádních 128 minut! ()

qVitek

Naprosto sem nečekal tento typ průseru.Tak zajímavé téma, asi i inspirované skutečným příběhem? Jestli ano,rád si přečtu a zjistím něco o tom příběhu, čekal jsem něco reálného. Hodně mě se mi líbily scény, jak hrdina získával jídlo s těmi vozíky. Ano, tomu jsem věřil. Postupem času mi ale docházelo, že je to film natočenej pro typického tuctového diváka, který se nechává rád krmit různými klišé. Hlavní hrdina, typický pitomec který má vyvolávat smích a soucit, to už tady bylo tolikrát...Scény, kde zbytečně naráží do skleněných dvěří a další nesmysly, které z něj dělají čur**a nebo to má být vtipné? Ne, nemám rád humor stylu tak neváhej a toč, kdy je vtipné to,že někdo do něčeho narazí.Prostě to tam vůbec nemuselo být. Stejně jako tucty dalších klišé. Ubozí kamarádi hlavního hrdiny, kteří by se hodili spíše do céčkových komedií. Ach, tolik klišé jako v tomto filmu...(musí tu být i klasický "záporný hrdina", který hlavnímu hrdinovi vše komplikuje,atd....ze scén, které jsou neuvěřitelně nereálné, např. při předání prstenu jakože pokusu o svatbu, jsem tu neuvěřitelnost už prostě nemohl přetrpět, tak "pohádkové" to prostě v životě není). Tento film je prostě pohádka.Film, natočený pro komerční úspěch. Film, který se má zalíbit všem. Hvězdu dávám za hezkou kameru a za pár zajímavých scén (ta scéna s tím "kozlem" byla opravdu dojemná a uvěřitelná, to na mě zapůsobilo, ale mohlo to být opět s trochu méně "kliše"...) . Na pohádky jsem už bohužel moc starej, takže na mě tento film moc nezapůsobil. Mohl natočit mnohem více na reálnosti a inspiraci realitou. ()

_aandyy_

Tom Hanks a jeho další ztracená duše... Nápadité filmové dílo, které pobaví, ale místy také rozesmutní příběhem hlavního hrdiny. Nepokládám tento film za velký skvost kinematografie, ale nato, že jsem od toho nečekala tak moc, mě neskutečně pobavil. Navíc jde poznat, že v režisérském křesle sedí Steven Spielberg. Velice příjemné překvapení. ()

zmates

Taková pohádka pro středně odrostlé děti nebo méně náročné dospělé. Celým filmem nás provází odlehčená hudba, Hanksův Forrest-Gumpovský hloupý výraz, Catherininy naivní řeči a groteskní figurka v podání Stanley Tucciho. Závěr s padající sněhem také přímo pohádkový, takže proč ne? Jediný problém mám s tím, že postava Viktora má reálný základ a tomu je tato humoreska jak plivnutí do obličeje. Ale což, nelze všechno brát tak vážně... ()

kihsleek

Fail. Nemám nic proti Američanům, ale začátek tohoto filmu přesně definuje pohled blbýho tlustýho Američana (jak si ho spousta lidí ráda představuje) na anglicky nemluvící lidi z nějaké východoevropské země (je mu úplně jedno, jaké), kteří k nim přijedou na návštěvu. Anglicky neumíš, takže seš dementní blb a chováš se tak. Zvláštní je, že dotyčný dementní evropan se z turistickejch průvodců naučí anglicky, jeho IQ zázračně stoupne, a hned umí i spoustu jinejch věcí. Najednou řídí stavební úpravy letiště a zajímá se o historii. Tenhle film je prostě splácanina scének na téma "co všechno se může různým lidem přihodit, budou-li uvězněni na letišti", a já nechápu, jak se tomu mohl pan Spielberg propůjčit. Je pravda, že Tomu Hanksovi to poskytuje spoustu příležitostí, aby ukázal, jak skvělej je herec, ale ta samá postava se nemůže na začátku filmu chovat jako pětiletý dítě a na konci jako moudrý kmet. A po pravdě, já nepotřebuju, aby mi někdo furt opakoval, že Tom je skvělej herec. Ať radši dobře hraje. Zbytek ansámblu je pouze průměrný, takže trochu lepší 3*. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)