Bobby Darin (Kevin Spacey) se narodil v roce 1936 v Bronxu. Měl velký talent, od dětství ho fascinovala hudba i tanec. Matka ho učila zpívat a hrát na různé hudební nástroje. Jediná píseň stačila k tomu, aby z něj udělala hvězdu a vystřelila ho na první místa hudebních hitparád. On ale chtěl víc než jen zpívat, chtěl se stát varietním umělcem. Tančil a zpíval v mnoha klubech a během krátké doby se stal miláčkem davů. Jeho vystupování bylo plné hudby, tance a vtipů. Bobby Darin (1936 –1973) byl jeden z největších idolů americké rockenrolové mládeže. Proslavil se hitem Splish Splash. V roce 2000 herec Kevin Spacey, celoživotní fanoušek Darina, získal filmová práva k jeho příběhu. Za svůj herecký výkon byl nominovaný na Zlatý Glóbus. Film má název po jednom z Darinových špičkových hitů Beyond the Sea - Za mořem. Příběh muže, pro kterého byla hudba a tanec životem, ale také smrtí. (oficiálny text distribútora)

TO

Taková šaráda, na emotivnější životopisné snímky v lecčem ztrácí, ale díky působivým hudebním číslům jak ze starých muzikálů a dobrým hereckým výkonům jde o příjemnou podívanou. Například milostné tokání Darina a Sandry Dee (kouzelná Kate Bosworth) mě potěšilo. Pohodová show ()

dehlie

pôvodne by som dal 3,*, ale film ku koncu pekne graduje. bolo na ňom vidieť, že kevin spacey bol veľkým fanúšikom v našich končinách neznámeho bobbyho darina. táto pocta sa mu vydarila. i keď sa nejedná o úplne najlepší životopisný film, určite sa ho oplatí vidieť a po skončení si ako ja naťukáte do youtubu meno Booby Darin. ()

arinečka

Dávám čtyřku, za to, jak Kevin Spacey nejenom hraje,ale i zpívá a tančí:-) Za některé pěkné scény. Za to, jak strašně moc se Kevin Spacey i ve věku, v jakém ve filmu hrál, podobá pravému Bobbymu Darrinovi, soudě podle jeho videí na youtube :-) A jsou tam i milí herci v dalších rolích jako Brenda Blethyn, Bob Hoskins a John Goodman. ()

shifter

Kevin Spacey zasa raz dokazal, ze je Pan Herec! Beyond the Sea natocil ako paradnu poctu Bobbymu Darinovi, pricom si trufam povedat, ze aj ked tento film nebol natolko realisticky ako Ray, bez problemu sa mu vyrovna. Kevin Spacey si to navyse na rozdiel od Jamieho Foxxa cele aj poctivo odspieval! Velmi prijemne stravene dve hodiny, tesim sa na release DVD - soundtrack mam uz na ceste.. ()

Bonniesgun

Kevin Spacey měl životní idol - Bobbyho Darina. Vydupal si, že o něm natočí film. Byl tak houževnatý, že se mu to povedlo. A na filmu je to cítit - po Beyond the Sea si Bobbyho oblíbíte stejně jako Spacey a stejnojmenou písničku už vždy budete vnímat jinak. Jeden z nehezčích, nejpoetičtějších a nejpovedenějších životopisných filmů o hudebních hvězdách 20. století. Kam se hrabe Walk the Line! Za mořem najdete muzikálové scény, tupé a ne tak tupé blondýnky, jak byste čekali... ()

Pete

Spacey je pan herec, to je prostě fakt. A klobouk dolů před jeho snahou tady - hraje, zpívá, tančí jako o život. Ale nemůžu si pomoct, na Bobbyho Darina se prostě nějak nehodí, a chvílemi jde z něj až strach. Žánrový mix zde nefunguje, režijně je film příliš nekonzistentní, některé scény působí jako z jiného vesmíru. Navíc nemusím muzikál, a odtud také poměrně přísné hodnocení. ()

Filipes

Chtěl jsem dát míň, ale už nechci. Neocenit něčí tvrdou kvalitní práci je těžký zločin a já jsem přeci slušný kluk. Obrovský nezvyk vidět Kevina Spaceyho swingovat ve smokingu a zpívat takové písně jako "Mack The Knife", "Beyond the sea".......nechci zapírat, že tyto písně i samotný styl mám hodně rád, možná i když scénář byl docela průměrný, tak obdivuju Kevinovo nasazení pro zpěv, tanec,režii a samotný herecký výkon. Teď už zbývá jen pořídit soundtrack. 70% ()

burton-ka

Moje úchylka jsou životopisný filmy a když se to spojí s panem hercem Kevinem Spaceym?! Není co řešit! Bobby Darin je podle mého nedoceněný hudebník a o jeho životě a tvorbě by se každý, kdo má vkus měl dozvědět. Film nebo-li spíše muzikálně-taneční film, je příjemnou podívanou. Příběh o jedné velké lásce se Sandrou De, o tak obrovském hudebním talentu, který se nedožil 37 let. Hudbu miloval a věnoval jí i celý život (doslova) Kdo nezná Splih Splash, You Must Have Been a Beautiful Baby a nebo Beyond the Sea - neví oč hudebně přichází. Darin byl takový talent, který dokázal rozparádit a stejně tak rozplakat prosbou o mír nejeden sál,vedle toho si zahrál pár filmových rolí a ještě byl vtipný! Talenti odcházejí na druhou stranu světa dříve...a je záhadou proč?! Spacey vše odtančil a zazpíval sám, dokonce si nechal upravit nos, aby byl Darinovi více podobný...nechte si chutnat :) ()

Misha.d

Neubráním se po velmi dlouhé době přidat nějaký ten komentář. Tento snímek mne opravdu velmi příjemně překvapil a naplnil.. Především však můj oblíbenec Mistr Spacey. Slovo mistr není vůbec nadsázkou, ale faktem že jen Mistr si dokáže film napsat, režírovat jej, hrát a tančit, ale hlavně jej celý i odzpívat!! Netušil jsem že Pan Spacey disponuje takovým hlasovým potenciálem.. Opravdu smekám!! A samozřejmě tento film vřele doporučuji nejen jeho skalním příznivcům.. ()

MrJoda

Tak, má to určitě svoje mouchy, ale přesto, kdyby šlo dát třeba tisíc hvězd, dala bych mu je všechny. Nejlepší hudební film, jaký jsem kdy viděla. ()

andy60

O nějakém Darinovi jsem nikdy neslyšel a po shlédnutí tohoto filmu dodávám, že jsem ani o nic nepřišel. Jeho hudba mně nic neříká a na samotný film mám ten názor, že je, či bylo, na světě mnohem víc zajímavějších osobností, kteři by si zasloužily mít svůj životopisný film. Tenhle mě nebavil a na konec jsem se vysloveně těšil. ()