Strašidelný dom

• Slovensko Strašidelný zámok (viac)

Realitnému agentovi Jimovi Eversovi (Eddie Murphy) a jeho manželke a spolupracovníčke Sare (Marsha Thomasonová) zazvoní jedného neskorého večera telefón. Pán Edward Gracey (Nathaniel Parker) by rád predal rodinné sídlo, jedno z najzámožnejších a najstarších v New Orleans. Zavetriac najväčší obchod svojej kariéry, sa Jim a Sara spolu so svojimi deťmi vyberú navštíviť zámoček, stojaci pri močaristej zátoke. Náhla prudká búrka však zaplaví prístupovú cestu a uväzní rodinu Eversovcov na noc v dome, ktorý okrem excentrického pána domu Graceyho, záhadného komorníka Ramsleyho (Terence Stamp) a niekoľkých sluhov na prvý pohľad nikto neobýva. Aspoň nikto živý.. (TV JOJ)

cariada

Prodat dům není jednoduché a když v domě straší už vůbec né. Jo a když se rodina prodejce rozhodne dům si prohlédnout a přenocovat v něm neobejde se to jen tak. Zvlášt ,když v domě žije několik výstředních obyvatel. ()

Nach

Další rodinný film od Roba Minkoffa, ovšem tentokrát pro něco starší jedince. Kdyby tento film byl cílen publiku jako předchozí film tohoto tvůrce: Myšák Stuart Little 2 neměl bych žádné výhrady a ty tři hvězdy by mu letěly. Takhle ovšem musím konstatovat, že Strašidelný dům, ač má své kvality, stále spíše působí jako promrhaná šance na zajímavý rodinný film, který se dle mého nepodařilo zacílit tam, kde měl být. A tím hlavně myslím opět jeho morální stránku, která měla odpovídat cílové skupině, tedy puberťákům. Jenže bohužel, máme tady temnější téma, ale stále se řeší ty věci, nad kterými se zamýšlel i Myšák Stuart Little, tedy poslední Minkoffův film, než se pustil do tohoto. 55% ()

Streeper

Tuhle rádoby strašidelnou pohádku jsem zbožňovala jako malá. Teď už to pro mě byla nuda. Moc tomu taky nepomohlo to, že jsem to viděla po několikáté, takže mě to nemělo čím překvapit. Co je na filmu nejlepší je atmosféra a efekty. Herecké výkony nic moc, Eddieho mám ráda jako doktora Doolittlea, ale tady mi přišel strašně otravný až moc a to ho vidíme v 90% filmu. Nebavilo mě to, příběhově je to ploché a hlavně předvídatelné. ()

ifa

Tak v tom domečku není opravdu nic, čeho bych se mohla bát. Jen mě často popadal pocit hrůzy, že se snad unudím. ()

C0r0ner

U těchhle filmů si tak nějak vždycky říkám, pro koho jsou určeny. Po školkové děti ne, pro děti na základce možná, ale to je dost úzká cílovka. Anebo možná pro kdekoho s IQ pod 80. Já na to třeba koukal poněkud znechuceně a otráveně, když jsem musel sledovat ty pachtící se dobré herce. 30% ()

emo

Príjemná rodinná zábava na nedelné popoludnie na TV Markíza... Je to škoda. Potenciál to malo úžasný, aj začiatok bol sľubný... Murphy je celkom v poho. Teda v rámci možností, ktoré sú tentokrát VELMI obmedzené... Scenár je fakt ako prechádzka v zábavnom parku. Dej tu prakticky je len na to, aby sme sa dostali z jednej miestnosti alebo lokality do druhej. Výprava je vskutku úžasná, efekty sú bomba. Fakt škoda. Spievajúce hlavy sú vskutku super! Mancinova hudba je krásna. Je smutné, že musím takto vypisovať pozitíva keď ma napadnú, aby som na ne nezabudol... ()

WolfR

Nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Vím, že je určen pro děti. Rodinka se zastaví v nějakém neznámém domu, protože tatínek tam má nějakou práci, coby obchodník s nemovitostmi. Po sledu událostí se začnou dít divné, strašidelné věci a celá rodinka uvidí v domě strašidelné výjevy. Chodící kostry, zpívající busty, duchy, věštící ženu v křišťálové kouli, “strašidelný“ hřbitov a podobné věci. Ale, jak jsem již řekl, je to pro děti, ale přijde mi to jako naprosto zbytečný film. Vždyť filmů pro děti je hromada a většina z nich má mnohokrát lepší příběh, nápady a ostatní maličkosti, než tato salátina. Chtěl jsem si tedy vznik tohoto filmu vysvětlit tak, že se tvůrci pokusili natočit jakýsi horor pro děti s pár vtipnými gagy. Pokud ano, tak se jim to hrubě nepovedlo. Navíc Eddie Murphy, jako hlavní hrdina celý film prostě neutáhnul. Nejlepší léta má za sebou a ostatní herci taky zrovna nezáří. A ty počítačové kostry byly opravdu trapné! Prostě digitální nuda s Eddim Murphym v hlavní roli. 1 hvězda. ()

misulka03

Nemůžete čekat, že film s Eddiem Murphym bude smysluplný nebo zamyšlení hodný. Dejte Eddieho do Forresta Gumpa nebo do Vykoupení z věznice a hnedka můžete tento film dát do odpadu. A tento film mé tvrzení naprosto dokazuje, Eddie je komik a to je vše. Nemůžu ve filmu hledat nějaké kvality, kterými se může pyšnit, něco co mě jako diváka překvapilo, okouzlilo. Na to jsou tady filmy jiné a ty nic takového nenajdete. Každopádně film neodsuzuju, ale podívat se na něj jednou mi stačilo. ()

Medwídek

Od začátku do konce se dal film předpovídat. Bohužel. Eddie Murphy (jak už spousta z Vás zmínila) se stává kašparem a spíš otravným hercem. Budu se dlouho odhodlávat než zkouknu jeho další film, kde pouze nedabuje. ()

URBAN

Mírně nadprůměrná oddychová komedie, která by byla bez Murphyho nic. Pár krát se zasmějete, pobavíte, ale zbyde vám z toho jen jednohubka. ( 20.8.15/MAC ) ()

Jaňo

"Vrahom je komorník? To už je ošúchané..." Už sa nečudujem, prečo si Murphy za posledné roky utiera prach na Zlatých malinách... ()

filmmovier

Ale vždyť je to velmi povedená komedie, která vzdává čest starým klasickým hororům, i když je to jen jejich parodie. Ale velmi povedená. Výborně hláškuje nejen Murphy, ale i baba v křišťálové kouli. Nejvíc se mi však líbil výkon Terence Stampa jako komorníka Ramsleyho. velmi povedená komedie, asi nejlepší kterou Eddie Murphy natočil. Budete se smát a místy možná trochu i bát. Doufám, že si film dobře užijete. 90%. ()

Ryuuhei

Bum! Podle mě další příjemná a nenáročná komedie, která si do úst bere hororové téma a prezentuje ho se vším nadhledem a humorem. Suchý Eddie Murphy, výtečné zpívající hlavy, nebo ukecaná věštecká koule... A k tomu všemu celkem fajn, i když jednoduchý příběh. Co chtít víc? ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (viac)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (viac)