O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

keoma26

takový dawsonův svět horních deseti tisíc ... hlavní hrdina mi připomíná russella crowea a hlavní hrdinka zase křížence umy thurmanové a cameron diazové, takže dohromady tři "hvězdičky";-) ()

sidny

O.C. je hlavně zábavný seriál obsazený celkem sympatickými herci. Musim přiznat, že nemůžete od něj čekat nějakou velkou myšlenku, ale každá postava je velice odlišná a celkem zajímavá a každý, kdo zkoukne pár dílů se snimi nějak ztotožní. je to prostě takový vtipný, oddechový seriál plný zvláštních příhod. ()

adam9

Snad nejlepší na tom je soundtrack. Seriál na mě dnes působí hodně nostalgickým dojmem. I když jsem jej nikdy nedodíval celý, už bych si jej nepustil, ale zároveň si rád zavzpomínám na ty dny, kdy jsem kvůli toho vstával pro mě brzo ráno v sobotu. Ta povrchnost, ti bohatí "fracani," ta Kalifornie a přenádherné počasí...musím se opakovat: rád na to vzpomínám, ale nejspíš už nikdy víc... ()

Pyth

Tohle je tak stupidni serial, az sem u neho zakysl na asi tyden, pri kterym sem videl tri rady.. Snad vsechno me na nem rozcilovalo, ale stejne se mi tam neco libilo.. Naka moje klasicka zvrhlost ()

Kevadros

Scroochy: "Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje." Souhlasím...a taky si jinak to že se mi to líbí nedovedu vysvětlit...kdyby mi to někdo popsal a řekl, že se na to dívá.-no... vysmál bych se mu. ()

melkor323 odpad!

Mno videl som len pár častí (nedobrovolne), ale keby mi holka nedovolila kresliť komixy (tiez tuto kreativnu činnosť praktizujem), tak sa jej táááááák zvysoka vyserem na hlavu, že v celej Kalifornii nemaju taku vysokú budovu, aby som to mohol uspokojivo uskutočniť a potom ju vykopem hrdzavou okovanou Punisherovou kanadou z mojho vysvieteneho plažoveho domku, nech si najde seberovneho degenerata. Tak. ()

matyflus

Pamatuji si, když tenhle seriál dávali někdy okolo 9. hodiny ranní. Samotný seriál mi nevadil, dokonce jsem ho i sledoval, ale protože jsem u něj vždy dostal obrovský hlad ( netuším jak je to možné ) dávám pouze 2* ()

Eldoth odpad!

Naprosto zbytečný seriál okoukaným od takových " perel " jako je 90210 a dalších jemu podobných " teen " seriálů, které někteří jedinci a nebo v horším případě skupiny, sledují pro mne z nepochopitelných důvodů ... :-/ Ani se nedivím, že natáčení dalších řad zrušili pro malou sledovanost a velký nezájem diváků. Nepopírám, že Mischa Bartonovic by vyrajcovala snad i homosexuála, ale o to asi ani tak nejde, co ? Z celkového hlediska tohoto přežitku nemohu dát jinak ...než odpad. Dodnes lituji každou minutu, kterou jsem u tohoto paskvilu strávil. ()

Svihadlo

No koukat se na to sice dá,ale mám z toho takový dojem jakoby ti 16-ti letí hrdinové z americké "high school" (aspoň jsem teda pochopila že by jim tolik mělo být) byli nějak mentálně popředu,protože tam neustále řeší hrozné životní krize,které jsou s tim jejich věkem absolutně neslučitelné ( a ještě je hrajou herci kterým táhne na 30 :-). Navíc mám pocit jakoby tam půlka těch teenageru ani neměla rodiče a do domu té rodiny, kolem které se to nejvíce točí, si každý leze jak se mu to zrovna hodí. tohle je spíš Sci-fi. ()

katchi

Chvíli baví, ale po nějaké době začne děsně nudit a nudit už nepřestane!:( Hlavní postavy jsou poměrně nudné, ale co se dá dělat. je to jenom seriál pro mladé... ()

AIMÉE

Beverly Hills 90210 pro další generaci, bohužel však o mnoho patetičtější, uhlazenější a povrchnější, jedno klišé střídá druhé. Troufám si říct, že tohle vážně k ničemu nevede, snad jen aby děcka pokryly sledovanost v odpoledním čase. ()

NickBrychova

Docela se divím častému hodnocení "odpad", pamatuju si, že okolo roku 2007 to byl hit a ve škole jsme nemluvili o ničem jiném :D Překvapivě pohodový seriál, který pro mě ovšem částečně ztratil šťávu po odchodu Mischy Barton. ()

TeraBum

Přiznám se, že moc nechápu to nízké hodnocení. OC není pitomej seriál o tom, že i bohatí lidé mají problémy, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to vtipný seriál, podezřele perfektní rodinka Cohenů je sympatická a všechno doplňuje dobrý soundtrack (Blue Light od Block Party poslouchám nonstop už třetí den). Problémy jsou uvěřitelné a na postavy opravdu působí, není tu jedna katastrofa za druhou. Já vám nevím, mě to prostě baví. OC jsem žrala když jsem byla mladší, ale čas od času si na to vzpomenu a ráda se na pár dílů podívám, i teď, ve dvaadvaceti. A ještě jedna věc, která se nevidí tak často - poslední díl krásně uzavírá celý seriál a je naprosto geniální. ()

werus

Jen stěží uvěřitelný seriál.. Nebo to v té Americe vážně takhle mají?? Já nevím, ale myslím si, že takhle to normálně nechodí, a to ani v Americe. Herci jsou vybráni více méně dobře, co může dělá Adam Brody coby Seth Cohen a se Summer (Rachel Bilson) tvoří dobrou dvojku. Pár druhý – Ryan a Marrissa, tam už to trochu pokulhává, Ryanovi to jeho „grázlovství“ nějak nevěřím a k Mische – ta je mi prostě hrozně nesympatická. Jinak je to seriál, kde se v průběhu všech řad stále směřuje jenom k tomu jednomu (aby se všichni dali dohromady jak mají) a ono to stále ne a ne vyjít. Takže je jen otázkou jak dlouho to vydržíte, případně, jak dlouho vás to bude bavit. Seriál není ničím vyjímečným (no, vyjímečně dobrá je v OC vlastně hudba), ale dá se na to koukat. Alespoň na Brodyho. A na pana Ovsa :). ()