O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Paulisman

skoro celé tri série už máme za sebou, a stále to má neuveriteľne vysokú sedovanosť ...(pre tých čo na začiatku tvrdili niečo iné) ()

tekedozai

Moc na taketo serialy nie som, ale toto bolo fakt prijemne spestrenie poobedia pocas ucenia sa na statnic. Lahke, oddychove, nevtierajuce sa, sice som nevidel komplet (4.seria chyba - ale co som cital recenzie tak je posledna seria uplny bullshit) ale davam tomu 3,5 + 0,5 za mishu barton, ale nie je to za jej herecky vykon :) ()

marocco

Dokázal som zhliadnuť 6 dielov tohto seriálu a aj to len vdaka Rachel Bilson (výzor) a Adamovi Brodymu (sympatická postava). Viacej som žiaľ nezvládol. ()

Vytla

Ještě jsem to nedokoukal celý, ale je to úžasnej seriál. nejsem holka, ani nástiletá fanynka, ale i tak jsem do toho naprosto zažranej. Neptejste se proč! ()

Bow

Klasický uvolňující seriál s podle mě velmi neklasickým koncem! Ráda se k němu vracím i přes nepochopitelné zažitký hlavním hrdinů.... ()

kkami91

Tak jsem konečně ve svých 20 letech dokoukala tenhle "kultovní" seriál. Mí vrstevníci se na něj dívali ve 13 a byli z něho odvaření. Takže jsem si dala načas a skoukla ho až ted. A jsem ráda, brala jsem to dost s nadhledem a nadsázkou. K samotnému seriálu - Kalifornie a střední škola,to je takové "moje" téma :) Scénáristicky je seriál z 90% hodně slaboučký, stále dokola opakující se debaty a diskuze mezi herci a řešení jejich "problémů". Je fajn, že ve svých 16 letech můžou řešit pouze vztahy, rozchody a návraty, pařby, výlety přes půl zeměkoule a ve škole většinou sedí v klubovně a pijí kafe. Přesto se občas objevily scény, které mi zas tak tragické nepřišli a daly se brát vážně. Místy je seriál až trapný, naprosto nereálný a křečovitý, ale přesto mi to něco,čím mě seriál zaujal, nedovolil se přestat dívat. Prostě Ryan, Marrisa, Summer a SETH O:-) ...a písnička California...ta mi v hlavě zůstane. ()

RojoDiablo

Nemám rád po americku zpracované seriály tohoto typu, ale v tomto případě je to výjimka potvrzující pravidlo. Normálně bych dal 3 hvězdy za absolutní průměrnost, ale Adam Brody seriál zvedl o level výše. Celkově však nenálezám na čtyřech hlavních protagonistech nic výrazně iritujícího, a když se tak dokážete odprostit od mnoha kýčů a milionkrát řešených problémů, může být O.C. velmi dobrou oddechovou záležitostí, při které si prohlédnete prosluněnou Kalifornii, krásný holky a minimálně v prvních dvou sériích se i slušně pobavíte. 70% ()

Trejbal

I když tento seriál většina lidí neocení...Na mě to opravdu zapůsobilo...a dokázal jsem shlédnout všech 5 sérií sice to na mě působilo tak nějak nereálně ale od toho přeci seriály a filmy jsou ne? 4/5 ()

RajmikCZ

Je to seriál mého mládí. Po x letech jsem se odhodlal k tomu si celý tento seriál pustit znovu a baví mě to snad ještě víc. Úžasná krajina Orange County, fantastický Adam Brody, krásná Misha Barton.. Prostě skvělý serial. ()

martydivis

Já jsem na tom vyrůstal, takže moje hodnocení je vysoké a seriál patří mezi mé oblíbené. Samozřejmě jsem se koukal hlavně kvůli Marisse, kterou jsem vždy Ryanovi záviděl. Dnes už by mě to asi tak nebavilo, ale vzpomínky na ty krásné bezstarostné léta, kdy mi bylo patnáct, mi zůstanou spojené s O.C. California. TOP! ()

sebii53

S tímhle seriálem jsem vyrůstal. Každý den jsem ze školy běžel domů (a že cesta byla do pořádného kopce), abych se mohl kouknout na další díl. Každý v pubertě řeší nějaké problémy. I když ty z Newportu byly trochu jiného ražení, základ byl stejný jako u každého. Holky, rodiče, nějaký ten alkohol. Seth s Ryanem byli mí nejlepší kamarádi na odpoledne. ()

sara93

Moje srdcovka ♥ . Jeden ze seriálů ma kterých jsem vyrůstala . Strašně jsem žrala Ryana . Byl to můj hrdina . Krásné Californské prostředí tomu dodává také hodně dobrou atmosféru ♥ I když 4-tá série už nebyla zajímavá jako ty předešlé , tak musím dát 5* , protože je to prostě můj oblíbený seroš :) ()

Amellia

Seriál mojich teen čias.. V tej dobe pre mňa veľmi zasadny seriál.... Z OC na mňa dýchala vždy taká iná atmosféra -obzvlášť v tretej sérii, tú som mala najradšej a Mischa Barton tam bola naozaj krasna.. podla mňa dobrý seriál, je jasné, že to nie je žáner, ktorý ovplyvní váš život alebo niečo podobné, ale dobre sa na to pozeralo, príjemné prostredie, dobré soundtracky.... U mňa bude mať vždy svoje miesto. ()

Flatron

Seriál, ktorý ma sprevádzal počas mojej puberty v horších aj lepších chvíľach. Kopu adolescentov sa v tom tiež určite nájde, rieši sa tu mnoho problémov, od problémov jednotlivcov až po problémy celej rodiny. Miestami vtipné a energické a občas naopak temné, dramatické s tým, že ku koncu sa nás snaží seriál emočne vyždímať. Úhlavná štvorica hl. postáv je veľmi sympatická, každopádne Ben McKenzie ako Ryan sa mi páčil najviac, kde sa z darebáka bez zmyslu života postupne stáva uvedomelý dospievajúci muž. Silné 4*. ()