O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

capik25

Něco z mého pubertálního období (utíkat ze školy, abychom stihli OC prostě bylo tenkrát IN)... ale překvapilo mě, že když jsem se nedávno podívala na pár dílů, pořád to neztrácelo svoje kouzlo. 1. série má šmrnc a prostě je první, seznamujete se s herci, postavami atd. (a ty písničky, pecka) -90% 2. serie trošku depresivní a konec snad ještě šílenější než konec jedničky - 80% 3. serie - po týhle parádě jsem ten seriál málem přestala sledovat, takže to spíš bylo zabíjení nudy, dvacku ode mě tahle serie dostane jen za poslední díl, ponevadž to asi mnoho lidí nečekalo... - 20% 4.serie - záchrana pochroumané oblíbenosti a zakončení celého seriálu. Něco pro sentimentální děvčata. - 90% ()

Sennhie

Moje hodnocení je možná nadsazené, ale jen možná... Každý máme nějakou tu Achillovu patu a nerad to přiznávám, ale ta moje je tenhle seriál. Seriál, jenž mi pomohl otevřít onu bránu do světa filmů a seriálů. Jedná se o první seriál, který jsem hltal natolik, že jsem ze školy až běhával domů, jen abych jej stihl. Na konci první sezóny jsem pocítil to něco 'kouzelného', co se snažím znovu prožít od té doby, proto ta touha u mě vidět vše, co čas dovolí. ()

kiararaftl

Prvá a druhá hviezdička je za Adama Brodyho, ktorý je proste vynikajúci a je moja najobľúbenejšia postava seriálu, tretia za Peter Gallagher, pretože mať takého manžela je snom takmer každej ženy, štrvrtá za super outfity. Je mi ľúto Mischy Barton, mohla mať pred sebou skvelú kariéru. Jediný, koho som nemusela bol určite Ryan, pretože jednak sa mi nepáčil fyzicky ale hlavne mal stále rovnaký výraz tváre. Tiež som nemusela lesbické scény Marissy, ale už odvtedy ma zaujala prenádherná Olivia Wilde - tu bola vo svojej originálnej farbe - blond - a tak jej to aj najviac pristane. V porovnaní s ostatnými serálmi pre mladých to bol ale výborný počin a je mi ľúto že vydržal len 3 a pol série. ()

PCHE

Bez debaty najlepší seriál aký momentálne beží. Porovnávať s BH 902 10 je veľmi scestné. Snád možno keď človek vidí jeden diel tak sa nezorientuje a odsúdi to ako ďaľšiu teenagerskú sračku. Ale pozor, postavy sú tu oveľa prepracovanejšie, žiadna postava nie je výslovene pozitivna alebo negatívna. Dialógy sú častokrát vtipné a sarkastické. Hudobná kulisa je perfektná Kaiser Chiefs, Pixies atd. Casting sympaticky. Na rozdiel od velmi očakávaneho hitu LOST ma toto milo prekvapilo a nazačalo nudiť už v polovici prvej série. ()

Hrus

Tento seriálový žánr občas můžu. Ano, většinou infantilní, ale pokud v něm jsou pěkné herečky, je to dostatečně romantické a postavy jsou sympatické, tak proč ne? Tady ovšem začíná celému seriálu časem docházet dech a scénáristi začínají předkládat už opravdu neuvěřitelné minely postav vedoucí k dalšímu a dalšímu komplikování vztahů mezi nimi. Navíc představitel Ryana je opravdu prvotřídní neherec. Pokud uvažujete o podobném typu seriálu, sáhněte po One Tree Hill. EDIT: Mě osobně se seriál nelíbil hlavně kvůli Ryanovi a Marise (bohužel hlavní postavy), přesto jsem nakonec shlédl 3 a půl série, takže špatný být nemůže. Je až zarážející, kolik lidí dá odpad bez toho aniž by viděli aspoň 3 celé díly. Asi škodí to uvádění v české televizi v odpoledním čase + český dabing. ()

Jamall

Další seriál o mladých bohatých a krásných lidech,kteří řeší problémy každodenního dospívajícího života.No je to otřes,ale občas se to docela dalo... ()

TheMe

Na tomhle seriálu jsem vyrostl, takže hodnocení možná není úplně objektivní, ale jinak nemůžu, mám ten seriál moc rád. Je fakt, že některé díly byly slabší, některé části příběhu mě nebavily, ale to je tak akorát na tu jednu hvězdu dolů :-) ()

RF

Jsem asi dost ovlivněný v hodnocení, jelikož jsem se na tento seriál díval jako malý(10let), hned jak u nás začal běžet. Vybudoval jsem si k němu ale nostalgický vztah. Je to šílená romantika, ale mě se prostě libí a to i teď. ()

Jason13

Předně bych chtěl říct, že si uvědomuju jak je to celý totálně teenagerovský, od prvního dílu děsně naivní a celkově tak nějak hloupoučký.. Ale mě se to nějakým zvráceným způsobem hodně líbí.. :D Myslím, že pojem 'GUILTY PLEASURE' to vystihuje nejlíp!! Jedním z největších plusů tohohle seriálu je velmi příjemný soundtrack. Songy velmi dobře pasují (mnohdy i textově) k tomu co se děje na obrazovce... 1. série: Nejvíc mě baví postava Setha Cohena a jeho hlášky. Navíc si skvěle vybral buchty do svýho milostnýho trojúhelníku - jak Summer tak Anna by strčily celou Marissu do kapsy.. :) Závěrečný díl je každopádně nejlepší.. 2. série: Tady u mě jednoznačně vedou epizody s neskutečně sexy Olivií Wilde v roli Alex. Neohřála se tu nijak extra dlouho, ale stihla toho dost. ;) + Poslední 4 díly - sice bez Alex, ale TOP.. 3. série: První polovina série (hlavně linka okolo Johnnyho) mě bohužel moc neoslovila. Změna ale přišla v momentě, když se objevila Kaitlin "Minicooper". Zajímavě se pro mě vyvinula postava Taylor - z trapky co je tam navíc v sympaťačku.. Hodně mě taky potěšil chvilkový návrat Anny. No a pak je tady úplný závěr - ten jsem si sice nechtěně vyspoileroval na youtube, ale i tak to bylo emotivní.. 4. série: To co ze začátku vypadalo jako čistá depka se docela rychle změnilo na nejoddychovější a asi i nejujetější sérii (viz. třeba díl v kómatu). Jako by scénáristé zkoušeli co všechno do toho "guláše" můžou ještě přimíchat. Naštěstí to nezkoušeli moc dlouho a pro dobro celé série ji utli dřív. Jinak Taylor už tu pro mě byla jasně nejzajímavější postavou.. Závěrečný díl hezký (i když byly i lepší), loučení s postavami emotivní - přirostly mi k srdci. Úplně poslední scéna byla už zase trochu přes čáru, ale budiž... SHRNUTÍ: S O.C. jsem strávil cca půl roku a nelituju toho. Časem jistě zavzpomínám a pustím pár dílů znovu... ()

Jan.Sus

Už si ani nevzpomínám důvod shlédnutí. Asi sobotní kocovina, či nedělní dojezd... Nebo obojí, kdo ví. Ale celkem to šlo... Teda když vypnete mozek... A sjedete se... ()

Ditulka

nesledovala jsem tento seriál pravidelně, vlastně spíš celkem nepravidelně a málo, ale to málo mě docela bavilo...třeba až to uvidím někdy celé (což pochybuji) tak hodnocení změním :o) ()

Blažena

Znáte to, 1. díl vám přijde naprosto vypatlanej, podruhé se na to podíváte, protože nemáte, co dělat a zajímá vás, jak se to vyvrbilo, a nakonec se vezete. Zvykla jsem si na ně a jsou mi sympatičtí. Odpolední oddechovka, která neurazí. ()

oceanic6

Jednoznačne plný počet! Každá generácia má nejaký svoj seriál ladený v podobnom duchu, či už to bola 90210ka alebo neskôr Dawsonov svet. O.C. je pre súčasnú mládež tým naj , a to aj vďaka sympatickým hercom, ľahkému humoru, vynikajúcej hudbe a takým zlatým klincom celého O.C. je Adam Brody. Jeho ironické poznámky sú dokonalé a robia z O.C. to, čím je....skvelý seriál pre mladých! 1.séria-100%, 2.séria-100%, 3.séria-90%, 4.séria-100% ()

Elissabet

No upřímně řečeno, ze začátku jsem na to i koukala, ale od 2. řady se z tohohle seriálu stal tak nestutečnej blábol, že se divím jak to ještě může někdo sledovat. ()