Prehistorická planeta

• USA Prehistoric Planet

Podívejte se na zázraky našeho světa jako nikdy dřív prostřednictvím tohoto působivého dokumentárního seriálu od Jona Favreaua a producentů Zázračné planety. Cestujte s námi 66 milionů let do minulosti, kdy pevninu, moře a nebe křižovali majestátní dinosauři a další úžasní živočichové. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (5)

Pobřeží (2022) (S01E01)

Že bych byl po zhlédnutí ohromen nějakými novými nabitými vědomostmi, tak to se úplně říci nedá, ale pastva pro oči a uši to byla mimořádná. Audiovizální stránce se nedá zhola nic vytknout. Lepší průvodce než David Attenborough v podobných dokumentech neexistuje. V prvním díle jsme si mohli prohlédnout pobřeží a hlavně moře. Těším se, co ukážou následující díly. Příjemná výprava do velmi vzdálené minulosti, kdy byl svět ještě v pořádku. [82 %] ()

Pouště (2022) (S01E02)

Nejsem odborník, ale soudobé různorodé rostliny rostoucí na poušti po dešti, bych tam úplně růst mezi dinosaury nečekal. Bohužel nemám patřičné znalosti ani chuť investovat čas do hledání, abych to mohl tvůrcům rozporovat. V podstatě velmi podobná epizoda té předchozí. Pobřeží vyměnili tvůrci za pouště, ale jádro zůstává. Znovu se seriál soustředí na to nejdůležitější - tedy hledání potravy a páření jednotlivých roztodivných druhů. Animace je znovu působivá a jediné, kde působí lehce zvláštně jsou souboje o samičky. [82 %] ()

Sladké vody (2022) (S01E03)

Tak kromě toho, že si zde může člověk vychutnat pohled na to, jak T-Rex ohne T-Rexici, tak tato epizoda nabízí obří ropuchu, prapodivnou prehistorickou kachnu a nelehký boj o nejlepší hnízdo pro snůšku vajíček. Moc se od toho během sledování nedá odtrhnout. Opravdu působivé záběry a luxusní efekty. [83 %] ()

Ledové světy (2022) (S01E04)

Ačkoli tento díl sliboval pohled na ledové světy, tak ledu a sněhu jsme moc neviděli. Díl se zaměřil spíše na to, co jednotlivé druhy dinosaurů všechno museli stihnout během krátkého období, kdy led a sníh šel do ústraní a dal prostor slunci a relativnímu teplu. Znovu je třeba se zopakovat a pochválit opravdu oku lahodící animaci. Se zcela nepatrným přimhouřením oka máte opravdu pocit, že sledujete živá zvířátka. Zejména pak Hadrosauři byli nepopsatelně kjůt. [84 %] ()

Lesy (2022) (S01E05)

Poslední díl se nese ve stejném duchu jako díly předchozí. Tentokrát nás tvůrci vzali do lesů, především mezi býložravce. Velice pěkné završení této audiovizuální pastvy pro oči a pro uši. Kdo si ujíždí na dinosaurech, ten by rozhodně tento seriál neměl vynechat. Celková zvolená délka byla za mě ideální. [84 %] ()