Prehistorická planeta - Série 2

(séria)
USA, 2023, 3 h 15 min (Minutáž: 37–41 min)

Scenár:

Paul Stewart

Kamera:

Paul Stewart

Hudba:

Hans Zimmer

David Attenborough (rozprávač)

Gig

Druhá série pokračuje v duchu té první. Tvůrci vyslechli diváky a zapojili vědecké poznatky a diskuze přímo do jednotlivých dílů. Předtím ony částečné dokumenty byli oddělené jako Uncovered bonusový materiál. Ale nešvar v pojmenování území zůstává. Pořád se mluví o Severní Americe, jižní Evropě apd, místo toho, aby se mluvilo o území dnešní Severní Ameriky.... Pro mě nejzajímavější díly ty, týkající se podvodní říše a mokřin a močálů. ()

Nethar

Dávám pět i druhé sérii, už jen za tu jedinečnost, kterou takový seriál přináší. I když někteří se tam točí víckrát, asi bylo drahé to naklikat, tak se z toho musí vytěžit víc. Zdravím Mosasaura ;-) ()

M.i.k.e

prakticky totéž jako první série. Famózní vizuál, trocha vědeckých poznatků a nějaká ta omáčka která to vše zasadí do příběhu a není to tak jen strohé převyprávění faktů. Výborná série, i když stále budu mít raději "reálné" dokumenty...80% ()

HanzoBureshi

Je radost koukat na něco takového. Je super, že jsou tu opravdu zajímavé věci, které by nikoho o dinosaurech nenapadly. Perfektní lokace, zajímavé druhy, opravdu kvalitní CGI, a o sluch se postaral Hans Zimmer. Je to kvalita! Jenom mě trochu začal nudit konec, protože se spoustu stejných druhů začalo opakovat a dělo se v podstatě to samé, jen někde jinde. První řada byla krapet lepší, ale stejně je to neskutečný dokument. Mokřady mě asi bavily nejvíce. Mé hodnocení: 9/10 ()

• V části zachycující dospělého tyrannosaura proti quetzalkoatlům v boji o mršinu alamosaura na pláži lze slyšet tyrannosaura vyluzovat zvuky podobné těm od současných krokodýlů a jiných plazů (trochu i ptáků), které byly použity již v předchozí sérii. V této scéně je však při dobrém poslechu možné sem tam zaslechnout také zvuky od tyrannosaura (Rexy) užité ve franšíze Jurský park (konkrétně krátkou verzi „řevu“). Když jeden z quetzalkoatlů bodne do tyrannosaura svým zobákem, tyrannosaurus vydá tygří řev. V případě zvukového efektu ze zmíněné franšízy se jedná o referenci právě na ni. Použití těchto „tyrannosauřích” zvuků v dokumentu se však setkalo s kritikou nejen z řad odborné veřejnosti. (Marasuchus17)