Karetní hráč

• Taliansko Il cartaio (viac)

Italský hororový mág, režisér Dario Argento, přichází s další temnou hrou. Tentokrát doslova. Neznámý zvrhlík nabízí na internetu morbidní variaci na poker. Hraje se vždy o život krásné dívky. Vyhraje-li hráč na druhé straně sítě, bude propuštěna. Vyhraje-li její únosce a pořadatel hry, dívka umírá velmi krutou smrtí. Hádejte, kdo má asi větší štěstí. Dostanou ho dva ambiciózní poldové dřív, než stačí z rukávu vytáhnout full house a zaživa vypreparovat další oběť? (Vapet Production)

Tomihiro

Není to sice žádné veledílo, ale stále lepší než Argentův předchozí zářez Vrah přichází v noci. Taková The Big Game ve stylu giallo! ()

Matli

Po denní pauze si pamatuju jakžtakž ten závěr. Příběh je na slušný úrovni, jen hrozně natočený, stupidní komentáře i herecký výkony. Ten námět si hvězdičku zaslouží, ale jinak to nemá cenu. 22% ()

Ygnor

Pokud mám srovnat s také zánovním (o tři roky mladším) Vrahem co přichází v noci, tak je to propad o dvě příčky dolů. Mistr je už trochu "vyšeptaný", své minuty slávy si užil ve zlatých osmdesátkách. Nelíbilo se mi anglické znění (v italštině jsem to nesehnal), byť DTS co se týká hudby, nebylo špatné. Ta posraná globální amerikanizace s plastovými kelímky a hnusnou colou zasáhla i "policajty" v Římě. Kdeže jsou ty staré časy… ()

G04T

Čekal jsem to horší.. kdyby to celý nebylo takový klišé a kdyby tam bylo víc krve, lepší konec a zajímavější vrah, dal bych víc. Ale třeba scénu, kdy vnikne vrah do domu Anny budu mít ještě dlouho v palici. ()

Pokryvac

Argento vizuálne zovšednel a tým aj prišiel o značnú čast fanúšikovskej základne. To však nič nemení na tom, že Kartový hráč je solídny kriminálny thriller (alebo nebojím sa povedať aj giallo), ktorý nenudí. O gialle som sa nezmienil len tak náhodou, keďže Argentovi tento podžáner znova zachutil a po relatívne úspešnom filme Vrah prichádza v noci sa ho pokúsil vzkriesiť opäť. A keby náhodou ktosi pochyboval - vrah nosí čierne rukavice, čiernu lyžiarsku kuklu a jeho totožnosť je nám až do záverečného finále neznáma. A áno, opäť som bol prekvapený záverečným rozuzlením, takže to nakoniec všetko dobre fungovalo. Pravda, o logiku som sa príliš nestaral a zjavne som spravil dobre. ()

Dr.Loomis

Ale jo,na tohle se dá koukat. Nebýt toho divného konce,dal bych jednu hvězdu ješte navíc. Ale na druhou stranu DARIO ARGENTO umí lepší filmy než tyhle. ()

Cechyno4

Jediné co si z tohoto filmu po dlouhých letech pamatuji je scéna na kolejích. Jinak řemeslně to nebylo až tak špatné. Ale popravě tomu chyběla jakási jiskra. Možná kdyby se toho ujal jiný stát než Itálie, mohlo to být lepší. ()

Pollini

Docela průměrná detektivka s předvídatelným průběhem. Nicméně zápletka je celkem zajímavá, pro vyznavače krimi dobrá volba do sbírky. ()

andy60

Film se pohybuje v béčkových vodách, ale na druhou stranu musím přiznat, že sledování mě nijak neuráželo, dokonce dokázalo i zabavit (a to z karetních her umím jen Černého Petra). ()