Mechanik

• Česko Mechanik (viac)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiálny text distribútora)

DAPDO

Depresivní a ponurá atmosféra po celý film, na kost vyhublý a hlavně skvělý Christian Bale. Tohle stojí za podívání ! ()

Bird_house

S pocitem viny se žije těžko a nikdo nemůže vědět, co to s každým jedincem může udělat - nikdo neví, co se komu zrodí v mozku.. Excelentní výkon Christiana Baleho není potřeba komentovat - jen je nepředstavitelná jeho vizáž - co musel podstoupit, kvůli jednomu hereckému výkonu..!?! ()

GlamourCat

Ale je ten náš Bale docela hlavička!! Přijít s takovou obrovskou reklamou, k filmu který sám o sobě nestojí za nic, je šikovné. A KAŽDÝ se nechal nachytat a mluví tu o Stanislavského metodě!! Mechanik je podprůměrný horor: nějaká krev, nazelenalý světlo a nahotiny. Nebýt ohromné reklamy kolem Stanislavského Balea, nikoho by ten film nezajímal. ()

Pekisan

Depresivny teror srsiaci z kazdeho snimku len dokazuje, ze Anderson to s atmosferou naozaj vie. A hoci pribeh mozno nie je najlepsi, rychlo na to zabudnete vdaka Baleovemu viac ako excelentnemu vykonu. Ak toto nebol oscarovy vykon tak potom neviem. ()

Nail

Paranoidní Trevor...natočeno to mohlo být lépe, vcelku dost jsem se nudil. Hvězdy dostane Bale za to jak zhubnul a že to dokázal v tom stavu odehrát. ()

Critic

Právě jsem dokoukal Mechanika, jsou skoro dvě hodiny ráno a já se bojím projít kolem své lednice. Co když na ni najdu lísteček...? Snímek zobrazující tu část lidské psychiky, kam ani sami sebe většinou nepouštíme. 90% ()

Narayan

Pointa je sice jasná asi tak po půl hodince filmu, přesto je to ale celkem napínavý, hlavně díky Balovi, a jeho vzezření totální smažky v terminálním stádiu rozkladu. Nevím co musel absolvovat, aby se dostal do formy průměrného obyvatele koncentračního tábora, ale muselo to být brutální. ()

Razzor_82

"Co když se proměním ve vlkodlaka?"  Brad Anderson využil skvělí námět a natočil parádně temný psychothriller. Ten si skvěle pohrává s divákovým myšlením a drží ho v nepředvídatelnosti až do konce. Christian Bale má u mě za hlavní roli neskutečné uznání. Jeho vyzáblé tělo nahání hrůzu. Celkově jde o velmi zdařilé a ponuré dílo. 8/10 ()

FOCKE_WULF

Tohle je náhodou docela geniální film. Frézař či soustružník Trevor Reznik se ocitá v jakési pasti. Všechny ty narážky a šarády! Povede se mu rozplést, kdo to na něj nastrojil? Nebo mu jen přeplo a má paranoiu? Kdo sedí za kniplem všech těch manipulací? Ještě že na svém strastiplném existenciálním tripu může občas zaject na místní letiště, kde mu kávu a koláč podá půvabná Aitana Sánchez-Gijón. ()

AbelXavier

Uzasne dilo nutne dvojiho shlednuti. Christian Bale je silenec. Mezi Equilibriem a Batmanem ztratil pro tenhle film snad polovinu vahy. Napinavy dej pripomina Fincheruv Fight Club nebo Identitu. Bale si coby hlavni hrdina vybira krutou dan za cin, ktery spachal, aniz by o tom zprvu vubec vedel. Dan, kterou sam vystihuje hlaskou: I haven't slept in a year. ()

Dovlatovka

Díky fantastickému Baleovi spíše jako psychologický film o tom, jak se dá přijít o rozum - za ****. Jako thriller by to bylo spíš za 50%, ale motiv žlutejch lístečků (který denně používám) je dobrej. ()

Gardenboy

Mierne spojlerový komentár ... Ufff....tak to bolo iné kaféééééééééé ... čo k tomu dodať? Tak snáď aby som pokračoval v tej dopravnej výchove - zakaždým sa obzerať naľavo aj napravo ... aj keď je zelená. NIečo obdobné ako bolo na záver som čakal, ale to nič neberie z celkovej hĺbky tohto filmu. Christian Bale exceluje, od teraz je pre mna Pán herec. ()

wirok

Bale je strhující. Žasnu, jak dokázal změnit svoji postavu, aby vypadal co nejrealističtěji. Skvělá hudba i působivé osvětlení ještě umocňují jeho výborný výkon. Závěr mě ale trochu zklamal... ()

cyright

film v ničem novátorský, ovšem proč by taky za každou cenu? ze snímků podobného ražení si bere jen to nejlepší a má navíc dvě plus:1) zcela prozaickou a prostou pointu, která si na nic nehraje a proto možná mnohé v očekávání velkolepého vyústění až zklame.. podle mě je ale absence vzletného klišé konce jednozančným pozitivem.. 2) no a pak je tu pan Bale, který podává jeden z nejsugestivnějších hereckých výkonů, co pamatuji.. pro tyto dvě věci se přikláním k 5*. ()

annickka

Mechanik je film s neskutečně strašidelnou atmosférou, a přitom se jen málokdy něco opravdu stane. Děj malinko v něčem může připomínat Klub rváčů, i když vyznění filmu je v něčem úplně jiném. Proměna statného Christiana Balea v třicetikilové lidské torzo je neskutečná, nechápu, jak tohle může být herec ochoten podstoupit. Díky tomu je postava rok nespícího mechanika ale dokonalá. Taky slizoun-záporák se mimořádně povedl. Je to celé mrazivé až hrůza, nedoporučuju před spaním (jako jsem tu chybu udělala já). ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)