Dva manželské páry sa stretnú na dovolenke pri Niagarských vodopádoch. Začína sa napínavý príbeh nevery a plánovanej vraždy. Mocnú erupciu ľudských emócií a vášní neskrotí ani nádherná príroda, ktorá obyčajne berie ľuďom od úžasu dych. Rose a George Loomisovci (MARILYN MONROE, JOSEPH COTTEN) prišli stráviť medové týždne k Niagarským vodopádom. Ich vzájomný vzťah je veľmi napätý, pretože George je psychicky veľmi nestály muž. Zoznámia sa s manželským párom Cutlersovcov z vedľajšieho bungalovu. Polly Cutlerová (JEAN PETERSOVÁ) a jej muž Ray (MAX SHOWALTER) zistia, že Rose svojho muža podvádza a chce ho so svojím milencom Tedom Patrickom (RICHARD ALLAN) zavraždiť zhodiť do Niagarských vodopádov. Netušia, že aj George má svoj tajný diabolský plán. Jedného dňa však George naozaj zmizne... (oficiálny text distribútora)

in4mator

Nebudu se moc rozepisovat, protože všechno podstatné už bylo napsáno v ostatních komentářích, jenom bych dodal, že Marilyn je sice sexy, ale mě zaujala hlavně ta druhá dáma (Jean Peters), která mně přišla hezčí a hlavně sympatičtější. Takže kvůli ní zaokrouhluju nahoru :) ()

matthew.17

Marilyn hrá svoju mrchu famózne a v kombinácií s farebnou krásou vodopádov sa jedná o ťahačov filmu. Ak by sme hodnotili podľa aktuálnych kritérií zápletka je neskutočne predvídateľná a postavy miestami konajú vyložene debilne, koniec Loomisa je nedotiahnutý - ALE. Obrovské plus treba dať za úplné využitie prostredia - od romantických výhľadov, cez naháňačku cez mosty až po záverečné a pre mňa fakt nečakané (na tú dobu) vyvrcholenie na lodi a hlavne za to, že v niektorých momentoch som bol neskutočne napätý (z Cottena ide hrôza) a to bol podľa mňa zámer ktorý vyšiel. 4* ()

Eluin

Solidní film s tehdy možná trochu šokující zápletkou, která dnes už ale poněkud vyčpívá. Nicméně i tak je fajn sledovat skvělého herce Josepha Cottena i sympatickou Jena Peters. Paradoxn kaňkou na tváři tohoto filmu je pro mě mizerně přehrávající Marilyn. ()

kenileja

Marylin je šťabajzna, ovšem taky pěkné kvítko. (A to se mi líbí.) Na filmu vidím sympatickou atmosféru (záběry s vodopády nemají chybu) a skvělý plynulý děj. Vše je dobře servírováno a navíc i procítěno. ()

Sakulnikov

Působivý film o chorobné žárlivosti. Problém je, že působivost mu dodávají nádherné záběry prostředí Niagarských vodopádů a nikoliv herci. Drama obstarává pouze George Loomis a Polly Cutler (mimochodem její představitelka je podle mě daleko pěknější a výraznější než oslavovaná Marilyn). Ostatní postavy jsou spíš komické a až z reklamy na americký sen. Marilyn sice dobře hraje mrchu, ale to její kroucení zadkem mi tam nesedělo, a kdyby to nebylo tak komické, tak i iritovalo. Viděno na nádvoří hradu Kokořín během Noir film Kokořín 2013 - Děkuji pořadatelům! ()