Reklama

Reklama

I'll Be Seeing You

  • USA Double Furlough (pracovný názov) (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Společenští vyděděnci Mary Marshall (Ginger Rogers) a seržant Zachary Morgan (Joseph Cotten) se setkávají ve vlaku směřujícím do Pinehillu. Zachovi, oběti šoku, byla právě udělena desetidenní dovolená z vojenské nemocnice, aby se pokusil přizpůsobit každodennímu životu. Mary, odsouzená za neúmyslné zabití, právě dostala osmidenní propustku z vězení, aby strávila vánoční svátky u své tety a strýce v Pinehillu. Každý z nich skrývá tajemství. Mary lže Zachovi, že je obchodní cestující, která jede strávit svátky se svou rodinou, zatímco Zach tvrdí Mary, že jede navštívit svou sestru do Pinehillu. Poté, co vlak vjede do stanice, si oba vymění adresy. Mary se pak vydává do domu Marshallových, kde se znovu setkává se svým strýcem Henrym (Tom Tully), tetou Sarah (Spring Byington) a sestřenicí Barbarou (Shirley Temple). (HTB)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (2)

vitekpe 

všetky recenzie užívateľa

Krasna vezenkyne na propustce v podani Ginger Rogers, a Joseph Cotten jako dustojnik armady postizeny psychickym problemem z boje, kteri se seznami ve vlaku cestou na vanocni svatky...standardni melodrama s pubertackou Shirley Temple...posledni zaber - kdy vojak odvadi svoji milou do vezeni a pritom ji gentlemansky pomaha s kufrem, jsem ve filmu myslim jeste nevidel... :-) ()

Pokryvac 

všetky recenzie užívateľa

Dojemne a citlivo napísaný romantický film so skvelým obsadením. Zaujme aj detská hviezda Shirley Temple vo vedľajšej úlohe zvedavej a trošku naivnej tínedžerky, ale je to predovšetkým sympatický pár Rogers - Cotten, ktorý dodáva filmu svoje čaro. Ginger Rogers sa tu predstaví v úlohe ženy, ktorá neúmyselne zabila muža vysokého postavenia a odpykáva si teda šesťročný trest vo väzení a Cotten výborne stvárňuje psychicky traumatizovaného vojaka na jednej zo svojich vychádzok. Obaja sú svojim spôsobom outsidermi, ktorých osud im zamedzuje žiť normálnym spoločnenským životom. Obaja sa stretávajú vo vlaku pred vianočnými sviatkami, kedy sú obaja na krátky čas oslobodení zo svojho väzenia. Pár sa do seba zamiluje, pričom tajomstvá ťažiace ich duše pred nimi ostávajú skryté, avšak každý z nich vie, kam sa musí po oslavách Nového roka vrátiť. Netradičný námet romantického filmu obohacuje zdanlivo idealistickú romancu o tragickejšie pozadie a dodáva tak príbehu dramatický efekt, ktorý eskaluje v dojemnom, a našťastie nie až príliš presladenom, závere. Príťažlivá Ginger, charizmatický Cotten a schopne vystavaný scenár ma nakoniec "donútili" udeliť plný počet hviezdičiek. Novodobé romanťáky sa majú od svojich starších bratov rozhodne čo učiť. ()

Reklama

Galéria (10)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama