Moloch

Betriek (Sallie Harmsen) žije na okraji rašeliniska na severe Holandska. Keď ju a jej rodinu raz v noci napadne tajomný cudzinec, Betriek sa vydá hľadať vysvetlenie. Ako Betriek pokračuje v pátraní, je stále viac presvedčená, že jej rodina bola napadnutá prastarými silami. (einar)

Nikolas__

"Staronový" horor, s vypiplanou atechnickou stránkou. Nechci říkat že byla kamera nějak více zajímavá nebo inovační, ale celej ten film mě alespoň mírně potěšil. Hezky funguje v jednotlivých technických kategoriích, ani trochu nezapomíná děsit, postavy jsou sice na jedno brdo ale hrajou je fajnový herci. Celkově mě Moloch potěšil, ale sneslo by to kvalitnější obsah. Ano, je to jednoduché béčko, s pěkným obrazem a děsivým démonem, jen na mě nedosahovalo nějakým silným dojmem. Hlavně mám dojem, že by podobný scénář mohl napsat každý druhý zručný filmař, z hororové režisérské scény. 65% ()

brasek

Hrozne nudný film! Príbeh je bez tempa a dynamiky, vôbec sa nepracuje s atmosférou. Pozitívne je iba to, že to má vcelku slušnú pointu a zápletku. ()

Pan.Antonin

Povedený folk-horor s pohanskými bůžky pocházející z bažinatého Nizozemska, který chvílemi překvapí velmi dobrou atmosférou a strašidelnými scénami. Chvílema to běží dost pomalu, ke konci už to ale pomalu graduje a třeba úplně poslední scéna se dost povedla. Chvíli jsem přemýšlel i o čtvrté hvězdě, nakonec spíš nechám lepší tři. ()

Easykill

Solidní horůrek, kde všechno hraje absolutně nenásilně a na nic si to nehraje. Kde se jeden může nudit, druhý může vidět parádní folk horor s vystavěnou atmosférou. Já jsem ten druhý.. Navíc je moloch pěkně natočený i zahraný. Byť všechno má své mouchy, moloch je překvapivě víc než dobrý. ()

Miroslav.Zac

Paradoxně jediné, co jsem musel překousnout, byla tvrdá, štěrkovitá mluva Nizozemců. Příběh mě ničím novým nepřekvapil, jisté napětí tam taky bylo, no a ten bubák nakonec taky tak nějak uspokojil. Takže takový milý, uspokojivý průměr. Přitom hned ta úvodní scéna slibovala mnohé. Malé mínus za to, že film skončil, aniž by některé věci uspokojivě zdůvodnil. ()

Accuphose

Trošku se to táhlo, to zaprvé. I přes dobrou kameru, ty dějové střihy filmu moc neprospěly. Jakmile si poslechnete legendu o Feike, tak už znáte zbytek filmu. Kdybyste to úplně nepochopili, tak Vám to film několikrát zopakuje a vůbec, některé situace a scény, nebyly natočeny nic moc, a dramaturgicky by se to dalo natočit mnohem lépe. Nicméně 2 hvězdičky si to zaslouží. Tu zombie postavu si mohli odpustit, moc se to tam nehodilo. Ale jak už jsem naznačil, asi to bylo určeno pro americké publikum. ()

MartinSTFC

Pohanský bůh Moloch, o kterém vřele doporučuji si něco přečíst a zjistit, zde byl vyobrazen spíše jen jako třetí kolo u vozu, byť by měl být ústředním tématem filmu. Jisté podobnosti Molocha v tomto filmu s reálnými historickými a náboženskými podklady snímek divákovi sice nabídne, nicméně ze 70% si autoři s touto bájnou postavou dělali ve filmu co se jim zlíbilo a to, co se o Molochovi dozvíte z literatury, je ve filmu doplněno jakýmsi freestyle spinem, který ovšem zcela postrádá logiku, napětí a kouzlo. Pokud by se tvůrci skutečně drželi postavy boha Molocha a toho, co se z historie a starých dochovaných textů dochovalo, už jen to samo o sobě by bylo mnohem hrůzostrašnější, než toto. Nizozemský folklór mi sice není povědomý, je tedy možné, že skutečně se jedná o jakousi tamní historku, avšak mně osobně to přišlo takové zbytečně zamotané. Ovšem originální film to je a být to trochu akčnější, těch 90 minut by člověku nepřišlo jako dvě hodiny. ()

Hexx

Jedním slovem PARÁDA! Za mě nejlepší letošní hororový počin. A vida, jde to i bez zbytečných lekaček! Ale co je opravdu důležité, je atmosféra. A tady by se v bažinách dala krájet. Scéna, kdy si v závěru strčí cukříček do kapsy, naprosto boží a dost mě zamrazilo. Taktéž scéna "u postele" zafungovala náramně. A ani to nemuselo být každou chvíli, resp. v závěru stačilo. Možná by to vydalo i na druhý díl, necháme se překvapit. ()

lineker

Evropský thrillero-horor, který stoprocentně nemůže urazit ani přehnaně vyděsit, ale slušně zabavit zvládne. Nic nového nečekejte, ale to co jste již mnohokrát v rámci subžanru kletba, sekta, okultizmus viděli je v holandské produkci dodáno nenudící formou a chvílemi vás dokonce nechává v mrazivé nejistotě. ()

Antimat

Napätie a aj vyrozprávanie príbehu než sa poriadne zistí o čo ide je veľmi dobré a takmer dokonca som nemal páru čo vlastne očakávať.... No veľmi pomalý dej taktiež nie je zrovna to pravé a ani tých vrážd tam toľko nebolo No Moloch mi spravil radosť ()