Spolu & Hladoví

Česko, 2022, 3 h 16 min (Minutáž: 21–27 min)

Hudba:

René Rypar

Lukáš Hejlík (sprievodca), Klára Hejlíková (sprievodca)

„Baví mě užívat si ten úžasnej mix památek, přírody a zážitků a objevovat kulinářský zázraky v těch nejzapadlejších místech naší krásný země. Velký věci v gastru se totiž dějí i na malejch vesnicích,“ říká jednačtyřicetiletý Lukáš Hejlík, #1 foodie influencer v Česku. A na víkendové výlety s tímhle mixem pravidelně bere i svou čtrnáctiletou dceru Kláru, teenage scenáristku a milovnici mangy. Na společných cestách rovnoměrně dělí čas mezi gastrozážitky, kulturu a pobyt na čerstvém vzduchu a neméně poctivě, i když někdy klopotně, hledají cestu jeden k druhému: dvanáct let totiž žijí odděleně a tráví spolu dva prodloužené víkendy měsíčně. I přes toleranci na obou stranách se nevyhnou občasnému – nebo vlastně docela pravidelnému – hašteření. (HBO Max)

Recenzie používateľa Axident k tomuto seriálu (4)

Moravský kras (2022) (E01)

Ano, trvalo mi nějakou dobu, než jsem si na přehrávajícího a poněkud neautentického Hejlíka zvykl, ale když se tak dosti rychle stalo, formát jsem si užil a Kláru shledávám naopak jako příjemným zpestřením a bystrou dcerou. Sice ne originální koncept generačního tření mezi otcem a dcerou působí ze začátku dost prkenně, ale už druhý díl jsem ho vzal za svůj a tak akurátní stopáž jsem si užil. ()

Uherské Hradiště (2022) (E02)

Za mě naprostá spokojenost, dle mě naopak nebýt Kláry, nebyl by pořad zdaleka tak stravitelný, je skvělá. ()

Kokořínsko (2022) (E03)

Budu se opakovat a budu dále v opozici. Shodnu se s kritiky, že Hejlík není zrovna typ, co si zamilujete a působil by superautenticky, ale celkově mě formát, jakkoliv nijak originální, velmi baví a naopak vyhovuje, že gastro zabírá jen část. ()

Orlické hory (2022) (E07)

Tenhle díl mě moc nebavil, toho 'hraní' už je trochu víc než autenticity. ()