Spolu & Hladoví

Moravský kras (E01)

(epizóda)
Česko, 2022, 25 min

Lukáš Hejlík (sprievodca), Klára Hejlíková (sprievodca)

Končí školní rok a Lukáš a Klára vyrážejí na víkend. Navštěvují cukrárnu Sorry, pečeme jinak i lanový park Velká dohoda, zámek Plumlov i jeskyni Balcarku, spí třeba v dodávce. Klára není nadšená ze školního úkolu psát si prázdninový deník. (HBO Max)

Matty

Otec s dcerou cestují po ČR, ochutnávají jídla, chovají se k sobě převážně způsobem, který je tomu druhému zjevně nepříjemný, a říkají a dělají věci, které by zřejmě měly být cool, sexy a fresh (stejně jako vizuál), ale místo toho působí extrémně strojeně, připraveně a neautenticky. Cením snahu oživit gastronomický formát zakomponováním mezigeneračního motivu, ale z tohohle se nedozvíte skoro nic ani o navštívených místech, ani o ochutnaných jídlech, ani o životě dnešních teenagerů, zato dostanete bezpočet ukázek toho, že Lukáš Hejlík není dobrý herec (přitom právě na jeho proměně ve vztahu k dceři by zřejmě měla stát dramatická linka). Po prvních dvou epizodách víc cringe než cestopisy ČT s ultra boomerským komentářem Donutila a Bartošky. ()

Marze

Cekal jsem vice toho co patri k buddy zanru a na zastavkach vice informaci, jelikoz jde o dokument. Na zamku Plumlov jsem byl na dobrovolnicke vikendovce. Herce Lukase Hejlika neznam, coz je dalsi duvod , proc jsem zustal vne filmu. ()

AlfaNumerO odpad!

Kriste pane, většinu pořadu poslouchat afektovaný a naprosto nevtipný kecy otec/dcera je vážně úmorný. O samotných podnicích se člověk téměř nic nedozví. Je to pořád o vaření nebo o Hejlíkovic rodině. Hejlík pobavil: "Všechen čas volný, kterého mám šílěně málo, chci věnovat své dceři" a proto hned při první scéně přijel pozdě. Kokot. Novodobá tvorba česká je opravdu marnost nad marnost. 23% ()

Coleator

Podobný pořád by mě asi i bavil, kdyby jím provázel někdo jiný a o jednotlivých podnicích jsme se třeba i něco dozvěděli... Tyhle prohlídky ve stylu: tohle jídlo je MEGA + záběr na dvě vteřiny, mi řeknou asi stejně, jako jedna recenze na google mapách... ()

biglion

Mám rád cestopisy, mám rád gastro pořady. Tuhle zmatlaninu keců a nevtipných dialogů ovšem nikoliv. Dcerunka je tak maximálně na přesdržku, a i cvičená opice by to zvládla mnohem líp a zábavněji. Takže tohle veledílo k mému smutku opouštím už po prvním dílu. ()

jarmik

Vizuálně pěkné, Morava samozřejmě pěkná, ale dialogy ze 75 % mimo nebo hodně slabé, přirozené to není, hraní to taky není, bohužel jsme viděli z těch skvělých podniků vždy jen krátké záběry na objednané jídlo. Rozhovory s majiteli by byly mnohem lepší bez toho „dramatu“ otec & dcera. Také zvuky (křídy!) doprovázející neustálé animace jsou dost rušivé. Bohužel nevyužitý potenciál toho, co by šlo v klidu zvládnout, a snaha o něco, co se nezvládlo. Ale ještě zkusíme nějaké díly. ()

gonga

Může mi někdo říct, aniž bych chtěl slečnu nějak hejtovat, jaká je přidaná hodnota její přítomnosti? Nějak nechápu tento formát, který je o jídle minimálně, zato v něm po většinu času plká otec s dcerou. ()

inutihar odpad!

Epizoda se jmenuje Moravský kras, proto vám ukážeme Prostějov, Plumlov a Luleč. NTVL. Pražští hipsteři too cool to podívat se do mapy? ()

Marykus

Za mě super. Vztah mezi otcem a dcerou na výlatě/dovolené naprosto přesně odpovídá tomu, jak si to odmala pamatuju. Trapný taťkovo vtipy a děcka, kterým to vše leze krkem.  V dnešní době, kdy je všechno fake, na sociálních sítích je všechno extrémně načančaný a ultra perfektní, ve filmech a seriálech všechno zahnaný do extrému, jen aby to hlavně někoho nenudilo, chápu, že pro některé je nesnesitelné vidět něco opravdového. O jídle to sice moc není, ale to jsem ani neočekával, stejně jako Lukáš je toto spíš o lifestyle než o profesionálních degustací. A to nechápu kdo v unscripted show s tátou a dcerou profesionální gastro obsah vůbec čekal. ()

Axident

Ano, trvalo mi nějakou dobu, než jsem si na přehrávajícího a poněkud neautentického Hejlíka zvykl, ale když se tak dosti rychle stalo, formát jsem si užil a Kláru shledávám naopak jako příjemným zpestřením a bystrou dcerou. Sice ne originální koncept generačního tření mezi otcem a dcerou působí ze začátku dost prkenně, ale už druhý díl jsem ho vzal za svůj a tak akurátní stopáž jsem si užil. ()

Razzor_82

"Větrník, to je vlastně takovej českej burger." Gastro mapa je dobrý nápad ale zoufale tomu chybí nahlédnutí do restaurací pod pokličku při přípravě jídla. Rychlé zastávky ve dvou cukrárnách a dvou restauracích ve stylu letem světem. Těšil jsem se na cestopis ale viděl jsem jen trapnou road movie. Zatím nezáživná nuda a žvásty otce a protivné dcery. 2/10 ()

tavlas odpad!

Klára by se měla raději cpat zeleninou a ovocem. Ok, je jí 14, ale stejně. A a fotr???  Češi sem tam umějí udělat něco... třeba Most.  A potom se objeví... tohle. ()

chrispe

Koukám, že jsem jedna z mála, které se to fakt líbilo. :D Neměla jsem velká očekávání, a je pravda, že to kočkování mezi otcem a dcerou trochu přebíjí jídlo, ale mě to neva. Moravský kras je opravdu velká oblast a každý si vybaví asi hlavně Punkevní jeskyně a propast Macochu, a mě tento díl donutil otevřít mapu a pořádně se kouknout, kam vlastně až sahá. ()