Zase nepoužitelní

• Francúzsko Loin du périph (viac)

Nesourodá dvojice policajtů se musí po deseti letech dát dohromady a vyšetřit vraždu ve francouzském městě, kde to mezi lidmi vře a kde hrozí nebezpečné spiknutí. (Netflix)

coulismoulis

Sice scenar ani film samotny nicim extra pri objektivnim hodnoceni nevybocuje, ale kdyz vezmu v potaz zemi puvodu, musim uznat, ze je to o tridu lepsi, nez vetsina mistnich nablbych comedie-akcnaku poslednich nekolika desetileti. ()

mdf

Trapná blbost,která chce být vtipná a zábavná a to jediný jsem tady opravdu nenašel,jedině snad ta hlava v trubce. ()

doom.cz

Ježíš, to zas byla slátaná aktivistická pčíovina. Začátek cajk, bitka v oktagonu slučná, pak přišel na scénu ten debilně ukecaný polda a film šel do kytek. Do scény v tiskárně jsem uvažoval o třech hvězdách, protože slušné akční scény a parádní alpské exteriéry docela vyvažovaly dementně ukecanou vatu, ale scéna v tiskárně to teda sestřelila. Pohádka o zlých náckách a útoku na přistěhovalce? To fakt ne. Takže s bídou za dvě. To se nedalo sežrat ani s vypnutým mozkem. ()

Rosomak1343

Nevím co si o filmu myslet. Z části vtipná buddymovie s klasickými prvky žánru snažící se poukázat na současné problémy Francie. Celkový dojem ovšem shazuje špatně natočená a hodně nepřehledná akce a chvílemi až zbytečné tlačení na rasový problém. Raději bych se raději povídal na buď na čistou naturalní krimi, která ukazuje současné  problémy Francie a nebo na vtipnou policejní buddymovie, ale oba žánry mi do sebe v tomto pojetí moc nesedí. Omar Sy tu hraje dost podobně jako v Lupinovi, není to úplně špatně, ale zároveň to celému filmu ani moc nepomáhá.   Celkové zpracování až na akční scény je dobré a některé chvíle jsou vtipné. Takže ve výsledku 60% ()

KiSsNeO

Nebýt tam Omar a scéna s Hummerem À la Forza Horizon, tak to bylo celkem peklo :D Nelogický věci, ale chápu, že to měla být parodie. Blbý a blbější po Francouzsku :D ()

vimluk_CZ

60 % Omar Sy to opět dokázal a přifoukl filmu o hvězdičku víc. Jeho mám v Netflixovských počinech opravdu rád a ten jeho charismatický úsměv mu můžu jen a pouze naštvaně závidět... Jinak je ale film pekelně pprůměrný, sem tam se pár vtipů povedlo, ale jako celek mě to párkrát i dost nudilo. Ale což, Buddy-Cop komedie mám rád a fandím jim. A tohle je vesměs podařený bratříček. ()

melmoth

Poviem to otvorene, točiť podľa scenára, aký má The Takedown v roku 2022, by sa malo trestať odobraním svojprávnosti. Jeho autor Stéphane Kazandjian by to mal s angažmánom skúšať inde – napríklad u ľudí, čo točia Seagalovky. A muž s taktovkou v ruke – samotný Leterrier? Toho, čo mohol urobiť, nebolo veľa. Neurobil ani to. Krásne lokality provinčného Francúzska a jedna šťavnatá smrť antagonistu nevyvážia splašky, aké nám tento dvojhodinový amatérizmus na celuloide nadelil. Nepozerajte to. Fakt nie. Dajte si radšej tých Bad Boys, ich sequel (r. 2003) , resp. trojku (r. 2020). Ak vám imponuje Omar Sy, zapnite si seriál Lupin (r. 2021 – súčasnosť) alebo si po x-tý krát pozrite Intouchables (r. 2011). Toto vás len sklame, naštve a znechutí. Viac tu ()

McGuffin

Jedno zavražděné ale rozpůlené tělo najdou Zase nepoužitelní, Loin du périph, pařížští policisté v hl. m. i  v bretaňském Rennes. Při hledání vraha objeví spiklence, kteří chtějí atentáty a dalšími zločiny ochránit Francii před cizinci. Je to zdlouhavé, snad akční, ale policisté spiklence předběhnou, doběhnou a Francii dopřejí tolik cizinců, kolik chce. Tak pravila scenáristka Stéphane Kazandjian. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

ilikekayak

Tohle si zaslouží nominaci na Oskara, protože je to je přesně podle všech woke pravidel. Statečný, úspěšný a drsný černý policista řeší případ s neúspěšným sexistickým bělochem. Po několika vtipných scénkách přijdou na to, že pachatelé jsou bílí nacisté, kteří chtějí uspořádat bělošský převrat. Statečný černý policista ji nakope zadek a u toho mu překáží bílý trapák. ()

LUIGISde

Nečakal som veľa, a možno pre to ma to príjemne prekvapilo. Až na niektoré dejové prešlapy to bolo fajn, Omar Sy je veľký sympaťák a to sa prenieslo do celého filmu, nebyť toho nepochopiteľného konca dal by som možno aj viacej za mňa 55% ()