Najväčšia hviezda francúzskej komédie súčasnosti, Omar Sy, sa po obrovskom úspechu Nedotknuteľných vracia v krimikomédii o dvojici rôznorodých policajtov, ktorí vyšetrujú smrť manželky vplyvného šéfa Národnej únie zamestnávateľov, ktorú nájdu mŕtvu na jednom z parížskych predmestí. Kým kapitán Francois Monge je na predmestí absolútne nepoužiteľný, to isté platí aj pre jeho černošského kolegu Ousmana v prostredí salónov parížskej smotánky. Okolnosti ich však prinútia spolupracovať... (STV)

salalala

Takhle přesně to vypadá, když evropská kinematografie ztratí svůl půvab a svéráznost a snaží se otrocky napodobovat Hollywood. Žánrově naprosto čistý snímek, který ale rychle vyšumí a nepřináší absolutně nic nového. Všechno jsme už viděli mnohokrát a lépe. Od začátku jede vše v zavedených kolejích a neuhne to z nich ani o píď. Je tu nesourodá dvojka policistů, která si nemůže přijít na jméno, spiknutí sahající do vysokých politických míst a pokus o špičkování hlavních hrdinů. Zásadní problém je právě s ústřední dvojkou - Omar Sy je vlastně jediný důvod, který film drží v průměru. I ten sebelacinější fórek dovede tak nějak prodat, že se člověk aspoň pousměje. Nechybí mu charisma a umí i hláškovat, což se počítá. Chemie mezi ním a Lafittem ale nefunguje a úplně bije do očí, jak je Lafitteho postava nesympatická a protivná. Sám Lafitte navíc není dobrý komik a jeho snaha o vtip se mění v křeč. Charhon sice určitý talent má a třeba akce v jeho podání vypadá sympaticky a adrenalinově, jenomže s ryze průměrným a nedotaženým scénářem neudělá nic ani on a výsledek je, jaký je. 50% ()

Terva

Film nepřináší vůbec nic nového. Naopak se opět snaží dát dokupy herce, kteří se k sobě vůbec nehodí. Omar Sy (Ousmane Diakhité) jehož jméno se nedá ani vyslovit a Laurent Lafitte (Francois Monge) jsou jen podprůměrná nejiskřící a mnohdy i nudná dvojice. Tak vše musí zachraňovat Sabrina Ouazani v roli Yasmíny. ()

MartinezZ

Průměrná buddy-cop krimi komedie, na kterou se dá v pořádku koukat, ale ničím ani nepřekvapí ani neoslní, snad jedině přisprostlým humorem, který mohl ale bez obtíží zcela absentovat. Je tu jen kvůli chabým pokusům o jakési šokování, aby si na film alespoň někdo nějak pamatoval. Omar se snaží vytěžit co nejvíc z toho, že se ve Francii a i mimo ni stal o něco známějším díky preceňovaným a taktéž velice průměrným a stejně jako tenhle film i nepřekvapivým a neoslnivým Intouchables. Do televize a na DVD fajn film, nenáročná podívaná bez ambicí, která odsýpá. ()

ABLABLABLA

Jedna slabší komedie s výborným Omarem Sy a jemu sekundujícím, ale ne o moc horším Laurentem Lafitte. Jako dvojka byli docela povedení komici, ale ne až tak moc. A zbytek filmu, kdy se neodehrávaly jejich popichování byl prostě úplně o ničem. Takže ty 2* jsou adekvátním ohodnocením. Pár humornějších scének tu ale bylo, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Ousmane: "Co je?" - Monge: "Viděl jsem v reportáži.. ehm četl jsem v policejní zprávě, že někdy vyhazují z oken pračky". ........ později Monge: "Co je?" - Ousman: "Mám obavy, že někdo vyhodí z okna bustu od Rodina."............... Monge: "Převleč se. dej si něco pohodlnější. Uvolni se." - Ous: "Uvolni se? Co to má být?" - Monge: "Například jako tento pán, je uvolněný." - Ous: "On není uvolněný. On je nahý." A nejlepší nakonec. Monge: "Proč si mi to neřekl, že běžel tady." - Ous: "Ukazoval jsem ti to." - Monge: "To znamená utíkej." - Ous: "Hloupost. To znamená tamta budova. Utíkej je takto." - Monge: "Ne, to je uhni. - Ous: "Ne, uhni je takto." - Monge: "Ne, to je vypadni, ale toto znamená utíkej." Tato povedená snímka zde na čase 1:24. ()

kaylin

Mluvit o nějakém hlavním příběhu kriminální komedie "Nepoužitelní" nemá smysl. Dvojice policistů, každý z jiného okrsku, každý z jiného světa, se musí dát dohromady a řešit celkem nezajímavý případ. Ale proto, že mezi nimi funguje chemie, je to zábava k popukání. Jenže ona mezi nimi ta chemie nefunguje. Je to jen vršení nepříliš zajímavých a nepříliš zábavných scének, které vesměs dokážou aspoň na chvíli zaujmout, ale celkově to není nic, co by vás dokázalo i na krátkou hodinu a půl skutečně zabavit. Chybí zde pořádné vyvrcholení. Je škoda, že zde podrobněji nejsou rozebrána témata, která jsou naznačena - rasismus, kulturní rozdíly, společenské rozdíly. Všechno je podřízeno tomu, aby to byla zábava. Není. A to je prostě špatně. Francouzský film, který je francouzský jen jazykem, kterým se v něm mluví. Víc připomíná nějakou nedotaženou americkou komedii. ()