V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (22)

Black Books (2000)

Velice vtipný seriál. Škoda že to mělo tak málo dílů. EDIT: Tak teď jsem všechny díly po skoro 7 letech zkouknul znova a bohužel tu hvězdičku musím ubrat, zas tak dokonalé to není. Ale většina epizod je a i tak se k tomuhle seriálu budu moc rád. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

Série 1 (2000) (S01)

4,5* ()

Jak napálit berňák (2000) (S01E01)

Tenhle seriál jsem kdysi miloval. O to zvláštnější mi přijde, že si z něj dneska už málo pamatuji. Nicméně znova jsem ho rozkoukal a líbí se mi to i dnes - je to dost vtipné, se zajímavými postavami a celkově ta epizoda je dost promyšlená. Za mě spokojenost, ale ne taková, abych dával plný počet. Nicméně pilotní díl je to dost slušný. Silné 4* ()

Mannyho první den (2000) (S01E02)

Zvláštní, bavil jsem se slušně a v tomhle směru nemám co vyčítat, ale to zpracování mě nebere tolik, abych dal plný počet. Možná to tak bude celý seriál, možná ne, každopádně to nic nemění na tom, že zatím to svůj účel plní dost dobře. Bavím se - a to je hlavní. Tak snad následující epizody budou ještě lepší, protože jinak to dosavadní hodnocení, co tam mám, asi moc neobhájím... 4* ()

Hrozny hněvu (2000) (S01E03)

Naprosté dokonalosti to pořád nedosáhlo, nicméně bavil jsem se skvěle po celou dobu, tentokrát mi to i rychle uteklo a vypointované to taky bylo slušně, byť předvídatelně, ale to mi tady zrovna nevadí. Tentokrát už to na plný počet bude, ačkoli spíš slabý. Slabých 5* ()

Okno (2000) (S01E04)

4,5* Víc k téhle epizodě asi ani napsat nedokážu, protože k ní platí to, co jsem psal k předešlým a navíc tady to bylo hodně na hraně 4* a 5*. Ale zaokrouhlovat nahoru prozatím nebudu. ()

Bezpečnostní dveře (2000) (S01E05)

A tady už to té naprosté dokonalosti konečně dosáhlo, a to snad po všech stránkách. Navíc je tady tolik skvělých nápadů, že jsem se až divil, takže plný počet prostě nemohu nedát :D 5* ()

Sbohem, domove! (2000) (S01E06)

Je to takový, no... Dobrý a plný skvělých nápadů, ale stejně se to tady výjimečně bere až moc "vážně"... Ale jinak dobrá epizoda. 4* ()

Série 2 (2002) (S02)

Až na dva slabší díly fajn, ale souhlasím s tím, že je to slabší než první série. 4* ()

Pan umělec (2002) (S02E01)

První polovina dílu je dost slabá, ale naštěstí ji zachránila polovina druhá, kde už to konečně funguje skvěl jako vždycky. Jinak je to ale bohužel zatím nejslabší epizoda, a to i přes to, že se Manny chudák promění v piano. Slabé 4* ()

Letní horečka (2002) (S02E02)

Naprosto skvělá epizoda. Je strašné vedro, Bernard si chce najít letní lásku, Fren se nemůže pořádně vyspat a kdosi jí pohybuje se stěnami a Manny má hrůzu z 88°F. A všechno to tak dokonale vygraduje, že si to ten plný počet fakt zaslouží. 5* ()

Machr (2002) (S02E03)

Snad ještě lepší epizoda než minule. Mafiáni, z nichž ten jeden nezná ani abecedu, Mannymu a Bernardovi jde kvůli tomu o život a Fren pracuje v práci, ve které netuší, co tam vlastně dělá, ale stejně je tam za naprostou špičku. A opět to všechno dokonale vygradovalo. 5* ()

Příbuzní (2002) (S02E04)

Celé se to dalo líp domyslet a dotáhnout, ale jinak fajn epizoda. Zvlášť část, kde Fren najde ztracené příbuzné, mi trochu připomněla jednu epizodu ChalkZone, zvlášť když tam za ně musela dělat všechnu práci... Lepší 4* ()

Pozdrav slunci (2002) (S02E05)

Tak skvělý námět, ale tak nedotažený a nevyužitý. On teda do jisté míry povedený je, ale moc jsem se u toho nebavil. Zatím nejslabší epizoda, která ale i tak není vůbec špatná. Silné 3* ()

Zasloužená dovolená (2002) (S02E06)

I tady mi k té dokonalosti něco chybělo a ten konec je takový trochu divný, ale jinak jsem se opět bavil skvěle a vypointované to bylo taky dost, včetně toho zákazníka na začátku. Hlavně jsem se bál, že to celé skončí tak, že žádná dovolená nebude - a nakonec jsem dostal takovou dovolenou, na jakou Manny, Bernard a Fren v životě nezapomenou... Lepší 4* ()

Série 3 (2004) (S03)

Asi ten seriál fakt skončil včas. První tři díly jsou skvělé, ale ty poslední tři už nedosahují kvality ostatních dílů tohohle seriálu... Škoda. 4* ()

Manny se vrací (2004) (S03E01)

Hodně povedená epizoda, u které jsem se skvěle bavil. Manny šel ke konkurenci, kde ho ale jeho zaměstnavatel (Simon Pegg, mimochodem) nutí k tomu, aby vypadal jako ostatní a Bernard s Fren se ho snaží dostat zpátky, ačkoli spíš jenom Fren, protože Bernard se nedokáže omluvit. Jak to dopadne říkat nebudu, každopádně tahle epizoda se fakt povedla. Slabých 5* ()

Sloni a slepice (2004) (S03E02)

Z tak geniálního námětu (Manny s Bernardem píšou knížku pro děti) fakt nemohla vzniknout špatná epizoda. A taky že ne, snad bych ji i označil za jednu z nejlepších, protože jsem se u ní snad celou dobu smál. 5* ()

Mamula a taťula (2004) (S03E03)

Slabší epizoda, ale pořád se u ní bylo čemu zasmát a pořád je fajn. A vidět Mannyho rodiče bylo zajímavé, ačkoli podruhé už bych ji vidět fakt nemusel :D 4* ()

Malá sázka (2004) (S03E04)

Poněkud slabší epizoda, v rámci tohohle seriálu. Dobrých nápadů v ní málo nebylo, ale stejně se z toho dalo dostat víc, hlavně na konci. Slabé 4* ()