Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

mirakom

První půlka byla hodně uspěchaná a šlo vidět, že by ději více slušelo rozdělení na několik epizod namísto jednoho filmu, hlavně kvůli lepšímu prokreslení charakterů jednotlivých králů a jejich synů. Pro lepší orientaci v postavách nebyli špatné ty jmenovky u každého nově představeného krále. Dokonce jsem si zapamatoval i těch pár synů, ale určitě každá postava chtěla mnohem více prostoru. O hodinu delší stopáž by takovému příběhu určitě prospěla. Super finální bitva, která byla udělána přehledně, jak to jen šlo. Zakončení bylo parádní a na takový konec jsem čekal víceméně od blížejícího se konce poslední série Vikingů, kde nám Valhallu nakonec neukázali, ale tady ano. || 9/10 ()

Morholt

Tomuhle by slušela celá řada. Tvůrci vmáčkli nějakých 13 let snad do jednoho roku a na zkratkovitosti příběhu to bylo znát. Zatímco starým známým s Uthredem na čele to v ničem neubralo, záporáci či jeho protivníci (tady to není úplně to samé) by si zasloužili podstatně víc prostoru. Ale jinak si film úplně v pohodě udržuje atmosféru, která nás provázela seriálem a plní všechno to, co člověk od důstojné rozloužení čeká. I ta závěrečná bitva byla solidní a i když si rejpalové najdou důvody pro kritiku, tak na mě ta nepřehledná tlačenice se skřípajícími štíty, křikem a krví působila celkem sugestivně. Tak sbohem a šáteček a doufám, že to není poslední Cornwell, kterého na obrazovkách uvidíme. Artušovský cyklus či Grálová trilogie si o nějaký ten seriál vyloženě říkají. 75% ()

BarryLyndon

Moc jsem se na to těšil, protože se z Posledniho Kralovstvi stala velká srdcovka. A asi jsem si potvrdil, že seriálové filmy moc nemusím ... Nikdy to přes zjevnou snahu nedopadne. Samozřejmě konec je náser a někdy v poslední třetí to nabere směr toho nejlepšího ze seriálů. Ale úvod jsem místy prozíval. Dějových twistů kdo je zlý a hodný už bylo moc. Také bylo poznat, že je to nacpane do dvou hodin a ne šesti dílů. Rozloučilo se to se ctí, ale už stačilo 7/10  Cromwell toho napsal milión mimo Uthteda, tak by se mohl třeba obnovit Sharpe nebo do seriálu zadaptovat jiná jeho kniha. Tento tvůrčí tým to evidentně umí... ()

EvilPhoEniX

Netflix udělal fanouškům radost. Po skončení nejlepšího seriálu na téma Vikingů se rozhodli natočit ještě rozlučkový film a věřím, že všichni fanoušci Uthreda si tohle užili. Last Kingdom je srdcovka, takže tenhle návrat ke starým známým byl velmi příjemný. Naoak potěšilo i spousta nových zajímavých tváří, které film slušně okořenili. ( Až si divák říká, že s těmihle postavy by šla klidně rozehrát 6. série), takže je občas cítit, že je to velmi uspěchané, co by v seriálu zabralo 5 dílů se zde musí narvat do 2 hodin, ale alespoň je tu šíleně rychlé tempo a věci se opravdu hýbou kupředu velmi rychle. Dějově se to sice už dost opakuje, ale nevadilo mi to. Zachycení doby je tu věrohodné, vizuálně skvělé, postavám se dá fandit a finální battle je velmi povedený. O napětí či emoce tu také není nouze, takže film naštěstí má obdobné kvality seriálu, rozhodně nedělá ostudu, naopak skvěle jej doplňuje. Těžko říct, zda to zaujme lidi nepolíbené seriálem, ale je to natočeno tak, aby se nemusel ztratit i normální divák. 8/10. ()

Arsenal83

Z tohto nemal vzniknúť film, ale celá séria. V každom prípade všetko to neomarxistické revizonistické šialenstvo už popísal verbal, ale je naozaj na pováženie, ako si svoje kroky Netflix zdôvodňuje. Prvé štyri série seriál vynikajúco šiel takmer historicky presne, alebo aspoň kvalifikovaným odhadom. V piatej sérii Netflix už našiel čierneho kňaza, čo dobehol z Tanzánie, teraz odrazu našiel v prvom kráľovi zjednoteného Anglicka teploša. Aethelstan sa nikdy neoženil ani nemal deti - čo je divné pri 15 ročnej vláde a v podstate povinnosti zabezpečiť následníka - no a netflixovskí spisovatelia prišli s teóriou, že automaticky musel nakladať sodomicky. Nie sú na to síce absolútne žiadne historické záznamy, ale ako Netflix povedal: nemusí to byť pravda, ale automaticky je postava zaujímavejšia. Možno pre jeho dúhových predplatiteľov áno. Ako ďalej tvrdia, je dosť možné, že kráľ bol gay alebo fluidoval, teda bol premenlivého pohlavia. Takže v predstavách "historikov" z Netflixu si stredoveký zbožný kráľ počas modlitieb menil svoje pohlavie podľa potreby, ale nakoniec aj tak skončil v riti svojho verného služobného. A vypláchnuté deti woke generácie si pozrú film a povedia si: Tak toto bola tá história, len škoda, že tam zabudli dať na Bebbanburg dúhovú zástavu, nech to je dokonalé verné pravde. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD