Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Na seznamu smrti (2022)

Seriál perfektně začne (prvních 15 minut) a pak se začne plácat v náznacích a zmatku. Děj je krutě nezvládnutý celé první dvě epizody. Od té třetí, když konečně jsou karty na stole (a vyprávění můžou podělat jen zbytečně časté flashbacky), seriál jede a až na drobná zaškobrtnutí (viz komentáře k epizodám), funguje jak má. Co je naprosto fenomenální je casting nejen hlavních postav, ale i minimálně půl tuctu vedlejších. ()

Engram (2022) (S01E01)

Prvních 15 minut je fenomenálních. Sice zmatených (mám pocit, že jsme neviděli vše), ale dobře natočených. Následujících 45 se potom naznačuje, že věci nejsou jak se zdá. Jako divák se ale nemám moc čeho chytit (v detailech sousta věcí nesedí a já nevím, jestli je to šlendriánství scénáře nebo záměr). Navíc nepřichází naprosto žádné odpovědi. Jen samé pochybnosti a otázky. Jedna za druhou. Doufejme, že další epizody pojedou v jiném duchu. Pozn.: za trefí do černého považuji casting. “Star Lord“ a “John Carter” jako team parádní. ()

Kódování (2022) (S01E02)

Nedává to smysl čím dál víc (a stále nevíme jestli je to selhání scénáře nebo nějaký vymakaný “mind-fuck”). Má to celé 8 epizod, takže nehodlám čekat 6 než se dočkám odpovědí aniž by děj servíroval další otázky. Tedy poslední epizoda co nechávám průměr. Pozn.: chvilku to trvalo (než to seplo) kde jsem tu ministryni viděl… před 30ti lety v Základním instinktu! ()

Upevnění (2022) (S01E03)

Konečně se servírují nějaké odpovědi a kdyby si seriál odpustil ty halucinogenní výjevy, bylo by to na plný počet. Konečně se totiž něco děje a má to konzistentní průběh. Pozn.: dnešní překvapení ve vedlejší roli získává Karglin ze Strážců Galaxie. ()

Odtržení (2022) (S01E04)

Tak tentokrát máme solidních posledních 15 minut a zbytek je takové divně vláčné. Není tu sice ten zmatek prvního dílu, ale dojem je dost podobný. Taky mi celkem nesedí, proč se v prvních dvou případech snažili o “nehodu” a najednou to už prostě jde na hulváta bez okolků. Pozn.: potěšila po dlouhé době opět viděná známá tvář “zabijáka ze supermarketu” z Kobry :). ()

Rozvrat (2022) (S01E05)

Tak tomuhle říkám solidní epizoda. Dokonce i ty psycho-halucinace byly minimální. Pozn.: vedle té šňůry známých obličejů mě tentokrát překvapil “plešoun”. Toho pamatuju o 35let mladšího v Robocopovi jako “toho co se roztekl v toxickém odpadu” :). ()

Pomíjivost (2022) (S01E06)

Bohužel už v páté minutě mi bylo jasné, že mě epizoda bude štvát. Bez prášků totiž scénář využije kde jakou chvíli, aby mohl nasadit otravné halucinace. (o 7 minut později) a už to začalo a každých dalších sedm se to opakuje. Tentokrát mi ani nevadí co je obsahem halucinací, ale to že zdržují od postupu děje. Co mi taky dost pilo krev je, že s kulkou v rameni (a bez tabletek) leze skály jako by se nechumelilo. To samé integrita stopařů: “jdeme ho zatknout, střílet jen v obraně”… hádejte co udělají při prvním kontaktu. Přes všechna negativa (a solidní ignoraci fyziky a fyziologie) lepší tohle, než artová konverzační cvičení. Pozn.: pro dnešek nic… snad jen potěšení nad tím, že “prznil dobrých postav” je už pryč. Neseděl mi nikde kde se ukázal (ani jako John Connor, ani jako McClain jr. A už vůbec ne jako “úchyl s bumerangem”). ()

Vyhubení (2022) (S01E07)

Halucinogenní flashbacky jsou častější, delší a otravnější. Chápu, že si to asi scénář (díky postupu nemoci) žádá, to ale neznamená že se na hodnocení neprojeví. Akční linka je na druhou stranu nápaditá a sune děj kupředu. Pozn.: dnešním překvapením ve vedlejší roli je “ultimativní zabiják” z Banshee. ()

Náprava (2022) (S01E08)

Ten zvrat byl hodně pravěký (zopakován minimálně po milionté) a ložený ve chvíli, kdy padlo kam směřuje vlastnictví té poslední neidentifikované “papírové společnosti”. To je snad asi jediná skvrnka na jinak perfektním závěru. ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)