Shalako

• Veľká Británia Shalako (viac)

Potulný kovboj Shalako alias Ten, který přináší déšť (S. Connery - Osudové setkání, Past) se objeví právě včas, aby přispěchal na pomoc půvabné Irině (B. Bardot - Podivuhodné příběhy, Viva Maria). Ta se spolu se skupinou bohatých Evropanů dostane do nebezpečí života, když vnikne na indiánské území. Zachránění aristokraté se vracejí do rodné vlasti a Shalako, doprovázen kráskou, se vydává vstříc novým dobrodružstvím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mortak

Slibně rozehraný, ale nakonec jen tuctový western na fordovské téma "skupina v ohrožení aneb tříbení charakterů" (zde modré krve) s oldshatterhandovským Connerym a Brigette "pro vlasy nevidím obličej" Bardot. Ponaučení: jsou dobří a špatní aristokrati, jsou dobří a špatní pistolníci, jsou dobří a špatní indiáni, a jsou dobré a špatně ženy. Ale co taky čekat od továrny na příběhy od hranice (frontier stories) jménem Louis l´Amour - chrlil tři taková dílka ročně. ()

Orlau32

Průměrný western se třemi hvězdami, které se však nijak výrazně neprojevily. Nemyslím, že by to byla jejich vina. Režisér DMYTRYK zřejmě neměl nijaké větší zkušenosti s tím, jak se točí westerny. No a v roce 1968, kdy tento film vznikal, byly na plátně daleko větší hity v tomto žánru, takže se snažil udělat něco mimořádného. (Nacpání diamantového náhrdelníku ženě do úst a tím ji zardousit, lezení po vysokých skalách bez patřičného vybavení, souboj Indiána a Shalaka s kopím atd.). Závěr filmu stál za starou bačkoru, režisér nevěděl jak z toho ven, tak to zahrál do ztracena. Nikdo nebyl vítěz ani poražen. Tak si myslím, že se tohle točilo jenom kvůli tehdy velmi populární sexbombě Brigitte BARDOTOVÉ. JINÝ DŮVOD mě nenapadá. ()

honajz

Nudný a zdlouhavý western podle knihy Louise L'Amour - trochu romantiky, trochu zlých indiánů. dvě střílečky, pokus o kritiku britských šlechticů, kteří na divokém Západě nedodržovali pravidla a chovali se arogantně. Kupodivu to tu nesluší ani Brigitte Bardot, i když se oplachuje nahoře bez u potůčku. Možná kdyby měla míň make-upu. ()

Terva

DIALOG : HRABĚNKA IRINA LAZAROVÁ ( Brigitte Bardot ) - Proč nás ti indiáni napadli ? Vždyť jsme tu jen na lovu. SHALAKO ( Sean Connery ) - Teď loví oni.......... CITÁT - Měl jsem vás za náfuku, ale jste pane pěkně pitomej trouba......... Abych napsal pravdu, fandil jsem Apačům. Film je nudný, herci ztvárňují postavy nafoukané, arogantní a půlka postav jsou zase obyčejní zloději. Opravdu jsou tam nejlepší Apači. Shaslako = Muž deště. V tom filmu se buď blbě střílí nebo špatně žvaní. CITÁT - Nestřílejte !!!........ ()

dopitak

Nesedí mi příliš filmy, ve kterých se z nás tvůrci z těžko pochopitelných důvodů snaží udělat voly. V tomto případě však není nemyslícím tvorem divák, nýbrž indiáni - Apačové. Bystří a stateční válečníci jsou zde představováni jako pitomci, kteří neumí stopovat v písku, zato perfektně (a zase bez dobíjení) střílí z pušky. Hlavní osa příběhu snad není vyloženě špatná, ale když si divák u Shalaka příliš často ťuká na čelo, není něco v pořádku a prérijní kojoti už snadno vyčuchají, že tu něco smrdí. Proto jen dvě. ()