Mandrake

Po tom, čo sa po dlhých rokoch vo väzení do malého mestečka vráti nebezpečná recidivistka, prichádza k zmiznutiu dvoch malých detí. Okamžite sa stane hlavnou podozrivou, ale je to skutočne ona, kto stojí za ich zmiznutím? Na túto odpoveď musia nájsť otázku miestni vyšetrovatelia. (Marceloo)

Marceloo

Po tom, čo sa po dlhých rokoch vo väzení do malého mestečka vráti nebezpečná recidivistka, prichádza k zmiznutiu dvoch malých detí. Okamžite sa stane hlavnou podozrivou, ale je to skutočne ona, kto stojí za ich zmiznutím? Na túto odpoveď musia nájsť otázku miestni vyšetrovatelia. - Keby to nebol debut, dám tomu dve, ale na slabšie tri to vďaka tomu, že je to jej celovečerná prvotina, dneska bude. Vizuálne to vyzerá dobre, sychravé počasie bolo využité naplno a postavy mi prišli sympatické. Ako problém vidím to, že režisérka úplne zbytočne odhalila karty príliš skoro. Pokojne sa mohla s diváckym očakávaním pohrať trochu viac, pretože v druhej polovici už bolo jasné, čo sa z toho vykluje a pre skúsenejšieho diváka sa to tak prepadlo do ležérnej roviny a už sa to len zotrvačne dotiahlo do konca. Podla vlastných slov z FrightFestu režisérka plánuje zostať u hororového žánru, takže som rád, pretože talent jej nechýba. ()

*CARNIFEX*

Tiež by som si rád, ako podaktorí diváci, nad týmto snímkom "vyhonil", no keď ostávam počas jeho sledovania impotentní, asi ťažko budem ejakulovať (teda aspoň v mojom prípade). Kým mňa osobne prvá polovica celkom zaujala, nakoľko človek netušil koľká bije, tá druhá mi bola od určitého, zlomového momentu, absolútne ľahostajná. Za mňa málo, od snímku, ktorý sa chce opierať o pradávne, priam mystické hodnoty, očakávam trochu viac, ako len čumeť na parohy. To som sa mohol aj na suseda cez okno .. ()

SAINTS

Mandrake má napätie a má pútavo strašidelnú premisu, ale pôsobí trocha uponáhĽane. Aj ked Mandrake nemusí byť nevyhnutne označovaný ako horor určité znaky tam sú. Rozpadnutý starý dom uprostred lesov, ľudia číhajuci v ťieni, uctievanie čarodejníc a diabla a nápadná absencia svetla. Určite je to dobré na zvyšovanie napätia, no sú chvíle,ked záhmlenosť filmu vo vizuálnom aj naratívnom zmysle skutočne stažuje analýzu toho čo sa presne deje. Aj bez ohĽadu na dlžku a hlbku, je film skutočne uhladeným a sebavedomým debutom Lynne Davison. Mandrake je film ktorý je frustrujúci aj fascinujúci. Ludia nebláznite 40% ,tak zlé to ani náhodou nie je. ()

darkrobyk

Mandragoru znali lidé odpradávna a v oblibě ji, dle pověstí, měly především čarodějnice a vědmy. Tajemný kořen dokázal léčit i zabíjet. Zdejší čarodějnice má své důvody, které divákovi odhalí až později. Pagan horor v němž jde o život. Když se ztratí dvě děti, mimochodem neposlušní spratci, co se sami toulají po lese, rozhodnou se obyvatelé městečka, vedení otcem dětí, pro pomstu. Do toho se ale prolínají osudy dalších postav, které se postupně protnou. Poslední záběry jsou luxusní. Vizuálně slušné, některé tajemné obrazy z nočního lesa jsou skvělé. Herecky obstojné. Film pro menšinové publikum, čemuž napovídá i zdejší hodnocení. 3,5* ()

Astaroth12

Film má naozaj krásny vizual. Nočný les je sám o sebe býva ponurý a keď sa do toho pridá slušná kamera, vytvorí tým i slušnú atmosféru . A to je rozhodne tento prípad. Lenže film je skoro od začiatku celkom predvídateľný, ale hlavne vobec nevie narábať s pocitmi a súcitom. Lebo stratia sa dve deti a cele je to brané, však sa stalo a aj lynčovanie tu bolo ukázane slabšie, ako piatkové nákupy v Kauflande. Asi sa pani režisérka bála trocha pritlačiť na pílu. Chýbali tu tie emócie, hnev, zármutok a v konečnom dôsledku i nejaká efektnejšia smrť. Že ubieha pomaly mi nevadilo a ani to, že som tušil, každý jeden krok filmu. Ale vadilo mi,, že k všetkému sa pristupovalo tak pokojne a pohodovo, ako keby o nič nešlo. Slabé 3*. ()