Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

• Veľká Británia Trust No One: The Hunt for the Crypto King
Veľká Británia, 2022, 90 min

Réžia:

Luke Sewell

Mladý zakladatel krachující burzy kryptoměn je zničehonic po smrti a rozzuření investoři se nemůžou zbavit dojmu, že na tom všem něco nehraje. (Netflix)

Adramelech odpad!

Film o tom, že moderní technologie umožňují nové formy kriminální činnosti. Metody podvodníků, totiž spoléhání na lidskou hrabivost, se však nemění. Pro mě osobně zhola nezajímavý film, neboť podle mého názoru jsou kryptoměny podvodem už z principu. Možná se můžou hodit, když člověk nakupuje na darknetu, ale tam já nic nekupuji. ()

wooozie

Překvapivě dobře a poutavě zpracovaný dokument, co vám toho za 90 minut, které utečou jako voda, poví o současné společnosti více než dost. Tedy nejenom o kryptoměnách, ale i o samotném investování, důležitosti práce investigativních novinářů, zdrojování informací, internetových konspirátorech a faktu, že každý z nás za sebou na internetu táhne nesmazatelnou digitální stopu. A navíc to má super tempo, kdy s každým dalším odhalením je to napínavější a je to zábavné skoro stejně jako tento jednoduchý návod na krypto. ()

BigAlex

Natáhnutý a nic neříkající dokument o krachující burze na kryptoměny. Zpověď několika rádoby chytrolínů, kteří se plácají po ramenou jak chodili na IQ kroužky, ale neznají základní zásady investování. Společnými silami pátrají po stopách vedoucí k zmizelému zakladateli prostřednictví discordu, redditů a bůhvíčeho. Žádné přímé důkazy, pouze truchlící rozhovory a ospravedlňujicí blonďatá sestra. HODL. ()

vimluk_CZ

40 % Po famózním Tinder Swindler přišel Netflix s nudným a utahaným mladším bráškou. Snaží se vám dramaticky popsat situace (nezlobte se na mě - ale bezmozkovitých) lidí, kteří "dají celý svůj majetek do krypta?! a BohUŽel o něj přijdou.." - smutný to život. Zajímavý mi přišel až konec a skvělá myšlenka, že v dnešní době budou konspirační teoretici vždycky vyvracet, v co věřit nechtějí, i když existují jednoznačná fakta o jejich nepravdě. A s takovými lidmi se nemá cenu hádat, protože je nikdy nepřesvědčíte (ano - koukám se i na vás anti-waxxxeři :) ()

Djoker

Kryptoměny přinesly obrovské možnosti pro podvodníky specializující se na nové technologie. Tvůrci předhazují mnoho šílených teorií, které by vysvětlily celou záhadu kolem krachující burzy, ale princip Occamovy břitvy je neúprosný. Nejjednodušší vysvětlení je to správné, ale sledovat ty vykulené nerdy je docela hlína. ()