Na Tritonu, největším měsíci planety Neptun, ukazuje vedoucí výzkumného týmu Nabel svému šéfovi Saxovi novou zbraň - robota s mimořádnými schopnostmi. Sax chce robota použít k ovládnutí Země a dá Nabela jeho vlastní zbraní zlikvidovat. John Canyon létá vesmírným kamionem. Má přítelkyni Cindy, kolem které se točí mladík Mike Pucci. Cindy chce letět za matkou na Zemi, ale nemá šanci získat letenky. John jí slíbí, že ji na Zemi dostane, pokud si ho Cindy vezme. Dojde k potyčce s dopravcem Kellerem, při které se Mike postaví za Johna. Keller je nešťastnou náhodou zabit a John, Mike a Cindy prchají. V nouzi jim pomůže další dopravce, jehož zásilku podivného obsahu musí spěšně dopravit na Zemi. Dostanou se ale do potyčky s hvězdnou policií a padnou do rukou únosců vesmírných lodí... Kdo je jejich velitelem a co skrývá záhadná zásilka? (oficiálny text distribútora)

Hapretor

No tak jsem se zase nachytal. Sci-fi? Dejme tomu. Ale radši si pusťte něco jiného. Tohle Vás asi moc nepobaví. Jen na zabití času. A hraje tam Hopper a Dorff, tak aspoň něco. ()

drankeryth

Nebolo to zle na moje chutove pohariky:) Film odohravajuci sa vo vesmire patri medzi moje oblubene prostredia, takze ani tento film neni vynimkou a aj sa celkom vydaril. Zaciatok filmu ma presvedcoval, ze to asi len bude nejaka hlupa komedia okorenena sci-fi prvkami. Ale ako sa trojclenna posadka dala na misiu s neskutocne dlhym nakladom, tak sa film dostaval na slusne obratky okuzlenia dejom, ktory ma nesmierne bavil sledovat az do konca. Prvykrat film dostal taky akcnejsi spad prichodom vesmirnej lode obyvanej piratmi. Dobre aj vyzeral piratsky kapitan, ktory bol poskladany z polovice ako stroj a svoj nastroj na sex vzdy spojazdnil potiahnutim snury, ako byva na motorovej pile:) Bolo to dost od veci a take uchylne, ako aj samotny kapitan. Tu sa aj po prvykrat na scenu dostavaju ty roboti, ktory fakt vyzerali dobre. Telom sa podobali troska na Votrelca, alebo na priseru z filmu Zlomok sekundy. Hlava uz nebola taka vydarena, vyzerala skor taka nedorobena. Aj koordinacia pohybov po zemi maly taky nadych, ze sa ich budete bat, ked sa k vam priblizia:) Tieto roboti film ozivili k vacsej sledovanosti, inac by to bez nich bol nudny film z vesmiru. ()

MickeyStuma

Ano, je to především studiový film, ale právě tou svou vizuální stránkou oživuje stará dobrá 70. léta v rámci sci-fi snímků. Dějově nejde o nic jiného než o velice jednoduchý a známý příběh ze světa dálkových řidičů, jen převedený do dálného vesmíru. Tvůrčí fantazii se meze nekladly a tak jsou tvarově i barevnou kompozicí velice obstojné kulisy a stejně tak výrazné jsou i kostýmy. Dennis Hooper, Stephen Dorff a ženský protipól Dubi Mazar tu jsou doslova ve svém živlu a viditelně je to bavilo. Na svou dobu vzniku jsou vizuální efekty samozřejmě hodny své doby, ale i dnes nijak zvlášť ve své jednoduchosti neurazí. Příběh je živý, zábavný, nenáročný a námětově velice známý. Tady zkrátka platí, že v jednoduchosti je síla, ale pro současného diváka zmlsaného současnými CGI efekty film vůbec není. Diváka si tedy snímek najde jen v určitých řadách a je to škoda. Když to má podtón určité parodie, škoda něco takového vynechat. ()

parabellum

Parádní sci-fi béčková záležitost každým coulem. Vesmírní trakeři si nanic nehrajou a krásně se unich krátí jedna večerní noc. Dávám solidní tři hvězdy ()

catt odpad!

Od dob Bezstarostné jízdy klesl Dennis Hopper opravdu hluboko. Spíše než hraní to připomíná amatérské divadlo. Opravdu kouzelná je scéna, kdy si má přečíst papír a on na něj hledí, jako by neuměl číst. Jedna s nejhorších sci-fi, i když neobsahuje víc nesmyslů než jiné filmy (výbuchy v kosmu, pohyb ve stavu beztíže), spíše jich obsahuje méně. ()

Karmin

Překvapuje mě rok vzniku filmu, hádal bych tomu spíš nejmíň o deset let víc. A klidně by tam mohlo být míň vražedných robotů a víc humoru, protože tohle není vážně míněný film. Některými kouski mi to připomělo Pátý element, jindy to zabrousí skoro až k Vetřelci, ale pořád je to bláznivé béčko, které dobře pobaví fanoušky sci-fi (ale asi jen ty). ()

E lan

Nesmírná vesmírná hloupost béčkové pečetě bez špetky humoru a zábavy. Nuda a nechutnost od začátku do samého hrozného konce. ()

Likan7

Zajímalo by mě co scénárista hulil za matroš, že z něj vypadlo tohle. Matně si Trakery pamatuji z dětství. Byl to divnější, úchylnější a o chlup zábavnější film, než ve skutečnosti je. Jednu za pěkný vetřelco-robotický...roboty :-) ()

3cze

Překvapení. Čekal jsem blbost a blbost jsem dostal. Ale byla to blbost naplněná ultravtipnými hláškami, hranatými prasaty a vesmírnými piráty chcípajícími zaslouženou smrtí. Čtvrtá hvězda je celičká za hořčici na hotdogu, to jsem spadl z křesla:) ()

rysafi

vaaau! dost dobré! mělo to smeťák; oldskůlového kamioňáka - takového, s jakými jezdím stopem; PIRÁTY - to mě fakt dostalo; gigantickou firmu, která šéfuje vesmíru; ... jediné, co tomu chybí je pár cigánů nebo poláků sbírajících železo. proto pouze 4* ()

DrakMrak

Co dodat ... pěkná komixovka sice béčkového provedení ale rozhodně jsem se nenudil… Nečekal jsem zázraky a ono se z toho vyklubalo celkem koukatelné dílo a na rozdíl od některých jiných filmů kde člověk v půli usne se tohle fakt dá… ()

S.hort.Y

Tak špatný a zároveň dobrý film. Po shlédnutí mě napadají dvě přídavná jména: naivní a nevyvážený. Co mi film dal: krásnou podívanou na Debi ve spodním prádle. A to opakovaně. A taky super soundtrack. Co mi film vzal: Touhu pustit si další devadesátkovou "space operu". ()

Grid

Tak za to, že to nebylo trapné béčko, ale čistokrevné béčko až chvílemi áčkové, za pěkné scény s Debi Mazar, za charakter Charlese Dance, za občasné geeky a za pěknou atmosféru 80 let (i když film je novější) dávám 5* ! ()