MotoGP: Unlimited

Dokumentárny / Športový
Španielsko, 2022

Valentino Rossi

Peytl

Motorky miluju celej život, a to nejen kvůli závodům samotným, ale i kvůli tiskovým konferencím vedených v angličtině, kdy většina zúčastněných jsou Španěláci a Taloši. To je vždy prdel století...ten božskej akcent "Drajsis very hývy, bat wýáre verystrong!" Já, jakožto polyglot roku... ano, jedná se o ironii, jsem tedy očekával, že výroba titulků nebude problém. No, tak asi byl. Překlad někdy úplně šílenej a určité výrazy jsou skutečně terminus technicus, tak by je neměl překládat někdo, kdo se věnuje zřejmě celoročně dostihům a masturbaci. Thangjů verymač, máj první třído v motocyklech. Tragédie. ()

pushover

Ačkoli jsem fanouškem motoGP a F1 mě pro změnu vůbec nezajímá, musím uznat, že NF serie Drive to survive je řemeslně mnohem zmáklejší než tenhle španělskej klon pro AMZ. První dva díly to vyloženě nemá jasnou formu, pak se to postupně zlepšuje. Výběr muziky je typicky španělsky nevkusnej a ještě si to mixer usnadnil a vůbec nepracuje s její úrovní, takže chybí jakákoliv dynamika, která by dramatizovala scény. Od třetího dílu kdy se začíná dramaturgie seriálu chytat pak vidíme zajímavé příběhy jezdců v průběhu sezony a pikantní téměř špionský záznamy rozhovorů ze směrovejch mikrofonů. Emocionálním vrcholem pak je ukončení Rossiho kariéry v závěru. ()