Růže

Inger a Ellen jsou sestry, jejichž vztah je podroben zkoušce během dlouho očekávaného zájezdu do Paříže. Když se Inger svěří členům skupiny se svými psychickými problémy, musí sestry čelit soucitu i přímé diskriminaci. Po příjezdu do francouzského hlavního města se rychle ukáže, že Inger má skrytý záměr týkající se někoho z její minulosti. Do hledání odpovědí na své otázky žena zapojí celou skupinu. Film o lásce a vzájemné péči navzdory odlišnostem, které nás rozdělují. A také o tom, že nelze soudit knihu podle obalu. (Cinemax)

Skeksis

Hrať takú jebnutú pííííču je pocta. Samozrejme Sofie Grabol ju zahrala výborne. No mne skôr pripadala ako autistka, nie ako schizofrenička. Ako nejaký ženský Rain Man v sukni, alebo skôr v škaredých šatách. Toto podľa mňa nebola dráma, ale komédia, na ktorej som sa celkom dobre zabavila. ()

BOURQUE

Prečo trpíš schizofréniou?“ „Spôsobila to láska.“ Film a príbeh s potenciálom (pekný vzťah medzi Inger a malým chlapcom) so soft prvkami road movie.  Sofie Gråbøl v roli Ingera, trpiaca schizofréniou, je pomerne dobrá. V diskografii Nielsa Ardena Opleva to vôbec nie je zlý film, spíš len trochu priemernejší bez dominantnejšieho záveru. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Johnny.ARN

Depresívna píčovina, ktorá bola veľmi ťažká na dopozeranie. Taktiež nechápem distribútora a dabingové štúdio, kedy v kritickej pasáži sa bavia po frantícky bez tituliek, ale s taxikárom francúštinu preložili. Jedna len za výpravu. 1 z 5 ()

oldy

Zajimavý film o ženě s duševní a psychickými problémy,ktera jela na vylet se sestrou a jejím manželem. Inger ma sklony k sebevraždě a chová se jinak než ostatní. To se moc nelíbí jednomu staremu muži. Považuje ji za blázna a měla by podle něj raději zustat doma. Sice několikrát všechny okolo mile překvapí. Třeba díky ni otevřou i muzeum na které se všichni těši a oni ho chtěli už zavřit. Tak ten starý blb jí pořád nemá moc v lásce. ()