*CARNIFEX*

Zaujímavá, rukojemnícka dráma s hlbokou pointou, ktorá si berie na paškál tému v krajine, kde je viac menej absolútnym tabu. A možno si aj zaslúži štvrtú ⭐️ .. neviem .. ()

Marze

Melodramaticky thriler z Indie, ktery nese posekstvi o neutesene socialni otazce tykajici se zen v Indii. Yami Gautam predvadi vynikajici vykon jako zaporna postava, ale i rukojmi nejsou spatni. Film udrzi pozornost i emoce, ale nejde moc do hloubky prestoze je premyslivy. Je to typ snimku o obycejnem obcanovi, ktery vezme spravedlnost do svych rukou. Nechybi nejvyssi policejni urednici. Zadne informace nenaznacuji rozhodujici obrat ve scenari. Mene je nekdy vice. ()

Aljak

Priznám sa, že prvotne ma tento film akosi neupútal, a obával som sa, že to bude len ďalší bežný rukojemnícky thriller, ktorý bude zaujímavý jedine tým, že sa odohráva v škôlke. Ale napokon sa z toho vykľul fakt vynikajúci film so silným posolstvom a pointou, ktorá vo mne vyvolávala až zimomriavky. Áno, bolo to miestami zbytočné tlačenie na pílu, ale pre filmovú dramatizáciu a zvýraznenie závažnosti témy to bolo prospešné. Téma v pozadí, ktorá v závere naplno prenikla dopredu, tá je skutočne dôležitá - a je dobré, že sa o tom začne hovoriť aj vo verejnom priestore (nielen v Indii, ale aj u nás). Super film, až na ten slabší začiatok (za ten hviezda dole), takže 4* ()

oveckaoa

Ženská , kterou kdysi znásilnily a pachatelé se nenašly se vloupá do školy a unese 16 děcek. Chce 50 milionů rupií zatknout dva chlápky a mluvit s premiérkou Indie. Film je to dobrý , ale kazí ho stupidity a chyby scénáře je zde řečeno, že jí vypnuly internet a televizní přijímač přesto ona se dívá na televizi a dokonce dává živý rozhovor u internetu je vysvětleno, že si vzala hotspot od unesených lidí  a napojila se na něho (proč nezablokovaly i jim?), ale u ostatního ne. Dále pak ty děcka se chovají jak postižené ,když si vezmete , že jsou unesené minimálně 10 hodin  a ani jednou nevzpomenou, že chtějí jít domů za rodičema a smějou se pořád jak postižené (možná i jsou) ta ženská jim vyloženě naznačí, že jde zabíjet lidi a oni na to pohoda do toho . Jinak nejsem odborník na sociální sítě v Indii a tak, ale pochybuji, že by jí facebook, youtube  a ostatní sítě povolily živě vysílat video kde ´´zabíjí,, v živém přenosu dítě a vyhrožuje ostatním vraždou to samé žádná televize by to neodvysílala v přímém přenosu kolikrát máte i dovětek drastické záběry, ale je to rozkostečkované, aby toho moc nešlo vidět. Jinak je pěkné, že ty peníze rozdala, ale policie se jí bude pak hrabat v počítači a donutí ty organizace ty peníze vrátit tak, že nedokázala nic. 60 procent ()

Ramanam

Osvětová myšlenka, na jejímž podkladě vznikl snímek, který nám to „má jako vysvětlit“. Obecně nemám toto podsouvání a hry na city v oblibě, ale pro indickou společnost je to asi potřeba, protože se v ní skrývá hodně hnusu a špíny. Příběh sám o sobě je zajímavý, napínavý, ale místy prostě natahovaný a tím ztrácí dech. Nevím, zda je dobré brát pro "svůj boj" za rukojmí malé děti, ale dobrá. Účel přec světí prostředky. Konečně hlavní role pro moji oblíbenkyni Y. Gautam, kterou zvládla na jedničku. Na písně a tanečky se zde nehraje. Tři silné hvězdy. ()

gemi

"Indickej thriller?! No jen aby to nebylo moc bolywůdský!", říkal jsem si. No a hádej co? Bylo. Skvělý scénář, ale zprasený excitovaným herectvím, špatnou dramaturgií a vyloženě amatérskou režií. Film jde místy až za hranu sebeparodie, je nechtěně směšný. A to je škoda, protože tohle mělo být hutné drama. Tak snad to Holyvůd přetočí. Úplně mě dostalo, že film je ve dvou jazycích současně! Vždycky tak 10 vět hindštinou pak jedna anglicky. WTF?! ()

coulismoulis

Doufám, že Ronnie dostal od nějaké politické partaje tučný balík, to je celkem jediné vysvětlení, které mě napadá. Propaganda z toho čpí velmi okatě. Kdo chce dělat zakázkový film pro zrychlení procesu trestu smrti, vybere si odstrašující příběh znásilněné ženy. Ano, znásilnění je odporný zločin, který má být potrestán. Je ale skutečně řešení proti násilí zavedení plošného a procesně zrychleného trestu smrti? Neschová se pod takovou hlavičku potom kromě skutečných zločinců i odstranění nějaké té nepohodlné osoby? Nebylo by lepší se namísto takových sraček zamyslet nad celkově zkostnatělým patriarchálním neandrtálismem, jaký si v Indii vypěstovali a úspěšně oslavují? Vande mataram! ()