The Interrupted Journey

• Veľká Británia The Cord (pracovný názov) (viac)

Spisovatel v tvůrčí krizi se rozhodne opustit manželku kvůli bohaté vdané ženě. Po nečekané nehodě ve vlaku je z něho ale rázem hlavní podezřelý z vraždy. (Netflix)

Flego

Slušný noir, ktorý má chybu azda len v tom, že všetky scény sa odohrávajú v noci, a tým dostáva logika na frak. Film si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť. Štvrtá recenzia. ()

Necrotongue

Po celou dobu jsem měl z filmu pocit, který by odpovídal lepším třem pěticípým, ale za to, jakým způsobem si mě tvůrci povodili, zvyšuji na čtyři kousky. Lepší tři jsou za vcelku vyvedený příběh, ta čtvrtá vystihuje můj respekt vůči britským filmařům z devětačtyřicátého. Snímek pro mě nebyl úplně typickou noirovkou, tu bych si představoval přece jen jinak, ale noirové prvky se tu každopádně vyskytovaly. U podobných záležitostí si vždy užívám tu možnost, odhalit pachatele dříve, než mi ho představí tvůrci filmu, takže pokud Daniel Birt plánoval, že si z takových diváků, jako jsem já, tak trochu vystřelí, v mém případě mu to stoprocentně vyšlo. Ještě po téměř osmdesáti letech. Současní scénáristé a režiséři by se asi měli častěji dívat na pamětnické pohyblivé obrázky, aby se poučili, jak udržet diváka až do konce v nejistotě. Snímku by se dalo leccos vytknout (například přehnaná teatrálnost v interpretaci emocí), ale to klamání tělem bylo skvělé. / Poučení: Pokud jsi od přírody nerozhodný, vyvaruj se větších rozhodnutí. ()

kaylin

Tváří se to jako film noir a vlastně to má noirové prvky, především v tom, jak je zde tajemství a jak je všechno jinak, ale tohle rozhodně není hard boiled škola, ale spíš něco, co by klidně mohl natočit i Hitchcock, i když ten přece jen přesvědčivěji a s větším dopadem. I tak je ale snímek velmi dobrý a sledoval jsem jej od začátku do konce. ()

Topco

Mladý spisovateľ opúšťa svoju manželku a s vydatou milenkou sa dáva na útek vlakom. Nahlodáva ho však svedomie a chrobák pochybnosti... To je všetko, čo vám stačí vedieť k príbehu. Ak máte radi vlakový noir alebo klasiku The Woman in the Window (1944), tento šikovný britský noir s peknou kamerou z vrcholiaceho obdobia, vám nemožno neodporučiť všetkými desiatimi. 4,5* ()

rivah

Spisovatel utíkající se svou milenkou vlakem, vidí podezřelého muže, zatáhne za ruční brzdu a od spící milenky utíká. Vidí, že se vlaky srazily a má strach, že ho bude policie pronásledovat, ta to činí a onen muž na něj číhá s revolverem a chystá se ho zabít.... Příjemný noir s děsivým snem.(70%) ()