Bojovníci ze Šaolinu

• Česko Drak z chrámu Šaolin 1: Bojovníci ze Šaolinu (viac)

Každým rokem se setkávalo osm mistrů šaolinu na podzimním festivalu. Jednou, po mnoha dnech meditací a studií, vzali tito mistři všechny druhy umění kung-fu a vytvořili z nich novou bojovou techniku, kterou nazvali Osm kroků hada a jeřába. Všechny potřebné údaje o bojovém umění zaznamenali do knihy a svěřili ji do opatrování mistru Linovi. Aby zdůraznili nesmírný význam tohoto spisu, dali mistru Linovi, coby opatrovníkovi toho nejcennějšího a nejmocnějšího tajemství světa kung-fu, na znamení autority, dračí oštěp. Nedlouho nato všech osm mistrů záhadně zmizelo a s nimi i zmíněná kniha. V celé jižní Číně zavládl zmatek a chaos. Dokud se ovšem neobjevil muž jménem Hsu Jin-Fung (Jackie Chan). Fung dává velice zřetelně najevo, že vlastní ztracenou a tolik žádanou knihu a každý z vysoce postavených klanů mu usiluje o život… (oficiálny text distribútora)

Kuny27

Filmová zkušenost ještě nebyla nic moc, a proto tento film zachraňují jen bojové scény.....Tento film doporučuji fanouškům Jackieho a bojového umění. Věc kterou bych vytknul je: bojové scény jsou dobré, ale zvuk jakéhokoliv úderu je strášny, prostě staré, čínské filmy..... ()

Mirah81

Tak tady jsem se dlouho rozmýšlel jaký dám vlastně hodnocení.Co se týká akčních scén tak jsem byl mile překvapen.Sice tu nejsou žádné legendární souboje na které bych se byl schopen dívat pořád dokola,ale Jackie tu nebyl za chudáčka a předváděl slušné efektivni kung-fu.To byl asi jediný důvod proč jsem uvažoval i o výšším hodnocení.Zbytek už byl ale docela bídný.Zápletka by se ještě s přimhouřením očí dala,ale to zpracování děje bylo fakt hrozný,často jsem kroutil hlavou co to tam zase vymysleli,scénáristi asi měli při psaní slabší chvilku a plno věcí jim nepřišlo poměrně nelogických.A závěrečné zklamaní na konec byla bitka s třema kloboučníkama,kteří se mi vizáží fakt líbili a vypadalo to že to budou pořádní bossové,ale nakonec nepředvedli téměř nic.Jako demonstrační film Jackieho tvorby pro neznalé určitě nebrat. ()

Tamten

Tomuhle už se ani nedá říkat film s bojovým uměním, neboť filmy mají většinou nějaký děj. Tady na začátku začnou bojovat nějací lidé a s menšími přestávkami se bojuje až do konce, aniž by se ztrácelo příliš času vysvětlováním kdo, s kým a proč vlastně bojuje. Jako film zcela o ničem, jako ukázka kung-fu vynikající záležitost. Je až podivuhodné, jak v těchto starších filmech neuměli "prodat" své dovednosti. S naprostou samozřejmostí a spíš tak mimochodem se zde míhají techniky, které by v nových snímích byly zpomalovány a nejméně třikrát opakovány. ()

Lavinia

Mám knihu a nedám, zkuste mi ji vzít! Docela legrační, co se jednoduchosti příběhu týče, alespoň se divák neznaví velekomplikovaným dějem. Nejvíc se mi líbí ta hustá kštice Jackieho, na kterou zezadu nalepili ještě dlouhý cop, takže celkový počet vlasů na hlavě se zvýšil tak asi pětkrát. Milá a odpočinková zábava pro fanoušky. ()

Ernie_13

Takych 60%-70%....pribeh bol jednoduchy a prehladny, subojov je v tomto filme viac ako dost a vacsina aj zauijmava no a Jackie hra, tak ze si hned ziska vase sympatie! Avsak celokovo filmu chyba este nieco, no neviem to pomenovat. Suhlasim s otíkom, ze na svoju dobu to je skor primerny kung-fu film. ()

JosefTomas

Další ten méně povedený film čínské produkce. Chan není úplně hlavní postavou, jeho styl sice není na škodu, ale dělá lepší filmy, navíc tak akce je tam zatraceně málo zobrazená a když už tam je, tak se tam nic skoro neděje. ()

Filmaris

Veľmi podarený kung-fu film, ktorý opäť ako veľa podobne ďalších zaujme hlavne vďaka akcií. Príbeh tu naozaj nie je veľmi podstatný a viac menej slúži ako spojka medzi jednotlivými bojovými choreografiami. Jackie Chan je tu opäť výborný bojovník, ktorý putuje po Číne s veľmi vzácnou knižkou, ktorá obsahuje popis a informácie tajnej techniky, ktorú chce každý bojovník v okolí. Preto je v neustálom ohrození a bojuje na každom kroku. Príbehu trochu chýba logika a miestami pôsobí skratkovite. Akcia a bojové choreografie sú ale v tomto filme extrémne prepracované, čo vždy veľmi rád ocením. Taký úvod filmu je krásna ukážka toho, ako Jackie Chan perfektne zvláda bojové techniky či už so zbraňami alebo bez. Humor tu podľa mňa nefunguje, a to otravné malé dievča, ktoré sa tam celý film len motá mi prišlo viac trápne než vtipné. Postavy až na Jackieho veľmi zaujímavé neboli a záporák tu toho času až tak nemá. Najviac sa samozrejme ukáže až na konci filmu v poslednom súboji s Jackiem, ktorý bol dosť slušný a má zopár zaujímavých momentov. ()

Maverick

Film Bojovníci ze Schaolinu z roku 1978 má celkem jednoduchou zápletku. Jednoho dne se sejde osm mistrů aby se poradili a sestavili nový styl kung-fu. Styl hada a jestřába. Styl sepíší do knihy a potom mistři i s knihou náhle zmizí. O několik let později do kraje přichází neznámý bojovník (Jackie Chan), který velice zřetelně dává najevo, že vlastní ztracenou a tolik žádanou knihu. Všichni mistři a učitelé se jí samozřejmě snaží získat. Začínají potyčky a velice pěkné souboje. Tento film se mi velice líbil a to zvláště pro propracovanost soubojů, kterých v tomto snímku nebylo málo. Dialogy také nejsou tak špatné. Příběh je zajímavý a zajímavé je také herecké obsazení. O hudbě se sice moc chvály říci nedá, ale čínské filmy sedmdesátých a osmdesátých let jsou prostě takové. Zkrátka na mě tento snímek velice zapůsobil. ()

josmart

U starých filmů s Jackie Chanem si kromě choreografie a bojů cením hlavně humoru. Tady Jackie nehýří vtipem, film se tváří příliš vážně, poloha namachrovaného borce mu až tak nesedí. ()

JARDAHONDA

Jedna z prvních vlaštovek akčních filmů s Jackie Chanem. Celý film je prošpikovaný do detailu propracovanými bojovými scénami a skvělým kung- fu. Tím převálcoval nepříliš výrazný děj.. Osobně jsem se nenudil a na to, že je film z roku 1978, tak i já hodnotím kladně celou choreografii a zpracování **** ()